reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

od kiedy pasta do zębów?

mama MATIEGO

Szczęśliwa żona i mama :)
Dołączył(a)
20 Czerwiec 2012
Postów
1 707
Miasto
łódzkie
Mój synek skończył już rok, właściwie niedługo skończy 13 miesięcy stąd moje pytania:
Czy mogę już myć mu ząbki pastą?
Czy dostępne w sklepach pasty mogą być połykane przez dzieci (synek nie wypluje jeszcze pasty)?
Jaka pasta do zębów będzie najlepsza dla dziecka, które skończyło rok?
 
reklama
Mój synek skończył już rok, właściwie niedługo skończy 13 miesięcy stąd moje pytania:
Czy mogę już myć mu ząbki pastą?
Czy dostępne w sklepach pasty mogą być połykane przez dzieci (synek nie wypluje jeszcze pasty)?
Jaka pasta do zębów będzie najlepsza dla dziecka, które skończyło rok?

Witaj
Jak najbardziej możesz już używać pasty z fluorem.
Szukaj pasty dla dzieci 1-6 lat one maja zawartość optymalną.
Tak długo jak Twój synek nie będzie wypluwał, na szczoteczkę nakładaj tylko tyle aby umazać włosy szczotki pastą.

Jak już osiągnie tą umiejętność zalecane jest nałożenie szczoteczki tyle co mały paznokieć dziecka lub małe ziarnko grochu.

Ta niewielka ilość pasty , którą połknie w czasie szczotkowania na pewno nie zaszkodzi mu.

Z doświadczenia polecam pasty miętowe (zamiast owocowych) bo te są mniej chętnie " jedzone" przez dzieci;)

Pozdrawiam
Katarzyna Buss-Maleszka
 
ja tez mam pytanie,mojej corci wychodza zabki i troszke jest juz na wierzchu.Czy powinnam juz jej myc zabki czy poczekac,az cale wyjda?
 
Dokładnie – mnóstwo jest w sieci informacji na temat szkodliwości fluoru i większość dentystów sugeruje, aby dzieci miały pasty bez fluoru. Nie sądzę, aby był w tym jakikolwiek przypadek…
 
ja tez mam pytanie,mojej corci wychodza zabki i troszke jest juz na wierzchu.Czy powinnam juz jej myc zabki czy poczekac,az cale wyjda?

Witaj
Juz jest dobry moment na rozpoczecie szczotkowania. Na poczatku sama szczoteczka do zabawy w kapieli, następnie pasta bez fluoru i po pierwszych urodzinach mozna juz wprowadzic paste z fluorem.
pozdrawiam
KBM
 
Moim zdaniem dzieci powinny myć zęby od pierwszego ząbka, tj. początkowo my powinniśmy zapewnić to mycie. A później dzieci już na pewno przyzwyczają się same. Jeśli uda się wam to załatwić to w przyszłości macie jeden problem z głowy.
 
Mój synek ma 4 ząbki, od pojawienia się pierwszego myjemy ząbki silikonową szczoteczką tylko zwilżoną przegotowaną, wrzącą wodą tzn najpierw ja chwilkę mu szczotkuję, potem on sam próbuje, przygryza... Czy powinnam już zastosować pastę bez fluoru? Jak płukać po tym buzie malucha?


 
marczi takie pasty dla dzieci nadaja sie do polkniecie i dziecku nic nie jest. Pasty naklada sie troszke by tylko posmarowac zabki.
 
reklama
Witaj
Juz jest dobry moment na rozpoczecie szczotkowania. Na poczatku sama szczoteczka do zabawy w kapieli, następnie pasta bez fluoru i po pierwszych urodzinach mozna juz wprowadzic paste z fluorem.
pozdrawiam
KBM
a czy taka paste z fluorem dziecko moze polknac? wydaje mi sie,ze nie,a taki maluch nie wiem czy wyplucze i wypluje resztki pasty. na sklepach widzialam pasty do zebow przeznaczone od 0-3 lat i myslalam,zeby taka stosowac.
 
Do góry