reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Tak jak dziewczyny wyżej piszą. Koniecznie glukoza i insulina na czczo z jednego pobrania. To, że ćwiczysz nic nie znaczy. Znasz swoje CPM i PPM? Bez tego można liczyć kalorie a i tak nic z tego jeśli jesz za mało. Co do ćwiczeń to możesz ćwiczyć za ciężko, przy czym wydziela się za dużo kortyzolu, który będzie blokował pozbycie się kg. Nawet jeśli nie będziesz miała IO to poszukałabym dietetyka klinicznego, który zrobi Ci analizę masy ciała, wyliczy dokładnie CPM i PPM i rozpisze jadłospis. Ważne żebyś dobrze trafiła i na pewno machina ruszy 😊 u mnie tak właśnie tak było. Nie katowałam się żadnymi dietami tylko pilnowałam tego co jem. Stosowałam zasadę talerzyka i moim ruchem były codzienne spacery z kijkami. Generalnie dużo chodzę w pracy, ale spacer był obowiązkowy 😉 w 3msc - 15kg, więc da się schudnąć bez pocenia się 😊😛
Edit. Co 4tyg chodziłam do dietetyka i robiłam analizę, więc wiem, że leciałam z tkanki tłuszczowej a nie mięśni i wody 😊
Glukozę i insulinę na pewno zrobię, dzięki!
Tak, wyliczałam sobie CPM i PPM, ogarniam już takie rzeczy. Z kortyzolem też wiem, ale nie uważam, żebym ćwiczyła za ciężko. Ogólnie ja od kilku lat jem głównie zdrowo i jedynie moim problemem było za mało ruchu, co też już dawno wprowadziłam. Trochę chudłam tylko wtedy, kiedy pilnowałam też makro (duużo białka), ale -2 kg miesięcznie przy mojej wadze (gdzie na początku powinno lecieć dużo więcej) było demotywujące, patrząc na to, że każdy posiłek ważyłam, a jak jeden dzień był taki sobie, to już wiedziałam, że w tym tygodniu nie schudnę...
Coś z tym na pewno będę robić, zacznę od tej glukozy i insuliny.
 
reklama
Glukozę i insulinę na pewno zrobię, dzięki!
Tak, wyliczałam sobie CPM i PPM, ogarniam już takie rzeczy. Z kortyzolem też wiem, ale nie uważam, żebym ćwiczyła za ciężko. Ogólnie ja od kilku lat jem głównie zdrowo i jedynie moim problemem było za mało ruchu, co też już dawno wprowadziłam. Trochę chudłam tylko wtedy, kiedy pilnowałam też makro (duużo białka), ale -2 kg miesięcznie przy mojej wadze (gdzie na początku powinno lecieć dużo więcej) było demotywujące, patrząc na to, że każdy posiłek ważyłam, a jak jeden dzień był taki sobie, to już wiedziałam, że w tym tygodniu nie schudnę...
Coś z tym na pewno będę robić, zacznę od tej glukozy i insuliny.
Może to 2kg miesięcznie to właśnie twoja norma. Wiem, że to demotywujace bo ja na początku zaczęłam biegać i ćwiczyć na siłowni i nie spadło z wagi nic. Przestałam i zaczęło spadać 😉 wiem, że dasz radę 😊 duuuużo wytrwałości Ci życzę 💙 bo to najważniejsze 🥰
 
@Angiee trzymam kciuki żeby Ci się udało schudnąć. Ale.tak jak wyżej dziewczyny piszą, skorzystaj z porady dietetyka. Moja przyjaciółka była bardzo przy kości, zgłosiła się do dietetyka i od maja tego roku schudła 18 kg.
I tak super że masz w sobie dużo motywacji z tego co piszesz a to bardzo ważne.

Ja zawsze glukoze na czczo miałam w normie. IO wyszła u mnie dopiero jak zrobiłam krzywa cukrowa i insulinowa. Tylko ja akurat jestem dziwnym przypadkiem ponieważ mam Hashimoto i IO a od zawsze jestem chuda. Nigdy nie było u mnie problemów z wagą a zanim chciałam zajść w ciążę to nawet żadnej diety nie przestrzegałem, jadłam dosłownie wszystko.
 
Dziewczyny help

Jestem równy tydzień po poronieniu i łyżeczkowaniu i zaczynam czuć swędzenie w pochwie ☹️ gina mam za 3 tygodnie dopiero... co mogę kupić w aptece? Poradzicie?
 
