reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

11 tydzień ciąży brzuch

Martauparta29

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
20 Czerwiec 2022
Postów
31
Cześć dziewczyny,
Ehh sama juz nie wiem chyba się nakręcam ale męczy mnie to.
Jestem w 11 tygodniu ciąży, tydzień temu byłam na badaniu usg wszystko było w porządku dziecko duże idealnie na 10 tydzień ciąży, ale od wczoraj przestały mnie boleć piersi i zauważyłam że podbrzusze wcale się nie powieksza. Wiecie o co chodzi wiadomo, że nie będę mieć brzucha jak w 40 tyg ale nie ma nawet uwypuklenia w dole brzucha i nic mnie nie ciągnie, myślicie ze to normalne?
 
reklama
W pierwszej ciąży jakiekolwiek zaokrąglenie pojawiło się jakoś po 4 mies. Wyglądałam raczej jak wzdeta dołem niż w ciąży 🤣, dopiero po połowie brzuszek ruszył. Ogólnie jak znajomi mnie mijali na ulicy to dopiero jak odwracałam się w ich kierunku zauważali brzuszek. Do końca ciąży miałam bardziej zgrabną piłkę do kosza
Spokojnie każdy ma inną budowę a 11 TC to jeszcze dość wcześnie. Dziecko jest niewielkie, i znajduje się na wysokości (o ile dobrze pamiętam) powyżej wzgórka łonowego. Jeśli nie wiewasz wzdęć to i brzuszek jest mniejszy 😉
W kolejnej ciąży krągłości były widoczne wcześniej w okolicy 12 TC.
 
Dzięki za szybką odpowiedź, ja po prostu jestem panikara 😂nie wiem myślałam że na tym etapie będę już cos czuć jakieś zmiany. Wzdęcia miewam owszem ale to mija i nie widzę żadnej wypukłosci, masz rację każdy jest inaczej zbudowany i inaczej to wyglada😊
 
Cześć dziewczyny,
Ehh sama juz nie wiem chyba się nakręcam ale męczy mnie to.
Jestem w 11 tygodniu ciąży, tydzień temu byłam na badaniu usg wszystko było w porządku dziecko duże idealnie na 10 tydzień ciąży, ale od wczoraj przestały mnie boleć piersi i zauważyłam że podbrzusze wcale się nie powieksza. Wiecie o co chodzi wiadomo, że nie będę mieć brzucha jak w 40 tyg ale nie ma nawet uwypuklenia w dole brzucha i nic mnie nie ciągnie, myślicie ze to normalne?
Wszystko też zależy od twojej budowy ciała.
Ale powiem z życia wziętego : moja koleżanka gdy była w ciąży to do 6miesiąca kompletnie nic nie było po niej widać, a jest szczupłą babką. Były nawet głosy, że ona wcale nie jest w ciąży i ma urojenia i wszystkich wkręca 🙄 Dopiero po 6miesiącu brzuch jej nagle mocno wyskoczył.
 
Ja w pierwszej, jak i w obecnej ciazy zaczęłam rosnąć po 17 tygodniu ciazy.

Piersi mogą przestać bolec pod koniec pierwszego trymestru :)
 
U mnie brzuch pojawił się doslownie z dnia na dzien, po 20 tygodniu. W czwartek byłam u lekarza na usg, i martwiłam się że nie mam brzuszka, a w niedzielę wielkanocną obudziłam się zaokrąglona :)
Natomiast ból piersi był u mnie niesamowicie silny, ale nie potrafię określić do kiedy, ale powodował u mnie rozdrażnienie, nie moglam nosić stanika, koszulki, i plakalam z bólu. Więc każda inaczej.

Jeżeli jesteś zaniepokojona, to ja bym się udała do lekarza na usg, dla własnego spokoju. Ja na początku chodziłam co tydzien/dwa na usg 😅 później już wyluzowałam, i chodziłam jak nakazał dr.
 
Wszystko też zależy od twojej budowy ciała.
Ale powiem z życia wziętego : moja koleżanka gdy była w ciąży to do 6miesiąca kompletnie nic nie było po niej widać, a jest szczupłą babką. Były nawet głosy, że ona wcale nie jest w ciąży i ma urojenia i wszystkich wkręca 🙄 Dopiero po 6miesiącu brzuch jej nagle mocno wyskoczył.
Jak przeczytałam Twoją wypowiedź to od razu przypomniała mi się moja znajoma.
Bylysmy wtedy w gimnazjum, ona baaaardzo szczupła, wręcz anorektycznie szczupła. Była zima, wiadomo - ubrania na cebulkę - kurtki, bluzy, swetry. Była już w zaawansowanej ciąży, a po za znajomymi nikt nie wiedział, nawet rodzice. Kompletnie nic nie było widać. Chodziła do szkoły, ćwiczyła na wfie. Wyjechała na poród do innego miasta, z zamiarem oddania dziecka do adopcji/zostawienia w szpitalu. Jej rodzicie dowiedzieli się o ciąży zaraz po jej porodzie, dzięki rozmowie telefonicznej - "mamo, tato, musicie przyjechać do X, urodziłam dziecko". Dziecka nie oddali. Dziewczyna wychowywała je z pomocą rodziców, teraz ma ok. 10lat. Wiem, bo mieszkała ulicę dalej ode mnie.
 
Ja tak miałam na początku ciąży,że jednego dnia miałam duży brzuszek,a drugiego jakby zmniejszał się ,wydaje mi się,ze to była kwestia po prostu wzdęć,nie każda kobieta ma od razu duży brzuszek,moja przyjaciółka jest w podobnym tygodniu co Ty i nic nie widać,także każda ma inaczej :)
 
Cześć dziewczyny,
Ehh sama juz nie wiem chyba się nakręcam ale męczy mnie to.
Jestem w 11 tygodniu ciąży, tydzień temu byłam na badaniu usg wszystko było w porządku dziecko duże idealnie na 10 tydzień ciąży, ale od wczoraj przestały mnie boleć piersi i zauważyłam że podbrzusze wcale się nie powieksza. Wiecie o co chodzi wiadomo, że nie będę mieć brzucha jak w 40 tyg ale nie ma nawet uwypuklenia w dole brzucha i nic mnie nie ciągnie, myślicie ze to normalne?
Tak wszystko ok. Podobnie miałam i też zdziwił mnie brak bolu w piersiach.
 
reklama
Mi objawy ciążowe zniknęły, piersi przestały boleć, skończyły się nudności i zawroty głowy, wczesniej dokuczały. I oczywiście panika, że na pewno coś się dzieje skoro wcześniej były a teraz nie ma. Oczywiście nic się nie działo 😅
A brzuch mi się pojawił późno, po 27 tygodniu. Teraz jest 31 i jak mam luźne ubrania to nikt nawet nie zauważa, że w ciąży jestem. Ostatnio znajomą z pracy zapytała czy już urodziłam bo taka chudzinka jestem. Mam nadwagę, więc to też ma wpływ na budowę ciała.
 
Do góry