reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wynagrodzenieza L4 po urlopie wychowawczym

Dołączył(a)
8 Lipiec 2012
Postów
3
w listopadzie 2008 roku urodziłam dziecko, następnie byłam na urlopie macierzyńskim a potem bezpłatnym wychowawczym do 19 maja 2012r.
Od 21 maja do 4 czerwca miałam urlop wypoczynkowy, a od 5 czerwca jestem na zwolnieniu lekarskim na drugą ciążę.
Za 9 dni urlopu za maj dostałam przelewem na konto 640 zł, natomiast za cały czerwiec (dwa dni urlopu wypoczynkowego i reszta zwolnienia) tylko 1042 zł.
Zastanawia mnie dlaczego tak mało? Jak oni to wyliczają?
Dodam że w umowie mam 8 zł brutto/godz. , ale do tego dochodziły premie uznaniowe (na macierzyńskim dostawałam 1500-1600 zł). W czasie mojej nieobecności w pracy w firmie były kilka razy podwyżki i kobiety na moim stanowisku dostają dużo większą stawkę za godzinę.
Czy jeśli mam zwolnienie płatne 100% to moje wynagrodzenie może być mniejsze niż innej osoby z firmy pracującej na takim samym stanowisku?

Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.
Ewa
 
reklama
w listopadzie 2008 roku urodziłam dziecko, następnie byłam na urlopie macierzyńskim a potem bezpłatnym wychowawczym do 19 maja 2012r.
Od 21 maja do 4 czerwca miałam urlop wypoczynkowy, a od 5 czerwca jestem na zwolnieniu lekarskim na drugą ciążę.
Za 9 dni urlopu za maj dostałam przelewem na konto 640 zł, natomiast za cały czerwiec (dwa dni urlopu wypoczynkowego i reszta zwolnienia) tylko 1042 zł.
Zastanawia mnie dlaczego tak mało? Jak oni to wyliczają?
Dodam że w umowie mam 8 zł brutto/godz. , ale do tego dochodziły premie uznaniowe (na macierzyńskim dostawałam 1500-1600 zł). W czasie mojej nieobecności w pracy w firmie były kilka razy podwyżki i kobiety na moim stanowisku dostają dużo większą stawkę za godzinę.
Czy jeśli mam zwolnienie płatne 100% to moje wynagrodzenie może być mniejsze niż innej osoby z firmy pracującej na takim samym stanowisku?

Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.
Ewa

Nie wiem jaką Pani ma umowę, jaki wymiar godzin itp. Na podstawie znajomości stawki godzinej niewiele mozna powiedzieć.
Mogę jedynie odnieść się do ostatniego pytania - tak, to naturalne. Zasiłek chorobowy to 100% podstawy wymiaru a nie płacy innej osoby (nawet na tym samym stanowisku).
 
Nie wiem jaką Pani ma umowę, jaki wymiar godzin itp. Na podstawie znajomości stawki godzinej niewiele mozna powiedzieć.
Mogę jedynie odnieść się do ostatniego pytania - tak, to naturalne. Zasiłek chorobowy to 100% podstawy wymiaru a nie płacy innej osoby (nawet na tym samym stanowisku).

Przede wszystkim dziękuję za odpowiedź i już uzupełniam informacje....
Umowę mam o pracę na czas nieokreślony, wymiar godzin - 8 dziennie. Po zakończonym urlopie wychowawczym poszłam na urlop wypoczynkowy co jest jednoznaczne z przystąpieniem do pracy, w związku z tym wydaje mi się że już za urlop wypoczynkowy powinnam mieć policzone po takiej stawce jaką aktualnie przysługuje pracownikowi na stanowisku z którego odeszłam na urlop wychowawczy - zgodnie z :
Art. 186 ustęp 4 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r Kodeks Pracy

Czy mam rację?
 
Ostatnia edycja:
Przede wszystkim dziękuję za odpowiedź i już uzupełniam informacje....
Umowę mam o pracę na czas nieokreślony, wymiar godzin - 8 dziennie. Po zakończonym urlopie wychowawczym poszłam na urlop wypoczynkowy co jest jednoznaczne z przystąpieniem do pracy, w związku z tym wydaje mi się że już za urlop wypoczynkowy powinnam mieć policzone po takiej stawce jaką aktualnie przysługuje pracownikowi na stanowisku z którego odeszłam na urlop wychowawczy - zgodnie z :
Art. 186 ustęp 4 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r Kodeks Pracy

Czy mam rację?

????
 
.
Umowę mam o pracę na czas nieokreślony, wymiar godzin - 8 dziennie. Po zakończonym urlopie wychowawczym poszłam na urlop wypoczynkowy co jest jednoznaczne z przystąpieniem do pracy, w związku z tym wydaje mi się że już za urlop wypoczynkowy powinnam mieć policzone po takiej stawce jaką aktualnie przysługuje pracownikowi na stanowisku z którego odeszłam na urlop wychowawczy
Nie sądzę choć należy rozstrzygnąć czy pani wynagrodzenie wynika z umowy czy z ogólnego regulaminu płac. Jesli z umowy - nie widzę powodu by miała Pani dostać wynagrodzenie w innej kwocie niż umówiona (zakłądajac, że kwota ta nie jest nizgodna z prawem tj. np nizsza od płacy minimalnej).

- zgodnie z :
Art. 186 ustęp 4 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r Kodeks Pracy
Ten artykuł nie ma nic wspólnego z wynagrodzeniem.
 
Do góry