reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Acard 75 - po transferze zarodka

Dołączył(a)
13 Październik 2020
Postów
12
Miasto
Wrocław/Oleśnica
Cześć Kochane,

W 13 dniu wyszła mi 239 beta hcg. Miałam transfer 5 dniowej blastocysty. Zaczęłam plamić na brązowo z czasem przeszło na lekko czerwono.

Nie mam trombofilii, ale zaczęłam przyjmować od dnia transferu Acard 75 x1 dziennie.

Czy to może być przyczyną krawienia?

Pozdrawiam
 
reklama
Przyczyn krwawienia może być dużo. Ale myslę, że to nie Acard. Sprawdzałaś przyrost bety? Bierzesz progesteron?
 
9 dnia miałam betę 61, a teraz 13 dnia 239. Niby według kalkulatora przyrost jest prawidłowy.
Biorę 2x estrofem i utrogestan 2 razy dziennie 4x2 rano i na wieczór

Dodatkowo suplementacja witaminami i tym acardem.
 
Hej Ania, ja tak miałam na poczatku ciazy, na moje oko wynikac to moze z za małej dawki progesteronu lub co wydaje sie mniej prawdobodobne z powodu brania leków dopochwowo, jak masz jakis kontakt do swojego lekarza to po prostu zapytaj lub umów sie na wizyte
 
Moja byla ginka kiedys mi przepisala Acard i powiedziala ze bym brala ale nie od samego poczatku ciazy bo moga byc plamienia i wyedy jest panika,ze mam brac w pozniejszych tygodniach. To bylo pare lat temu ale tak mi sie przypomnialo jak przeczytalam twoj post.naklepiej oczywiscie zapytaj sie lekarza,powodzenia
 
Dziękuje dziewczyny za informację. Dzisiaj skontaktuję się z lekarzem 😘

Mogłaś podrażnić się podczas wkładania leków dopochwowych, może być za niski poziom progesteronu, albo pękło jakieś naczynko, lub masz jakiegoś krwiaczka. Ważne, żeby nie było skurczy i mocnego krwawienia żywą krwią. Wiem jakie to stresujące, podobno wiele kobiet w ciąży plami w pierwszym trymestrze. Sama miałam kilka razy między 9 dniem po transferze a jakoś 8 tygodniem ciąży, na usg lekarz sprawdzi czy jest krwiak, poziom progesteronu też warto zbadać
 
reklama
Mogłaś podrażnić się podczas wkładania leków dopochwowych, może być za niski poziom progesteronu, albo pękło jakieś naczynko, lub masz jakiegoś krwiaczka. Ważne, żeby nie było skurczy i mocnego krwawienia żywą krwią. Wiem jakie to stresujące, podobno wiele kobiet w ciąży plami w pierwszym trymestrze. Sama miałam kilka razy między 9 dniem po transferze a jakoś 8 tygodniem ciąży, na usg lekarz sprawdzi czy jest krwiak, poziom progesteronu też warto zbadać

Dziękuję Ci bardzo za słowa otuchy, masz rację to bardzo stresujące. 😊😘
 
reklama
Do góry