reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Airtricity

Sa5mia

Początkująca w BB
Dołączył(a)
26 Wrzesień 2012
Postów
23
Miasto
Clonmel
Witajcie :)

Szukam osób które mają doświadczenie z tym dostawcą prądu w Irlandii ;-)

Pozdrawiam :)
 
reklama
Jak najwięcej :)
Wynajeliśmy z partnerem swoje pierwsze mieszkanko w Irlandii, poprzednim dostawcą prądu w tym apartamencie był Board Gais, jednakże za namową "życzliwych" znajomych, zmieniliśmy go na Airtricity - miało być duzo taniej.. Jako, że nie mamy żadnego doświadczenia z rachunkami tutaj, zaczełam czytać sporo na forach o tej firmie. Niestety jest bardzo duzo negatywnych opinii: że drogo, że przez caly rok placi sie jakieś tam male kwoty by na koniec roku dostać gigantyczne wyrównanie do zapłaty ;/ Czytałam też coś o Jakiejś strefie nocnej. Chciałabym aby ktoś, kto korzysta z ich usług przyblizył mi "co i jak" :) Czy to faktycznie tak kiepska firma? No i jak to jest z tą taryfą nocną? Istnieje coś takiego? I w jakich godzinach? Niestety w naszym mieszkanku wszystko, łącznie z ogrzewaniem jest na prąd, dlatego wolałabym wiedzieć czy rzeczywiście jest tak drogo :) - Jak narazie dostaliśmy emailowo Miesięczny plan opłat, który zakłada że płacić będziemy 101 euro za miesiąc.

Za wszelką pomoc z góry dziękuję :)
 
Jesli masz ogrzewanie na prad to taryfa nocna naprawde jest leprza. Ja mam rachunek w Electric Ireland (ESB) i jestem zadowolona. Place cos kolo 150-250 euro za dwa miesiace. 250 euro bylo grudzien-styczen kiedy bylo naprawde zimno. W wakacje place do 50 euro za dwa miesiace bo tylko pralka chodzi i telewizja.
Moi znajomi maja Airicity i ich taryfa nocna jest podobno okropna... prawie zadnej roznicy nie ma w dziennej i nocnej....Najlepiej podzwonic po firmach i popytac co moga ci zaproponowac... i jeszcze zawsze dodac ze w konkurencji to tyle i tyle taniej :-D to ci obniza :-D

tak bez sprawdzania z pamieci za dzienny licznik place cos kolo 0,22 centuw za Kwh a nocny cos kolo 0,10 za Kwh
 
jeśli masz na prąd ogrzewanie to nie opłaca sie airtricity poniewaz wychodzi Cię drożej nocą niż taryfa nocna , ja miałam styczność z nimi 6 msc i zrezygnowałam na rzecz ESB (powróciłam tam) i jestem bardziej jednak zadowolona a też myslałam ze niby taniej będzie...
a taryfa nocna chyba jest od 23 do 6 albo 7 rano pewna nie jestem wiec wtedy masz taniej z ogrzewaniem , na airtricyty dostawałam rachunki powyżej 200 e na ESB nieco ponad 100 ;-) wiec różnica jest ale nie wiem jak jest z wyrównaniem bo nie doczekałam :-p
a to mogę powiedziec że bez problemu zwracają na konto depozyt wpłacony na początku chyba 200 e jak dobrze pamiętam :D
 
witam ;) tak sobie przegladam te watki i jak tylko zobaczylam Artricity:szok:to nie moge wylogowac sie bez podzielenia sie swoim doswiadczeniem z ta firma:wściekła/y:.Nie Polecam !!!...Dla mnie to jest banda zlodziei i naciagaczy nie sprawdzila nam sie ani jedna super oszczednosc z ich strony..ale do rzeczy : rachunki w okresie letnim przekraczaly kwote 300 euro gdyz pomimo wpisywaniu aktualnego stanu licznika online..dotawalismy caly czas rachunki prognozowane ..ktos tam nas pocieszyl ze to pozniej w rozliczeniu koncowym pod koniec roku napwno sie wyjasni i nadplata zostanie wyrownana .. gdy po polowie roku rachunki byly nadal takie wysokie zaczelismy wysylac do firmy maila z prosba o wyjasnienei tej sprawy ..oczywiscie zero odzewu wiec kiedy kolejny raz dostalismy rachunek na kwote uwaga 350 euro:crazy:...poprostu rachunku nie zaplacilismy ..stwierdzilismy ze poczekamy jaka bedzie reakcja z estrony firmy po 2 miesiacach naliczyli 50 euro kary ale o dziwo na moim kocie online w sekcji z rachunkami zastala mnie niespodzianka z napisem in credit ..no w kazdym razie jakims cudem rachunek zostal umozony ...dlugo by opowiadac dzieki Bogu przeprowadzilismy sie i jestem z powrotem w ESB...za kazde spoznienie Artricity naliczy ci 7 euro kary ...tak ze nie ma mowy o pozniejszym uregulowaniu rachunku w esb moge placic na raty ..lub kiedy akurat nie mam calej kwoty na wplacenie w terminie nawet po miesiacu spoznienia nie zaplace ani centa wiecej ...aha i najlepsze ..wysylaja komunikat sms ze drogi klijecie masz 3 dni na wpisanie aktualnego stanu licznika co jest jednym wielkim klamstwem:crazy::no::crazy: ..dlatego ze 3 ,4 dni zajmuje sama aktualizacja przez internet tak ze nawet jesli wpiszemy stan licznika na drugi dzien po przypomnieniu ...i tak jestesmy juz spoznieni atym samym kolejny rachunek jest symulowany ....dodam ze wiekszosci dom ogrzewany był olejowo..teraz jestesmy po przeprowdzce ..jakis czas temu dzwonek do drzwi i kogo widze mila pania z artricity probujaca wcisnac mi kolejna promocje ..kiedy w nerwach przedstawilam jej swoje doswiadczenie z firma ktora reprezentuje zaczela tlumaczyc sie ze firma powstala nie dawno i nie miala doswiadczenia i ze teraz maja naprawde dobre oferty ..ze teraz juz naorawde placi sie za samo zuzycie ..ble ble ble ..kiedy juz w nerwach wykrzyczalam jej ze przepraszam ja za ton i wiem ze to jej praca ale zaplacilam przez ostratnie pol roku takie rachunki ze chyba przez caly okres pobytu w irl mi tyle nie wyszlo to ..zrobila sie czerwona jak burak i nie byla juz wstanie przedstawic mi ani jednego argumentu na korzysc firmy ..tak ze nie dajcie sie nabrac na prywatne firmy ! uff ulzylo mi:confused2:
 
Ostatnia edycja:
No to widzę, że życzliwi znajomi wpakowali Nas w Najgorszą firmę jaka może być ;/ ehh... No cóż, nie pozostaje nam nic innego jak wytrwać do końca umowy i oszczędnie korzystać z grzejników by nie zbankrutować :-) :(
Jak narazie płacimy co miesiąc 101 euro (estimated) Mam jednak nadzieje, że jak wpiszemy aktualny stan licznika na ich stronie to jednak te rachunki będą bardziej wiarygodne.

Dziękuję wszystkim za pomoc :)
 
A ja sie z Wami nie zgodze. Jestem z nimi juz ponad rok i jestesmy bardzo zadowoleni. Uzywamy taryfy nocnej i wychodzimy o wiele lepiej anizeli jak bylismy z ESB. Na dwa zimowe miesiace placilismy 350 euro, gdzie sasiedzi obok ponad 200 euro wiecej (sa z ESB),a grzali podobnie,bo dyskutowalismy na ten temat.
Jest to jedna z lepszych firm z ktorymi mialam doczynienia. Taka moja opinia.
 
A ja sie z Wami nie zgodzę.
Ja również... Mamy umowę z Airtricity od ponad pół roku i jak na razie jesteśmy zadowoleni - zawsze płacimy według stanu faktycznego spisanego z licznika. Mamy taryfę SmartSaver Night & Day do tego Direct Debit i eBilling i wtedy stawki są ok 0,17c w dzień i 0,8c. Taryfa nocna jest 23-8 czasu zimowego i 24-9 czasu letniego. No cóż, na podstawie własnego doświadczenia, jako życzliwa znajoma pewnie też bym poleciła swoim znajomym...
 
reklama
A ja jestem tutaj 10 miesięcy i rachunek za okres zimowy na początku marca z Airtricicty dostałam 1350e. Dla nas to był szok. Poprzednie rachunki zapłącone a tu taka kwota, sprawdzaliśmy czy po wyłączeniu wszystkiego z prądu licznik stoi-okazało się że tak,pani konsultant uprzejmie poinformowała, że wszystko się zgadza z licznikiem i płacić trzeba :-(nikt nie przyjechał i nie sprawdził. na infolinii najpierw mówili,że tylko osoba sprzatajaca ma klucz do skrzynek z licznikami, potem,że od nich ktoś ma dostęp. Mineły kolejny dwa miesciące,i przyszdł następny 750 e a u sąsiadów 1400e.
Teraz szukamy mieszkania z gazowym ogrzewaniem, grzaliśmy ale nie za takie pieniądze, naewno zmieniamy firmę, tylko nie wiem na jaką. i tak zamiast zorganizować dzieciakom wakacje, muszę ponad 2 tyś wyłożyć za prąd. nieźle co?
 
Do góry