reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

10 m-c jak żywić, żeby nie przekarmiać

Dołączył(a)
16 Styczeń 2013
Postów
10
Witam,
Mam problem z decyzją jak żywić mojego skarba, żeby nie zrobić mu krzywdy. Dziś Klaudia skończyła 10 mc i waży juz ponad 10 kg. i wydaje się być dosyć pulchna w porównaniu z równieśnikami. Jeść lubi i raczej nie odmawia żadnych posiłków.
Klaudia na śniadanko ok. godz. 9 dostaje kaszkę mleczno-ryżową - , lub manną lub zborzową z 150ml mleka lub wody,
ok. 12 je obiadek - zupka jerzynowa z mięskiem ok. 200 ml
ok. 16 dostaje zazwyczaj kaszke zborzową - też ze 150 ml. mleka
ok. 20 na kolację dostaje mleko modyfikowane 180 ml. zagęszczone kleikiem kukurydzianym lub ryżowym.
Potem idzie spać i ok. 5-6 rano dostaje taką samą porcję jak na kolację
Dodam, że wcześniej dostawała ok. 18 jeszcze jakiś owoc ale teraz juz jej nie daję, bo nie chce potem jeść kolacji i wybudza sie w nocy.
Między posiłkami zdarzają się jeszcze pojedyncze chrupki kukurydziane

Wiem, że powinnam jej już wzbogacać dietę i dawać jakieś owoce, ale nie wiem czy powinnam jej dawać to między już istniejącymi posiłkami, czy może któryś posiłek powinnam zamienić?

Nie chcę jej też przekarmiać, bo ona raczej zje wszystko co jej dam.

Dodam również że Klaudia ma Refluks żoładkowy i lepiej przyjmuje pokarmy gęste.

Proszę o poradę
Gosia
 
reklama
Goniu, Twoje dziecko najlepiej wie ile potrzebuje jedzenia. Przecież nie będziesz jej wydzielać jedzenia bo waży tyle ile waży. Mogę Ci napisać, że potem jej to się wyrówna, zacznie chodzić, biegać, być ciągle w ruchu, to i jedzenie nie będzie już takie ważne. Ba, będą okresy gdzie będziesz tęsknić za tym, że tak dużo jadła. Jedynie co bym zmieniła, to zlikwidowała tę kaszkę zbożową po południu i właśnie jakiś słodki podwieczorek z owocem zrobiła.
 
Ile dziecko ważyło w chwili urodzenia?Nie należy porównywać dziecka z rówieśnikami, bo każde dziecko ma swoje tempo rozwoju które odnosi się do siatek centylowych, jeśli nadal jest w tym kanale centylowym, w którym była w chwili urodzenia to nie ma się czym martwić.
Odnośnie jadłospisu, na śniadanie proszę podawać kaszkę mleczną nie na wodzie, kaszkę popołudniową zamienić na porcje owoców (chyba że dziecko pije sok to wówczas zamiast owoców, może być drugie danie czyli obiadek można zacząć podawać po skończonych 10. m.ż), reszta jadłospisu jest prawidłowa.
Najbardziej kaloryczne są kaszki zatem to one powinny być ograniczane jeśli byłoby ryzyko zbyt szybkiego przybierania na wadze.
 
Córka zaczęła 10. miesiąc życia.
Czy prawidłowo ją żywię?
7.00-8.00 - mleko Bebilon 180ml
11.00-12.00 - gotowane warzywa (z żółtkiem co 2 dzień), lekko rozgniecione
14.00-15.00 - gotowane warzywa z mięskiem, lekko rozgniecione
17.00 - owoce lub kaszka kukurydziana z owocami lub ryż z owocami
19.00 - mleko Bebilon 180ml
21.00- mleko Bebilon 210ml

Mam problem z daniami o godzinie 11 i 14. Obawiam się, że wciąż je podobnie.
Proszę o poradę.
 
Do góry