reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ADOPCJA- pary starające się o adopcję wczoraj i dziś.

hej.....
agulla,my w tym roku w maju mamy 5 rocznice ślubu a w lipcu będzie 4 lata walki o dziecko!!...ale będziecie mieli dziecko!skoro zdecydowaliście się na adopcję,to dziecko bedzie z wami,jest to kwestia czasu teraz......kurcze szkoda,że ten cały proces tak długo trwa:-(,cóż,szkoda,tyle się walczyło,dni mijały,lata...więc teraz skoro droga jest obrana,to trzeba dążyć do celu!!!:tak:
Długo zastanawialiście się nad adopcja dziecka???
A w jakim wieku jesteście,ty i mąz??(jesli wiedzieć można oczywiście)
Dziś mój mąz był we wrocławiu,odebrać papiery,że nie byliśmy karani,i w poniedziałek na godzinę 16 mamy jechac do OA,na rozmowe z psycholog...kurcze mam stresa:sorry:
 
reklama
Hej kobitki:)
Dawno mnie tu nie było,ale tyle sie dzieje ze nie nadarzam :)
My dalej na rehabilitacji,młody postepy robi takze jest super.Skonczył synuś roczek,impra była super,tylko pokoj dodoatkowy by sie przydał na te zabawki..hihi
Pozdarawiam Was serdecznie
Do nastepnego
 
Witam. Jestem z wątku o starania o maluszka, ale staramy sie 4 prawie lata i w tym miałam 2 poronienia. Od jakiegoś czasy zastanawiam sie nad adopcja czy macie jakies linki o procedurach, kryteriach jakie trzeba spełniać? Czytalam gdzies ze nie mozna przekraczać 40 lat ale czy to prawda? Bede wdzięczna za podpowiedź :)
 
hej....
annam,u nas było tak,że w znalezliśmy Ośrodek Adopcyjny,ja tam zadzwoniłam,zadałam kilka pytan pani przez telefon,a pani powiedziała,że najlepiej umówic sie na wizytę taka pierwsza(która do niczego jeszcze nie zobowiązuje)i wtedy dowiemy sie wszystkiego co i jak...i też tak zrobiliśmy,pojechalismy w styczniu na taką wizyte i pani nam powiedziała,jakie warunki trzeba spełniac,jakie dokumenty będą potrzebne itd.....Teraz w poniedziałek,mamy rozmowe z psychologiem i musimy przyywieśc papier o niekaralności....a co dalej,to pewnie w poniedziałek nam powie pani itd..
Także najlepiej sobie zadzwoń,jak masz już wybrany OA i po prostu zapytaj,o to co najbardziej cie interesuje...co do wieku,jeśli chodzi o adopcję,to nie mam pojęcia jak z tym jest.....wiec nie pomogę...:sorry:
 
annam....ja napisałam tle co wiem z własnego doświadczenia..........................................
Wiem,że lepiej zadzwonic edo wybranego Osrodka i zapytac..........................................my bynajmnij tak zrobiliśmy..:)
 
Hej dziewczyny,
z Kejtą znamy się z innego wątku - teraz obie trafiamy tutaj :happy:, ja już kiedyś troszkę się tu odzywałam, kiedy zaczęliśmy planować adopcję. Teraz plany stały się faktem - 18 marca mamy pierwszą wizytę w OA i wszystkiego się dowiemy. Papiery mamy już prawie wszystkie, pozostało tylko zaświadczenie o niekaralności, ale to dopiero na spotkaniu dostaniemy jakiś wniosek w tym celu.
No i zaczynamy... :happy:
 
cześć!
Witaj Queen:-)
My w poniedziałek byliśmy na rozmowie z panią psycholog.....najpierw zrobiliśmy test,a potem była rozmowa...pytania typu-jak sie poznaliśmy,czemu chcemy adoptowac dziecko,czego sie obawiamy,itd..oczywiście nie obyło się bez łez...rozkleiłam sie jakos...
I po tej rozmowie pani psycholog powiedziała,że teraz mamy po prostu czekac na telefon od nich...czy kurs zaczniemy na jesien,czy dopiero w sytczniu 2016 roku...Takze narazie jest "cisza"i po prostu czekanie na tel...bardzo bym chciała,żeby było to we wrześniu!!,kurs trwa 9 tygodni,to do konca roku byśmy byli juz "po wszystkim".....,no ale zobaczymy kiedy do nas zadzwonia i nas poinformują..
Queen,co do papierów,to na daną chwile nie potrzeba nic!!!!!W poniedziałek,tylko dostarczyliśmy wniosek o niekaralności!!,a reszta dokumentów(my dostaliśmy już wykaz co i jakie dokumenty sa potrzebne),to dopiero mamy je kompletowac,jak zadzwonią i powiedza kiedy kurs rozpoczynamy,bo niektóre dokumenty sa wazne tylko 3 miesiace,wiec teraz nie ma sensu ich załatwiać,tylko już jak będzie wiadomo kiedy kurs zaczynamy....Trzymam kciuki za wizyte i czekam na relacje:tak:
 
reklama
Witam się i ja z Wami,

decyzja zapadła. rozmawiałam już z panią psycholog z OA opowiedziała co i jak i pod koniec mca jedziemy na spotkanie już z podaniem. wstąpiła we mnie nowa nadzieja:-)

powiedzcie mi bo nie dopytałam w trakcie rozmowy kurs trwa 3 mce ale to są spotkania indywidualne czy grupowe jak często i czy trzeba się zwalniać z pracy?

czekam na Wasze relacje :-)
 
Do góry