reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ADOPCJA- pary starające się o adopcję wczoraj i dziś.

moja kochana oto wykaz dokumentacji jakie muszę złożyć w ośrodku :

Wykaz dokumentów, które zobowiązani są złożyć kandydaci:
6.gif



  • wniosek (prośba) rodziny skierowany do Ośrodka określający cel starań kandydatów
  • skrócony odpis aktu małżeństwa
  • zaświadczenie o zarobkach lub oświadczenie o stanie majątkowym
  • opinia z miejsca pracy
  • życiorys
  • zaświadczenie lekarskie o ogólnym stanie zdrowia (w przypadku medycznych przyczyn nie posiadania biologicznego potomstwa prosimy o dołączanie zaświadczenia potwierdzającego ten fakt od lekarza specjalisty)
  • zaświadczenie lekarskie z Poradni Zdrowia Psychicznego
  • zaświadczenie z Poradni Przeciwalkoholowej
  • zaświadczenie o niekaralności
  • oświadczenie o wyrażeniu zgody na udostępnienie własnych danych na potrzeby Ośrodka (informacje o kandydatach są poufne i nie są udostępniane osobom nieupoważnionym)
jeśli chodzi o szkolenia to są po to abyśmy wiedzieli w jaki sposób rozmawiać z dzieckiem jak zacznie dorastać,jak mam się zachowywać no i po tym szkoleniu oni wiedzą czy się nadajemy na rodziców :tak:
Nie wiem jak wyglądają szkolenia dla rodziców adopcyjnych ale uczestniczyłam dla rodziców zastępczych. Bardzo negatywnie na początku podchodzilismy do tego , z czystego braku czasu i chęci. I powiem wam szczerze ,każdy rodzic powinien przejść takie szkolenie, każdy!!! Mimo że jesteśmy kochajacymi, 100% zaangażowanymi rodzicami ,to szkolenie otworzyło oczy na wiele spraw. U nas prowadziła pro familia z Krakowa. Pozdrawiam cieplutko
 
reklama
Zgadzam się adopcja jest stresującym przeżyciem dla dziecka jak i dla przyszłego rodzica. Szkolenia powinny być zagwarantowane.
 
Witam was,
Też chętnie dowiem się jak zacząć proces adopcyjny :) od czego zacząć i ile lat trzeba być po ślubie ?
 
Witam was,
Też chętnie dowiem się jak zacząć proces adopcyjny :) od czego zacząć i ile lat trzeba być po ślubie ?
Minimum 5 lat po ślubie.

Poczytaj blogi adopcyjne. Sporo tego w internecie

A zaczyna się od telefonu do Ośrodka. Umawiacie się na pierwsze spotkanie organizacyjne i potem już jakoś leci.
 
Minimum 5 lat po ślubie.

Poczytaj blogi adopcyjne. Sporo tego w internecie

A zaczyna się od telefonu do Ośrodka. Umawiacie się na pierwsze spotkanie organizacyjne i potem już jakoś leci.
Długo trzeba czekać....... my dopiero z mężem jesteśmy 3 lata po ślubie w tym roku w lipcu. A można np zacząć procedurę szybciej ?
 
Długo trzeba czekać....... my dopiero z mężem jesteśmy 3 lata po ślubie w tym roku w lipcu. A można np zacząć procedurę szybciej ?
To już trzeba dzwonić do Ośrodka i zapytać czy przyjmą. W niektórych ośrodkach można się dogadać - jak na przykład powiesz że sam związek trwa już 10 lat...
 
Długo trzeba czekać....... my dopiero z mężem jesteśmy 3 lata po ślubie w tym roku w lipcu. A można np zacząć procedurę szybciej ?
Nie trzeba być 5 lat po ślubie my na kurs poszliśmy jak byliśmy 2 lata a pierwszego syna dostaliśmy jak byliśmy 4 lata po ślubie.
Pierwsze kroki twoje to telefon do ośrodka bo każdy ma inne zasady i inne wymagania
Powodzenia jak coś to chętnie odpowiem na twoje pytania mam dwóch adoptowanych synów
 
reklama
Do góry