reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2012

A ja tam juz zdecydowalam i przechodze calkowicie na flache:tak: bol jest nie do wytrzymania jak mloda ssie, a i ze spaniem jest duzo lepiej po butli i ona jakas taka spokojniutka jest:tak:. Jutro musze zapytac polozna jak przyjdzie o jakies leki na wstrzymanie lub zanik laktacji bo cyce to mam jak krowa dojna a mleka tyle ze na etacie w mleczarni robic moge.
 
reklama
Oj widze ze dzisiaj wszystkie smacznie spia:tak:.
Witam was my wlasnie skaczylismy przewijanko I teraz karmimy. W sumie to u nas ostatnie karmienia zaczyna sie 21.30 nastepne bylo o 1.30 z przewinieciem po kolosalnej kupce I teraz o 5.30. Takze tylko jedna pobudka w nocy wiec jest super.
Laski kiedy poszlyscie lub planujecie pojsc na pierwszym spacer? Szczegolnie te kobitki co w UK mieszkaja? Bo ja 15lat temu to z mlodym to w5tej dobre na 2h spaceru juz bylam a teraz to nie mam pojecia kiedy z Mijeczka moge wyjsc?
A I pytanko do mm na butlach
...,, czy przepajacie swoje maluszki
I jesli tak to czym I w jak ich ilosciach"...​

Ide sie kimnoc bo do 9.30 albo I dluzej Mijeczka powiem na spac.
 
gkvip, ja karmię butlą i w takie upały daję także herbatkę do picia :tak: Kupiłam granulki z kopru włoskiego bobovity. Małemu smakuje. Ja mu nie limituję. Butlę noszę pełną a mały pije ile ma ochotę :-) wychodzi ok. 30-50ml na raz. Mleka za to wypija 90-120ml na raz także duuzo. Dzięki temu kupy też mamy duuuze :-D

A co do spaceru to jak najbardziej możesz już iść nawet w dniu wypisu :tak: My poszliśmy bo pogoda była super 3 dni po porodzie. Co do pogody wyspiarskiej, to ja bym jakoś nie rozrózniała. Jak wieje to załóż czapeczkę i przykryj kocykiem i ciesz się życiem z malutką u boku tyle na nią czekałaś :-)
 
Widze, ze nie tylko ja mam kryzys :( już myślałam, ze wszystko opanowane, a wczoraj młody wisiał na cycku od 8-23ej z jedną dwu-godzinną przerwą na spanie, az w ramach kryzysu poszłam wieczorem po mleko. Normalnie był na cycu, a w dłuższych przerwach ściągałam, ale teraz już sama nie wiem może on się nie najada- jutro idziemy do pediatry więc się okaże.
 
Mamy czerwcowe co może powodować biegunkę . Normalnie robi kupki takie jajeczne jak po karmieniu piersią a dziś pruka wodnistymi nie wiem czemu boje się żeby się nie odwodnił. Czy to jakaś 3 dniówka?:szok:
 
hej dziewczyny. nie łamcie sie jakoś to wszytko trzeba przeżyć. ja też oststnio łapie krótkie doły i płakać mi się chce a płaczę jak już mąż jest, muszę to chyba odreagować. w dodatku moja starsza pociecha cały czas walczy u babci z ospą i słyszę ją tylko przez telefon i ciężko z tym bardzo. niby dla mnie i Marysi lepiej, że tak z początku mamy spokój i tylko siebie ale ta tęsknota jest niewyobrażalna.
moja młoda też cały dzień tylko cyc i nic, czasami uda sie smoczkiem zatkać. dałam jej te mm, zjadła jakieś 40 ml i potem duzo ulała. po kąpieli natomiast pocycała i zapadła w sen kamienny równocześnie robiąc kolejną kupkę, udało mi sie jej nie obudzić przy przewijaniu.
a teraz oglądam mecz..całkiem sama bo maż w pracy. od jutra ma mieć wreszcie zwolnienie.
generalnie taką radę dam- nie przejmujcie się dobrymi radami, wskaówkami, nie stresujcie sie tym karmieniem, jak nie starcza cyc to niech jedza butlę. dziecko musi być najedzone a mam szczęsliwa. NIE DAJMY SIĘ ZWARIOWAĆ:-)

No dokładnie. Ja wczoraj miałam koszmarny dzień. Mała płakała, ja wyłam cały dzień - chyba baby blues jednak mnie nie mnie. Na szczęście w nocy ładnie spała i ja też mogłam trochę odpocząć

matko, czemu to takie trudne :-/ dziewczyny trzymajmy kciuki oby to było przejściowe...