Dziewczyny help

Jestem równy tydzień po poronieniu i łyżeczkowaniu i zaczynam czuć swędzenie w pochwie ☹️ gina mam za 3 tygodnie dopiero... co mogę kupić w aptece? Poradzicie?
Maść przeciwgrzybiczą i smarować, ewentualnie popytać w aptece co jest dostępne bez recepty. Jest też czerwony Lactacyd, żel do higieny intymnej też przeciwgrzybiczy.
Warto ograniczyć cukry w diecie na czas kuracji.
Poza tym jak będzie ciężko w weekend to od poniedziałku zakatw sobie teleporade u rodzinnego, bez problemu przepisze globulki z natamycyna lub clotrimazolem.

Bierzesz antybiotyk po łyżeczkowaniu?
 
Maść przeciwgrzybiczą i smarować, ewentualnie popytać w aptece co jest dostępne bez recepty. Jest też czerwony Lactacyd, żel do higieny intymnej też przeciwgrzybiczy.
Warto ograniczyć cukry w diecie na czas kuracji.
Poza tym jak będzie ciężko w weekend to od poniedziałku zakatw sobie teleporade u rodzinnego, bez problemu przepisze globulki z natamycyna lub clotrimazolem.

Bierzesz antybiotyk po łyżeczkowaniu?
Dodatkowo probiotyk ginekologiczny np. muco vagin, in vag, tri vagin, pro vag
 
Dziewczyny help

Jestem równy tydzień po poronieniu i łyżeczkowaniu i zaczynam czuć swędzenie w pochwie ☹️ gina mam za 3 tygodnie dopiero... co mogę kupić w aptece? Poradzicie?
Jak masz możliwość to przed rozpoczęciem leczenia zrob sobie wymaz, żeby się pozniej nie leczyć w nieskończoność. Może masz możliwość zadzwonić do Twojego lekarza, żeby coś Ci przepisał? Ogolnie po takich infekcjach (i już w ich trakcie) dobrze brać probiotyki takie typowo ginekologiczne oraz jesc dużo kiszonych rzeczy, kefirów itp.
 
Maść przeciwgrzybiczą i smarować, ewentualnie popytać w aptece co jest dostępne bez recepty. Jest też czerwony Lactacyd, żel do higieny intymnej też przeciwgrzybiczy.
Warto ograniczyć cukry w diecie na czas kuracji.
Poza tym jak będzie ciężko w weekend to od poniedziałku zakatw sobie teleporade u rodzinnego, bez problemu przepisze globulki z natamycyna lub clotrimazolem.

Bierzesz antybiotyk po łyżeczkowaniu?
Brałam, już mi się skończył.

Clotrimazolum jest na receptę? 😞 Myślałam żeby właśnie tą maść kupić.
 
Jak masz możliwość to przed rozpoczęciem leczenia zrob sobie wymaz, żeby się pozniej nie leczyć w nieskończoność. Może masz możliwość zadzwonić do Twojego lekarza, żeby coś Ci przepisał? Ogolnie po takich infekcjach (i już w ich trakcie) dobrze brać probiotyki takie typowo ginekologiczne oraz jesc dużo kiszonych rzeczy, kefirów itp.
Ok. Kupię sobie takie naturalne pomocniki. Kiszone jem, słodkiego nie potrafię przełknąć. Nadal po ciąży mi pozostal wstręt do słodkiego. 🤢
 
reklama
Mi spada ale strasznie pomału...miesiąc po zabiegu znowu byłam w szpitalu właśnie przez bete i mi dawali zastrzyk w kroplowce w sumie po tygodniu znowu musiałam się zjawić na drugą dawkę...Z 600 spadło mi do 300 w tydzień...A teraz w tydzień z 90.5 na 18.92 , więc pomalutku, za tydzień pewnie będę musiała znowu bo pielęgniarki mówia że jestem z każdej strony kuta i ciężko bo są siniaki żeby trafić do żyłki. A misię wydaje że okres dostałam majac będę właśnie 18.92 bo to było w miarę krwawienie A nie takie jak po oczyszczaniu co plamilam z miesiąc prawie .. lekarzowi pisałam ale na to pytanie już mi nie odpowiedział A mówił żeby dwie miesiączki odczekać... czyli nam był ten dzień pechowy 9.08 ...Masakra.

Ja dwa miesiące po lyzeczkowaniu miałam betę 16,6 i byłam po pełnej miesiączce. Tylko u mnie beta nie spadła bo doktorek zostawił jajo płodowe w macicy...
Ja miałam zaśniad nie groniasty ...A kiedy będziesz mogła się znowu starać?.
 
Do góry