reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

8 miesieczne niemowlę jeszcze nie siedzi

reklama
chodzi o to, że posadzona nie utrzymuje się sama czy sama nie potrafi usiąść?

Jeśli to drugie to się nie martw, jeśli to pierwsze moim zdaniem też nie ma powodu do paniki, każde dziecko rozwija się w swoim tempie i widać dla Twoja córeczka woli jeszcze sobie leżeć ;P Proponuję jak najwięcej kłaść Małą na brzuszku żeby ćwiczyła mięśnie grzbietu bo to one odpowiadają za zdolność utrzymania się w pionie. Poza tym jeśli bardzo się martwisz najlepiej skonsultować się z lekarzem on powinien rozwiać Twoje wątpliwości albo skierować was na rehabilitację.
 
Pod koniec ósmego miesiąca może cię zaniepokoić:


  1. Nieumiejętność przewracania się z brzuszka na plecy i odwrotnie.
  2. Nie dotyka dłońmi stóp ani kolan.
  3. Nie sprężynuje na nogach.
  4. Nie potrafi przełożyć zabawki z ręki do ręki.
8 miesięczne dziecko nie musi umieć siadać. Spokojnie poczekaj jeszcze miesiąc a potem spytaj swojego pediatry co o tym myśli.
 
jak ja sie posadzi i trzyma to tak nawet sama ciagnie sie sama do siedzenia ale jeszcze nie siedzi no jest wczesniakiem i przeszla ciezka operacje too pewnie tez ma wplyw a twoja corka kiedy usiadła............




 
jak jest wcześniakiem to tym bardziej musisz patrzeć na wiek korygowalny. Na pewno jesteście pod kontrolą rehabilitanta,który kategorycznie zabrania sadzania dziecka. Dziecko może usiąść dopiero wtedy kiedy samo to zrobi.
(Maks usiadł sam w połowie 8 miesiąca ale nie jest wcześniakiem, nie przeszedł żadnej operacji, która mogłaby opóźnić ciutkę rozwój, nie chorował noi zroił to znacznie wcześniej niż znani mi rówieśnicy dlatego tym bardziej możesz być spokojna)
 
moja córka samodzielnie siadała jak miała niecałe 7 mcy, córka koleżanki siadła sama w wieku 9 mcy, obie nie były wcześniakami, więc to nie ma reguły. Każde dziecko siada samodzielnie we własnym tempie i nie ma co tego przyspieszać. Tym bardziej w przypadku wcześniaka po cieżkiej operacji. Nie martw się na zapas, kładź Oliwię często na brzuszek niech ćwiczy mięśnie i na pewno niebawem sama usiądzie :)
 
reklama
Elwirko ja mysle podobnie jak dziewczyny nie ma sie co martwic. jedno dziecko szybciej drugie pozniej.
to na pewno jeszcze nie czas na zmartwienia.
moja corka np usiadla 3 dni przed ukonczeniem 5 miesiaca, raczkowala maja 7 meisiecy a chodzic zaczela majac 10 miesiecy.
warto dodac ze urodzila sie 11 dni po terminie i miala ponad 4kg to chyba tez czyni swoje.
ale za to np malo mowi, jej rowiesnicy duzo wiecej mowia, malo pokazuje... inne dzieci potrafia poakzywac oczko, nosek uszka, brzuszek julka tego nie czyni.
ale czekam cierpliwie dopiero 1.5 roku skonczy 18 czerwca. Poprostu mysle ze ten etap nam sie przeciagnie bo jest leniuskziem i stawia na sowje. ma byc tak jak ona chce a to co my mowimy i staramy sie uczyc juz si enie liczy;p
 
Do góry