reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
Cześć, Od kiedy dowiedziałam się, że czeka mnie amniopunkcja to dużo czytałam na tym forum wiec sama też chciałabym się podzielić swoją historią. U mnie ryzyko ZD wynosiło 1:220 ze względu na wiek, wysoką betę 5Mom. Z rozmowy z genetykiem wynikało, że białko pappa jest o 30% za niskie (1,1 Mom), usg ok. Usłyszałam też, że taka biochemia może być wynikiem stymulacji in vitro, która miałam niedługo przed zajściem w ciąże. Amniopunkcję robiłam u Prof. Wielgosia- nic, a nic nie bolało, a sama atmosfera była taka, że się nie bałam. Dużo bardziej mnie bolały zastrzyki w brzuch, czy zwykle pobranie krwi. Większym problemem było dla mnie płytkie oddychanie w trakcie pobrania i na tym się skupiłam. Cały czas byłam dobrej myśli- dużo spokoju mi przynosiło wspomnienie prawidłowego usg no i myśl, że przecież dziecko nie powinno czuć moich nerwów. Wynik mikromacierzy jest prawidłowy.
Pozdrawiam i trzymam za Was kciuki.
 
Hej wszystkim .
Moje moje usg - prawidlowe, lekarz mówił że dzidziuś prawidłowo się rozwija.
Ale za to moje wyniki z krwi wyszły słabiej
B-hCG - 6,087MoM
PEPPA-H - 1.368 MoM
Moje ryzyko trisomi21 podstawowe to 1:792
Po skorygowaniu 1: 263
Na aminopunkcje się nie zdecyduje. Ale czy na moim miejscu robiły byście test NIFTY lub SANCO?
I czy ktoś miał taka wysoką betę i wiadomo skad taka wysoka?
 
Hej wszystkim .
Moje moje usg - prawidlowe, lekarz mówił że dzidziuś prawidłowo się rozwija.
Ale za to moje wyniki z krwi wyszły słabiej
B-hCG - 6,087MoM
PEPPA-H - 1.368 MoM
Moje ryzyko trisomi21 podstawowe to 1:792
Po skorygowaniu 1: 263
Na aminopunkcje się nie zdecyduje. Ale czy na moim miejscu robiły byście test NIFTY lub SANCO?
I czy ktoś miał taka wysoką betę i wiadomo skad taka wysoka?
Zrobić test zawsze warto.
Ja miałam betę ponad 5 i żaden lekarz nie był w stanie podać mi przyczyny. Życzę dużo zdrowa dla Ciebie i maluszka :)
Edit:
A, moje ryzyko 1:17, prawidłowe USG, zdrowy syn
 
reklama
Do góry