reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Próbowałam doczytać w wątku ale nie znalazłam - czy miałyście zalecony jakiś antybiotyk przed i po amnio ? Mi kazano brać 3 dni przed i 3 dni po ... nigdzie nie doczytałam o takim przypadku i mam mieszane uczucia :/ i czy zastrzyk z immunoglobuliny dostanę bezpłatnie czy muszę płacić ? Amnio na NFZ .
Dziękuje z góry za odpowiedzi ! Amnio już w ten czwartek i zaczynam świrować [emoji85][emoji85][emoji85]


f2w3rjjgibqsdkeo.png
 
reklama
Próbowałam doczytać w wątku ale nie znalazłam - czy miałyście zalecony jakiś antybiotyk przed i po amnio ? Mi kazano brać 3 dni przed i 3 dni po ... nigdzie nie doczytałam o takim przypadku i mam mieszane uczucia :/ i czy zastrzyk z immunoglobuliny dostanę bezpłatnie czy muszę płacić ? Amnio na NFZ .
Dziękuje z góry za odpowiedzi ! Amnio już w ten czwartek i zaczynam świrować [emoji85][emoji85][emoji85]


f2w3rjjgibqsdkeo.png
Tez miałam amnio na nfz i nie dostalam zadnych zaleceń. Nic kompletnie. Zadnych antybiotykow przed ani po. Amniopunkcje mialam w szpitalu - zostalam przyjeta na oddzial i tylko mialam lezec jak najwięcej (bo poprzednio mialam powikłania ).
Po wypisie sama bralam przez kilka dni no spe bo balam sie skurczy. ...
Pozdrawiam serdecznie!

Napisane na GT-I9506 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Próbowałam doczytać w wątku ale nie znalazłam - czy miałyście zalecony jakiś antybiotyk przed i po amnio ? Mi kazano brać 3 dni przed i 3 dni po ... nigdzie nie doczytałam o takim przypadku i mam mieszane uczucia :/ i czy zastrzyk z immunoglobuliny dostanę bezpłatnie czy muszę płacić ? Amnio na NFZ .
Dziękuje z góry za odpowiedzi ! Amnio już w ten czwartek i zaczynam świrować [emoji85][emoji85][emoji85]


f2w3rjjgibqsdkeo.png
Aaaa nic nie wiadomo mi o immunoglobulinie niestety. Tez nie mialam nigdy...

Napisane na GT-I9506 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dzięki za pamięć !
Po amnio wszystko było ok, na drugi dzień dostałam immunoglobine (mam grupę krwi Rh-), dzisiaj minęły 3 tygodnie i dostałam telefon że nic nie udało się wyhodować :/ jestem załamana !!! Oczywiście podejrzewam najgorsze :/ nigdzie nie mogę znaleźć co to może znaczyć , czy brak wyhodowoanych komórek może oznaczać wady genetyczne czy też o niczym nie świadczy ? Nie wiem czy dam radę drugi raz przez to przechodzić :/ kolejne 3 tygodnie to i tak chyba byłoby za późno na ewentualną terminację :/ tak chciałam wreszcie zacząć się cieszyć tą ciążą ....
 
O to jest cholerny pech.... jedynie pocieszające może być to, że to po prostu znaczy ze nic nie mogli wyhodować. To się zdarza niestety . Nie znaczy wcale ze dziecko jest chore.
Strasznie mi przykro - bo wyobrażam sobie, jaki stres przezywasz. Wyniki amnio mi pozwolily na cieszenie sie ciążą. A do 20 tygodnia miałam ogromny stres... ściskam Cie mocno!

Napisane na GT-I9506 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
We wtorek kolejne pobranie, lekarz zapewnia że ryzyko takie samo jak przy pierwszym pobraniu, zrobią mi fisha na wypadek gdyby komórki nie chciały znowu rosnąć więc to tylko kilka dni czekania ...
 
Do góry