reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2009

Witam was dziewczyny, tak bardzo sie ciesze, że tyle nas tu jest i możemy sobie porozmawiać, przeczytałam wszystkie posty w tym temacie i juz czuje sie pewniej:)
Coś o mnie - mam 33 lata i jestem pierwszy raz w ciąży ( 4 tydzień, termin 23 stycznia, ciąża stwierdzona na razie tylko testem płytkowym)- czemu tak późno? troche z powodu doktoratu, troche z tego powodu, że dopiero teraz znalazlam super tatusia dla mojej Kruszynki i poczułam gotowość i dojrzałość emocjonalną. :-)
W kwestii wychowywania dzieci nie jestem taka zielona, gdyż wychowywałam już mojego "przyszywanego" synka Dominika- wcześniaczka, który teraz już jest gimnazjalistą - ale ciąża to dla mnie kosmos! Ciesze sie, że bede tu mogła uzyskac wsparcie w niektórych problemach:)
Co do objawów - tylko ból piersi, za to bardzo intensywny - mam z przodu dwa pulsujace balony, co jakiś czas skurczy mi sie tez delikatnie brzuszek, jakby zaraz miał byc okres - wg, tego ci piszecie, nic niepokojacego, ciesze sie.
Ale słuchajcie!! Jakie mialam objawy czasie, kiedy potencjalnie mialo nastapić zagnieżdzenie! Brzuch mi pulsował i falował, jakby tam było jakieś UFO - cos NIESAMOWITEGO! :szok:
Dzis mój mąż powiedział do mnie "moj mały inkubator" :-D Ech! jak fajnie!
 
reklama
Witajcie własnie zrobiłam test a raczej 2 testy bo nie wierzyłam i są 2 piekne kreseczki:-)
Mam na imie Kasia mam 26 lat i 4 sierpnia mamy nasza 1 rocznice ślubu:tak:
To jest moja pierwsza i dlugo wyczekana ciaza (7 miesiecy starań)
Objawy to ból piersi ale to tydzień temu tak strasznie bolaly ze w nocy nie moglam spac, bialy śluz, ładna cera o dziwo?, i 2 dni wczoraj i przedwczoraj płakałam jak bóbr że pewnie nie jestem w ciazy a potem nagle sie cieszyłam że moze akurat...i wiecie co jak byłam na zakupach to wszystko pachniało mi kamforą...nawet perfumy mezusia tak mi pachną a wrecz smierdzą!!
Nie wiem jak z terminem bo miałam wczesniej cykle 30 dniowe idealne..a przed tym teraz miałam 37 dniowy wiec dlatego dopiero dzisiaj tj. w 38 dniu cyklu zrobilam test bo myslalam ze cos mi sie poprzestawiało!! Termin wstępnie wg BB to 21 styczeń 2009 przy cyklach 30 dniowych.
 
Witaj :-D.
Co do zapachów, to ja kazałam mężowi zmienić perfum, bo mi strasznie śmierdział :-/.
Ładna cera mówisz, a znasz przesąd, że dziewczynki mamą urodę zabierają, a chłopcy podkreślają ;-).
A wachania nastroju są dość oryginalnym przeżyciem, nie powiem :-).

Ja jak mam doła i rozpacz bezdenną to płaczę, że wszyscy mnie traktują jak inkubator, po czym pożeram coś smacznego i lecę do wc :-p.
 
Czesc dziewczyny!!!!
Ja dzisiaj sie czuje swietnie,po 2 dniach bolu krzyza (silnego) juz zaczelam sie martwic a tu dzis wstalam bez niczego....piersi mam bolace wielkie,a brzuszek czasami zakluje i ok.
Dzis kupilam sobie nowy staniczek ,slizgi ,miekki i...duzy
czuje sie swietnie i jestem najszczesliwsza na swiecie...
slyszalam,ze te czeste wymioty to w 80%na dziewczynke...
a co do blizniakow to moja mama jest blizniakiem 2jajowym i takze u mojego kochania w rodzinie sa blizniaki,wiec szanse mam
nie moge sie doczekac usg,a to jeszcze ponad miesiace,tez mi sie wydaje,ze mam taki wydety brzuch i troche bulgocze...
buziaki
 
hej

Po pierwsze gratuluje!!!!!! i sama niesmialo zapisuje sie na styczen 2009. W niedziele ujrzałam na tescie II kreseczki z tym ze ta druga jasniejsza ale jest. Do gina ide we wtorek na potwierdzenie mialam isc pozniej ale jestem straszna panikara bo nic mi nie dolega (piersi nie bola, mdlosci nic a nic. Czasami brzuszek zaboli jak na @ ale bardzo leciutko i jest mi wilgotno tam na dole :zawstydzona/y:). To moja druga ciaza. Juz mamy 2 letnia Oliwke. Wszyscy mi mowia zebym sie nie stresowala bo kazda ciaza jest inna. Z Oliwka to mialam wszystkie mozliwe objawy jakie byly od plamien po wymioty i sennosc. Ale moze jeszcze wszystko przede mną.

Pozdrawiam
 
Ja mam dziewczynkę i nie wymiotowałam ani razu w pierwszej ciaży.. teraz tez czuję ze to bedzie dziewczynka ale to nic pewnego.. a co do cery to na początku pojawiło mi sie kilka pryszczy, ale teraz rzeczywiście mam ładną cerę cos w tym jest te hormony.. i dziś mam pierwsze mulenia bo trudno to nazwać nudnościami.. jak coś zajadłam to przeszło..
daga 23 mam dokładnie tak samo z tym brzuszkiem i mokro :) i jedna kreska tez była wyraźnie jaśniejsza :)
 
Nie ma to jak ciążowe przesądy! Ja w mojej pierwszej ciąży przytyłam tylko w brzuszku, miałam fantastyczną cerę i w ogóle żadnych objawów jak wymioty itp. Po prostu rewelacja i wróżono mi właśnie chłopca (a do końca nie wiedzieliśmy kto się urodzi, bo chcieliśmy mieć niespodziankę).
A urodziła się nam córeczka!

Pozdrawiam wszystkie mamusie!
 
Piersi mi urosły i bolą prawie od początku, trochę zaparcia i zmęczenie, non sto jestem senna.. a o hemoroidach to już nie wspomnę.. te to mnie nie opuszczają od pierszej ciązy ciągle wraca to cholerstwo... :tak:Pozdrowionka..
 
reklama
a piersi musza mie bolec?? sorki ze tak was mecze ale mnie nic nie bola i sie boje. Moze tak juz bede miala bo jak urodzilam Oliwie i jak dostalam pierwsza @ to juz piersi mnie nie bolaly przed @ a przed zajsciem z ciaze z Oliwia to strasznie bolaly.

Zaparcia to tez mam. I strasznie chce mi sie pic i przez to latam co chwile do wc.
 
Do góry