reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Mam do was pytanie czy po dobrych wynikach SANCO i tak zdecydowałyście się na amniopunkcję?
Jeszcze jedno czy możecie polecić jakiegoś dobrego genetyka? Może teraz ma ktoś teleporady
Ja nie, ale ja się nawet na amnio i bez sanco nie zdecydowalam 🙈 a z jakiego miasta jesteś? Ja chodzilam we Wroclawiu do prof Śmigla i jest polecany i ma dobre. Jak dla mnie specyficzny, ale się zna na tym co robi ;)
 
reklama
Nie ma dla mnie znaczenia z którego regionu byle bym mogła wizytę w formie telekonferencji przeprowadzić.
Jestem z pomorskiego
To w Gdańsku na NFZ jest prof. Limon z UCK. Możesz zadzwonić i spytać w poradni prenatalnej. Ale chyba trzeba mieć skierowanie. Ja miałam z nim 3 telekonferencje, więc jest to w tej formie możliwe.
 
Ku pokrzepieniu serc!
Moja historia:
Wiek 34, niedoczynność tarczycy, w 6 i w 13 tc. krwawienia ale niezbyt obfite - krwiaki podkosmowkowe.
W obrazie USG niedomykalność zastawki trójdzielnej - nie panikowaliśmy bo starsza córka też ma a jest zdrowa - reszta ok, CRL 66.3 mm, NT 1.5, kość nosowa widoczna.
Ale biochemia zrobiła masakre pappa 0.297 mom, bHCG 2.985 mom.
W sumie badania prenatalne miałam robione w dwóch miejscach - biochemia wyszła podobnie źle, raz ryzyko ZD 1:6 a raz 1:37.
Przy czym tam gdzie 1:6 to jeszcze na Z Patua było wysoko 1:14 ale to chyba się babka pomyliła z tętnem. A poza tym w zespole Patua są takie wady że byłoby widać na USG więcej wad (volumed Kraków). Stąd wykonałam badanie również w szpitalu Kopernika w Krakowie. Wiadomo tygodnie nerwów i zwątpienia.
Tam też wykonałam aminiopunkcje.
Już po 9 dniach wynik - kariotyp prawidłowy. Czyli na 99% nie ma ZD, bo amino nie wyklucza mozaikowosci, która stanowi 1% ZD.
Dlatego szukajcie dobrych specjalistów, nie traćcie nadziei i módlcie się do Św. Rity.
Pozdrawiam serdecznie! PT
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczyny pamiętacie mnie jeszcze?
Obecnie 33 tydz
Przypomnę nifty ok
Kariotyp ok
Po polowkowym ovserwacja wzrostu plodu
Na każdym kolejnym ysg główka w tyle
Wpisane maloglowie
W 32 tyg lekarz mowi ze cech maloglowia nie widzi ze cala jest mala juz..
Obecnie 33 tydz wpisana teraz hipotrofia
Juz nic nie wiem..
Mozliae ze odstaeala ta gliwka a teraz ze wszyrsko to hipotrofia?
Dodam ze nóżki sa ok
Flowka brzuszek u waga di tylu tak ze termin z usg i om sie juz rozjechał o prawie miesiąc.
Waga 1550 g
Hc 270mm
Ac 255 mm

Za tydzień kontrola jak nie urosnie szpital..
Przepływy niby ok
Nie wiem co o tyn wszystkim juz myśleć
Zalamana jestem mam wrażenie ze sami nie wiedzą.. Czytam ze hipo to naly wzrost.. Ja nie wiem jaka Malutka ma dkugosc wien ze koac udowa jest b dobrze na 30 centylu, wszytsko inne poniżej siatek..
😭Oszaleje
Tak wierzylam ze ta końcówka będzie juz spokojneijsza
Ze lekarz dal nadzieje w 30 jak urosla a tu teraz juz sama nie wiem czy ma małogłowie czy hipo o czy jeszcze cos gorszego.. 😓
 
Hej dziewczyny pamiętacie mnie jeszcze?
Obecnie 33 tydz
Przypomnę nifty ok
Kariotyp ok
Po polowkowym ovserwacja wzrostu plodu
Na każdym kolejnym ysg główka w tyle
Wpisane maloglowie
W 32 tyg lekarz mowi ze cech maloglowia nie widzi ze cala jest mala juz..
Obecnie 33 tydz wpisana teraz hipotrofia
Juz nic nie wiem..
Mozliae ze odstaeala ta gliwka a teraz ze wszyrsko to hipotrofia?
Dodam ze nóżki sa ok
Flowka brzuszek u waga di tylu tak ze termin z usg i om sie juz rozjechał o prawie miesiąc.
Waga 1550 g
Hc 270mm
Ac 255 mm

Za tydzień kontrola jak nie urosnie szpital..
Przepływy niby ok
Nie wiem co o tyn wszystkim juz myśleć
Zalamana jestem mam wrażenie ze sami nie wiedzą.. Czytam ze hipo to naly wzrost.. Ja nie wiem jaka Malutka ma dkugosc wien ze koac udowa jest b dobrze na 30 centylu, wszytsko inne poniżej siatek..
[emoji24]Oszaleje
Tak wierzylam ze ta końcówka będzie juz spokojneijsza
Ze lekarz dal nadzieje w 30 jak urosla a tu teraz juz sama nie wiem czy ma małogłowie czy hipo o czy jeszcze cos gorszego.. [emoji29]
Hipo to nic strasznego... czasem.dzieci rodzą się małe.i drobne ale zdrowe.. i po urodzeniu z czasem nadrabiaja.. napewno samą hipotrofia nie ma co się martwić. To zdecydowanie lepsza diagnoza niż maloglowie
 
reklama
Hipo to nic strasznego... czasem.dzieci rodzą się małe.i drobne ale zdrowe.. i po urodzeniu z czasem nadrabiaja.. napewno samą hipotrofia nie ma co się martwić. To zdecydowanie lepsza diagnoza niż maloglowie

Tak niby wiem ze ta diagnoza lepsza.. Ale czy to rzeczywiście hipo?.. Czy oprócz hipo nie wyjdzie cos jeszcze juz niczego nie jestem pewna, glowka jest malenka mówili o małogłowiu a tu teraz nagle hipo sama juz nie wiem.. Wiadomi ze hak mala glowa i maly brzuch to i wafa mniejsza bo orzeciez na orientacyjną wagę skladaja sie wymiary HC AC i FL.. Chciałabym zeby to bylo tylko to.. 😓
Moze dotrwam do czwartku.. Zobacz2co wtedy..
 
Do góry