Musi być przejściowe. Obawiam się tylko, że jak się skończą jedne problemy to zaczną kolejne. Większe dzieci dużo chorują niestety....Ale ważne by przeżyć te pierwsze 2 miesiące.

Sunshine ja też stosuję zasadę Tracy Hogg, u pierwszego synka się to sprawdziło. Tylko mamy mały problem z zasypianiem. Raz uśnie grzecznie w łóżeczku, innym razem (np. dzisiaj wieczorem) nie chce, branie na ręce i odkładanie do łóżeczka nie pomaga i tylko cycek ratuje ...
No właśnie przeczytałam całą Tracy Hogg i całay czas mam wrażenie, że większość jej rad odnosi się do większych niemowaków a nie dla noworodków. Bo jak się mają regularne i zalecane przez nia odstępy w karmieniu, do karmienia na żądanie w pierwszych tygodniach, które musimy stosować? Jak długo powinno się karmić na żądanie by dziecko nas potem nie terroryzowało?? Moja w nocy je rzadko, w ciągu dnia czasem chce co 3 godz, a czasem co godzinę muszę bo widzę, że chodzi jej o jedzenie i szuka cyca.

A z usypianiem to na razie w ogóle nie umiem się stosować do rad Tracy. Zosia smoka od razu wypluwa. Zdecydowanie lepiej śpi na łóżku (nawet bez Nas) niż w łóżeczku. Najlepiej zasypia się jej po jedzeniu. Po okresie aktywności nie chce spań tylko jeść. A jak już uśnie to na 20 min.....
 
Gkvp ja z mala bylam na pierwszym spacerze wczoraj. Trwal 30minut. Nie dopajam malej bo jedziemy na cycu. Ale mam herbatke koperkowa granulowana. Myslicie ze powinnam jej podawac? Tu upalow nie ma i raczej nie bedzie.

Dzis piekna noc za nami, jak z zegarkiem w reku i dokladnie jak wczoraj byla pobudka na cyca o 1ej i 4tej no i teraz o 8ej. Dzieki bogu poszlismy spac o 23ej razem z mala :) to i pospalismy
 
Mamina mi polozna mówiła, ze dopajac można czystą wodą mineral typu żywiec a nie kratkami. Ja mam taką na trawienie hippa i jest po 1 miesiącu. Tak samo nie dodaje się glukozy do wody. Tego hippa wczoraj piłam ja w ramach a może pomoże na brzuszek ...
Za nami noc jak w zegarku co 2 g pobudka na cyca brzuszek bolał i nieszczęście jedno wielkie.
Wieczór też niezbyt z tego samego powodu.

Dziewczyny jak wyglądają potowki? Gocha ma takie małe krostki w różnych miejscach z takim bialawym czymś na końcu. I nie wiem czy to potowki czy ta cholerna ospa ...
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witajcie,

gkvip my też na mm i nie dopajam, jakby były upały to pewnie dawałabym herbatkę, tutaj mowią, zeby nic nie dawać do picia:tak:

a co do zastrzyku na wstrzymanie laktacji to mi nic nie dali, powiedziala ze teraz nie dają bo to może coś tam spowodować (nie pamietam dokladnie), ze mam nie ruszać piersi, spać w staniku i samo zaniknie i tak też się stało:tak: tylko, ze ja nie mialam prawie w ogole pokarmu.


MsMickey to potówka moim zdaniem:tak:


Paulina ja np. Kube mialam w rozku tylko dwa tyg. On byl doslownie za duzy, rozkopywal się:tak:

U nas super noc, Maly zasnal o 20, dalam mu butlę o 23, pozniej obudzil sie przed 3 i o 8 rano:tak: teraz "śpiewa":-D
 
Do góry