reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Misza przy pierwszym robiłam
Płacąc - ale nje o pieniądze tu chodzi / chodzi o to ze nifty to tez test prawdopodobieństwa podobnie jak pappa - nie robiłam z prostego powodu ze nawet gdyby nifty wyszłoby mi 1:9 to bym sie nje zdecydowała na amnio a tym bardziej na terminację , z prostego powodu / ryzyko poronienia jest większe niz ryzyko urodzenia chorego dziecka / wied dlaczego mam narażać mojego maluszka , a terminacji no way , mam 2 zdrowych cudownych synków :) gdzie lekarz jeden konkretny próbował wmówić nam cuda ...

Lillylove tak urodziłam 21 10 super zdrowego chłopaka !:) I Wam tez tego życze :!


2nn3csqvlpqqv7gd.png


1usasg18vftrzndq.png


zalwh00cp3f54s2w.png
 
reklama
Cześć dziewczyny, weszłam na forum i zamierzam przeczytać je od początku do końca. Moze w głowie mi rozjaśni troche, moze znajdę nadzieje...
Zanim to zrobię , napisze Wam co sie u mnie dzieje.
Mam sześcioletniego syna , poczęcie naturalne, ciąża ok, po urodzeniu okazała sie ze ma wadę serca , ubytek w przegrodzie międzykomorowej, drożny otwór owalny i co tymi wadami idzie niedomykalności zastawek, ale niewielkie. Przeszedł operacje w CZD kiedy miał 1,5roku.
Długie starania o koleje dziecko, endometrioza, in vitro. Z podanych dwoch zarodków przeżył jeden. Beta dziwnie rosła , juz nawet odstawiłam leki na kilka dni , kiedy na usg kontrolującym macice i jajniki , pojawiło sie serduszko ! Ok tydzien pozniej niz powinno, ale sprzęt lekarza chyba nie był najlepszej jakość wiec to moze dlatego.
Kolejne usg ok 9 tyg- płód mniejszy o ok tydzien, ciut za szybkie tętno.
Usg 12t6d- CRL 57,8mm, NT - 4mm. Oprocz tego dowiedziałam
Sie tylko ze dziecko wyglada ok. Jestem w Anglii.
Następnego dnia usg w specjalistycznym szpitalu. CRL - 50mm!! NT- 4.1... , kość nosowa widoczna, mózg, serce bije - tętno znowu troche za wysokie , wszystkie kończyny widoczne.
Wykonano biopsje kosmowki.
PAPPa:
ZD - 1:40
ZE - 1:18
ZP - 1:8
Świat runął.
Wczoraj wstępne wyniki biopsji:
Wykluczono trisomie. Wszystkie trzy.
Czekamy na pełen kariotyp , ma byc za dwa tyg.
Czy tak wysokie ryzyko określone w PAPPa świadczy tez o podniesionym ryzyku na inne, prócz trisomii , choroby genetyczne??


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Z tego co wiem pappa określa tylko te 3 trisomie. Ich wynik nie mówi nic o innych chorobach czy ich większym prawdopodobieństwo. Myślę że będzie dobrze i nosisz zdrowe dziecko. A to ze crl wyszedł mniejszy to robione przez innego lekarza i na innym sprzęcie zawsze będzie się różnić!!! Samo nt nic nie znaczy jeśli reszta jest ok

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ania to wspaniałe wiadomości. Czytałam Twój post na innym forum i wiedziałam, że czekasz na wynik. Ja osobiście nie spotkałam sie z sytuacją gdzie FISH wyszedł dobrze a pełen wynik nie. Myślę więc, że już właściwie możesz odetchnąć.

Test pappa wskazuje na możliwość wystąpienia którejś z aberracji chromosomowych i tylko szacuje która to może być wada na podstawie markerów ale może wyjść np zawyżone ryzyko ZE a w badaniu kariotypu triplodia albo ZT.
 
Dzieki dziewczyny, każdy pokrzepiający post to balsam na moje pęknięte serce ...
Zastanawiam nad specjalistycznym USG.
Kiedy najwcześniej moge iść na taka wizytę zeby te najważniejsze rzeczy były widoczne ?
Tutaj, w Anglii, bede miała echo serca w 20 tyg o ile kariotyp wyjdzie ok. Nie chce czekac tak długo. Myslalam o konsultacji ze słynnym Roszkowskim albo Dudarewiczem. Poprostu nie wiem co teraz zrobić , co bedzie miało sens, a mi wyjasni cos dodatkowego. To taki stres , ze boje sie ze tego nie wytrzymam w jakis sposób. Nie moge tak siedzieć i czekac .


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Niestety ciąża to taki czas uczący pokory bo jedyne co możesz zrobić to czekać :)
USG na którym będzie można ocenić pracę serca można zrobić najwcześniej w 18 tc, a tak naprawdę wielu lekarzy zaleca robić je od 20 tc więc i tak nic nie przyspieszysz.
A jak myślisz o konsultacji w Polsce to weź jeszcze pod uwagę Dr Dangel. Ona chyba jest jedną z najlepszych od malutkich serc
 
Dzieki dziewczyny, każdy pokrzepiający post to balsam na moje pęknięte serce ...
Zastanawiam nad specjalistycznym USG.
Kiedy najwcześniej moge iść na taka wizytę zeby te najważniejsze rzeczy były widoczne ?
Tutaj, w Anglii, bede miała echo serca w 20 tyg o ile kariotyp wyjdzie ok. Nie chce czekac tak długo. Myslalam o konsultacji ze słynnym Roszkowskim albo Dudarewiczem. Poprostu nie wiem co teraz zrobić , co bedzie miało sens, a mi wyjasni cos dodatkowego. To taki stres , ze boje sie ze tego nie wytrzymam w jakis sposób. Nie moge tak siedzieć i czekac .


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Aniu Dudarewicz to lekarz z powołania. Ma swoją stronę jak wpiszesz jego nazwisko w Google. Jest tam możliwość kontakty. Napisz do niego jaka sytuacja, a napewno odpisze czy powie kiedy zadzwonić. Możesz nawet dołączyć wyniki. Przynajmniej do mojej siostry oddzwonil mimo że nie była jego pacjentka. Może będzie chciał abyś przyleciała do Łodzi i ja bym to zrobiła. Daj znać.
Ale naprawdę myślę że będzie dobrze.
Ryzyko w pappa podwyższa nt, wiek, wada serca u starszego dziecka, wyniki krwi mogą też wskazywać na przyszłe problemy w 3tryn np. Cukrzycę ciążowa. To że poczęcie z in vitro chyba też zwiększa. Koniecznie napisz lub zadzwoń do Dudarewicza.

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dzieki dziewczyny.
O Dangel tez słyszałam. Czytałam jej artykuły jak urodził sie moj syn. Oczywiście tonęłam wtedy, przez długi czas, w kardiologicznej i kardiochirurgicznej lekturze.
Tym razem chyba najbardziej przekonują mnie opinie o Dudarewiczu, podobno widzi czego inni dostrzec nie potrafią ... Pewnie do niego napisze.



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry