reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Rozwiązania
0
Dziewczyny! Wczoraj przeszłam amniopunkcje. Nic przyjemnego, ale nie ma większego bólu. Dzisiaj zadzwonił do mnie lekarz, wyniki fisha prawidłowe. Teraz tylko żeby nie było żadnych powikłań i ostateczny wynik amniopunkcji prawidłowy.

reklama

Lauren88

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Dziękuję Ci bardzo chociaż okropnie się boję tego wyniku, a wcześniej idę jesCze na usg takie dokładne, żeby zobaczyć jak to wszystko wygląda w obrazie
Rozumiem :( czasem kariotyp jest ok a wady są, Jak masz jakiegoś poleconego lekarza w swoim mieście to takie usg może dać duża wiedze. A robiłaś tez fisha? Miałaś teraz pobierane tylko na kariotyp czy tez mikromacierz?

Kundlica

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Rozumiem :( czasem kariotyp jest ok a wady są, Jak masz jakiegoś poleconego lekarza w swoim mieście to takie usg może dać duża wiedze. A robiłaś tez fisha? Miałaś teraz pobierane tylko na kariotyp czy tez mikromacierz?
Wiem, tego się chyba obawiam najbardziej z wszystkich możliwych opcji... Usg już jedno robiłam i niestety nie wyszło najlepiej, na drugie takie konkretne idę za tydzień w sobotę, to będzie u mnie 17+0, a dodatkowo umówiłam jeszcze połówkowe na końcówkę sierpnia, gdzie to będzie wtedy 19+3, więc myślę, że już będzie wszystko jasne...

Kundlica

Rozwiązania
0
A i fisha nie robiłam, bo w moim przypadku mijał się z celem. Trochę mam dylemat czy nie powinnam była wziąć mikromacierze, ale teraz to już po ptokach.

Rozwiązania
0
Cześć dziewczyny,
Chciałam opisać swoje doświadczenie, może komuś da trochę spokoju i nadzieji.
Na USG genetyczne szlam z myślą że w końcu zobaczę swoje maleństwo (w przychodni na NFZ lekarz nie posiada zbyt dobrego sprzętu). Ja zdrowa, mąż też, w rodzinie żadnych wad genetycznych i innych tego typu chorób, wiek 29 lat. Ani przez myśl mi nie przeszło że może być coś nie tak. Pod czas samego usg doktor nie mówił nic złego (pewnie żebym się nie stresowała), natomiast wynik był fatalny - ZD >1:4, ZE 1:13, ZP już nie pamiętam, ale ok 1:100, fala wsteczna na zastawce, jedynie kość nosowa widoczna. Niewiele pamiatam z tego co doktor mówił, jedynie zalecenie amniopunkcji albo nifty. Następnego dnia zrobiłam test podwójny, wyszedł dobrze, ale ryzyko skorygowane było nadal wysokie ZD 1:5, ZE 1:64. Przegadaliśmy z mężem i zdecydowałam się na amniopunkcjie, szczególnie że w moim przypadku ryzyko powikłań było dużo mniejsze niż ryzyko wad genetycznych. Na szczęście doktor, który robił mi usg pracuje na patologii ciąży w szpitalu w Krk, pomógł z rejestracją i skierowaniami - genetyk, amnio, usg ll trymestru, echo. Za trzy tygodni miałam robioną amniopunkcję. Sama procedura dla mnie przebiegła bezbolesne. Może dlatego że skupiałam się na dziecku, patrzyłam na monitor, jak macha rączką. I to dodawało mi otuchy. Po badaniu trzy dni leżałam żeby czasem nic się nie działo, ale na szczęście nie było żadnych niepokojacych objawów. Wyniki miały być do 14 dni. Oczekiwanie jak wiecie jest najgorsze, ale starałam się myśleć pozytywnie i wierzyłam że dziecko jest zdrowe. Wczoraj, po 10 dniach telefon z poradni - są wyniki. Na szczęscie można od razu odebrać, przed konsultacja z genetykiem. Pojechaliśmy oboje z mężem, odebrałam wynik, nie patrzyłam, umówiliśmy się że przeczytamy razem. I jaka ulga - wynik prawidłowy, kariotyp meski. Popłakaliśmy się obydwoje że szczęścia...
Wiem że dalej może być różnie, ale teraz przynajmniej mogę spać spokojnie.
Zle wyniki to jeszcze nie koniec :)

Kundlica

Rozwiązania
0
Cześć dziewczyny,
Chciałam opisać swoje doświadczenie, może komuś da trochę spokoju i nadzieji.
Na USG genetyczne szlam z myślą że w końcu zobaczę swoje maleństwo (w przychodni na NFZ lekarz nie posiada zbyt dobrego sprzętu). Ja zdrowa, mąż też, w rodzinie żadnych wad genetycznych i innych tego typu chorób, wiek 29 lat. Ani przez myśl mi nie przeszło że może być coś nie tak. Pod czas samego usg doktor nie mówił nic złego (pewnie żebym się nie stresowała), natomiast wynik był fatalny - ZD >1:4, ZE 1:13, ZP już nie pamiętam, ale ok 1:100, fala wsteczna na zastawce, jedynie kość nosowa widoczna. Niewiele pamiatam z tego co doktor mówił, jedynie zalecenie amniopunkcji albo nifty. Następnego dnia zrobiłam test podwójny, wyszedł dobrze, ale ryzyko skorygowane było nadal wysokie ZD 1:5, ZE 1:64. Przegadaliśmy z mężem i zdecydowałam się na amniopunkcjie, szczególnie że w moim przypadku ryzyko powikłań było dużo mniejsze niż ryzyko wad genetycznych. Na szczęście doktor, który robił mi usg pracuje na patologii ciąży w szpitalu w Krk, pomógł z rejestracją i skierowaniami - genetyk, amnio, usg ll trymestru, echo. Za trzy tygodni miałam robioną amniopunkcję. Sama procedura dla mnie przebiegła bezbolesne. Może dlatego że skupiałam się na dziecku, patrzyłam na monitor, jak macha rączką. I to dodawało mi otuchy. Po badaniu trzy dni leżałam żeby czasem nic się nie działo, ale na szczęście nie było żadnych niepokojacych objawów. Wyniki miały być do 14 dni. Oczekiwanie jak wiecie jest najgorsze, ale starałam się myśleć pozytywnie i wierzyłam że dziecko jest zdrowe. Wczoraj, po 10 dniach telefon z poradni - są wyniki. Na szczęscie można od razu odebrać, przed konsultacja z genetykiem. Pojechaliśmy oboje z mężem, odebrałam wynik, nie patrzyłam, umówiliśmy się że przeczytamy razem. I jaka ulga - wynik prawidłowy, kariotyp meski. Popłakaliśmy się obydwoje że szczęścia...
Wiem że dalej może być różnie, ale teraz przynajmniej mogę spać spokojnie.
Zle wyniki to jeszcze nie koniec :)
Cieszę się, że u Ciebie wszystko dobrze! Mam nadzieję że u mnie będzie tak samo, chociaż u nas nieco więcej nieprawidłowości w usg no i test podwójny koszmarny...

Lauren88

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
A i fisha nie robiłam, bo w moim przypadku mijał się z celem. Trochę mam dylemat czy nie powinnam była wziąć mikromacierze, ale teraz to już po ptokach.
Ja w obecnej ciąży miałam mikromacierz z NFZ i w ostatniej chwili dopłacilam za kariotyp bo na NFZ jest tylko jedno badanie za darmo. Szok bo mikromacierz prawidłowa a kariotyp nie, nie sądziłam ze to możliwe a jednak. Natomiast u nas translokacja zrównoważona dziedziczona wiec teoretycznie powinno być ok, ale dowiem się tez po porodzie dopiero.

Rozwiązania
0
Cieszę się, że u Ciebie wszystko dobrze! Mam nadzieję że u mnie będzie tak samo, chociaż u nas nieco więcej nieprawidłowości w usg no i test podwójny koszmarny...
No ja też miałam jeszcze NT 3.7. Więc nie tak różowo... Trzymam kciuki, żeby u Ciebie też było wszystko dobrze!

Kundlica

Rozwiązania
0
Ja w obecnej ciąży miałam mikromacierz z NFZ i w ostatniej chwili dopłacilam za kariotyp bo na NFZ jest tylko jedno badanie za darmo. Szok bo mikromacierz prawidłowa a kariotyp nie, nie sądziłam ze to możliwe a jednak. Natomiast u nas translokacja zrównoważona dziedziczona wiec teoretycznie powinno być ok, ale dowiem się tez po porodzie dopiero.
Też bym nie pomyślała że tak może być! To może dobrze, że nie wzielam tego.. Mój mąż ogólnie trochę wyszedł z założenia że wszelkie wyniki wynikami, a my po prostu musimy mieć nadzieję, że będzie dobrze i nie dać się zwariować.
No ja też miałam jeszcze NT 3.7. Więc nie tak różowo... Trzymam kciuki, żeby u Ciebie też było wszystko dobrze!
To u mnie NT 2,6, ale oprócz tego fala wsteczna i spastyczne ułożenie rączek (co martwi mnie najbardziej..), do tego lekarz powiedział że wczesny IUGR i pępowina dwunaczyniowa, ale tym dwóm ostatnim zaprzeczył lekarz przy amniopunkcji, którego poprosiłam czy mógłby mi choć trochę powiedzieć czy coś widzi w obrazie USG niepokojacego.. I teraz sama nie wiem jak jest, ale mam nadzieję, że jednak nie będzie tak źle Wam też kibicuje całym sercem

reklama
Rozwiązania
0
I teraz sama nie wiem jak jest, ale mam nadzieję, że jednak nie będzie tak źle
I tego się trzymaj! Ja wiem że jest ciężko, że różne myśli chodzą po głowie, ale ważne jest pozytywne nastawienie. Dopóki nie masz 100% pewności, że jest źle, to myśl że jest dobrze ;)

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
M Amniopunkcja Grudniowe mamy 2020 16
M Amniopunkcja Potrzebuję porady 10
L Amniopunkcja mikromacierze Potrzebuję porady 6
Elmirka0207 Badania prenatalne - amniopunkcja? Potrzebuję porady 12
L Amniopunkcja Lipcowe mamy 2019 34
adzwojcik Amniopunkcja a konflikt serologiczny. Potrzebuję porady 3
M Amniopunkcja a pozniej DNA plodu krwi matki Potrzebuję porady 2
C Amniopunkcja Potrzebuję porady 13
C Amniopunkcja Potrzebuję porady 16
C Amniopunkcja Potrzebuję porady 11
P Wynik NIFTY - Zespół Klinefeltera - Amniopunkcja Ciąża, poród, połóg 12
K Brak kosci nosowej amniopunkcja Potrzebuję porady 4
P NT, test pappa + amniopunkcja. Potrzebuję porady 6
E Amniopunkcja i szpital na Kamieńskiego Wrocław 0
M Przezierność, Test PAPPA, amniopunkcja...wątpliwości, strach Ciąża, poród, połóg 3
M amniopunkcja Potrzebuję porady 1
rea_sylwia Amniopunkcja - gdzie na NFZ w Łodzi? Łódź 2
M Cukrzyca? Co robić Potrzebuję porady 5
M Co robić co to Staramy się 235
Buquro Pierwsza wizyta u ginekologa, co robić? Potrzebuję porady 33
M Zaparcia, kolejna zmiana mleczka,co robić? Potrzebuję porady 14
A Co robić ??? Potrzebuję porady 7
natasza_intro USG w ciąży - ile razy można robić Potrzebuję porady 8
J Nie wiem co robić Potrzebuję porady 5
K Co robić? Młodziutkie mamy 7
K Co robić? Przyszłe mamy 3
G Nie wiem co robić Adopcja 0
G Co robić, żeby nie zwariować? Potrzebuję porady 4
A Alergia na mleko matki... Co robić ? Potrzebuję porady 19
B Potrzebuję porady. Już nie wiem co mam myslec/robić. Potrzebuję porady 41
Roza1111 Krzyczę na 4.5 latka, bo mnie strasznie irytuje. Co robić? Potrzebuję porady 5
M Pomoc w decyzji co robić po porodzie. Potrzebuję porady 15
A Mdłości i wymioty co robić pomocy Potrzebuję porady 7
M Kąpielowy dramat - co robić? Potrzebuję porady 12
I Jak robić przeciery warzywne i owocowe samodzielnie? Żywienie 5
Gagatka88 Odstawianie od piersi, a spanie w nocy - co robić? Potrzebuję porady 19
Gagatka88 Odstawianie od piersi a przesypianie nocy - co robić?! Noworodek 0
M 8- miesięczne dziecko usypia tylko przy piersi. Co robić? BB psycholog dziecięcy radzi mamom 10
Madziołek. Nie wiem co robić Relacje rodzinne 12
Z "Studentko w ciąży nie chcemy Cię" Co robić? Potrzebuję porady 22
endles1 co robić ? Ciąża, poród, połóg 12
babydream Brak miesiączki, test negatywny. Co robić ?? Potrzebuję porady 4
soulmate Instynkt macierzyński w wieku 19 lat, co robić? Potrzebuję porady 17
M porada co robić ? Staramy się 4
Cukromania Czy lubicie robić coś dobrego dla innych? Potrzebuję porady 0
N Czy robić już test Potrzebuję porady 5
M Witam!!! Mój brat ze swoją narzeczoną dzisiaj stracili dziecko !!! Nie wiem co robić by Go pocieszyć !!! :c Potrzebuję porady 4
Montiś pomocy co mam robić? ile mleka dla niemowlaka Niemowlaki 7
T co robić gdy u 5 cio latak migdalki dokuczają... Przedszkolaki 6
K Co robić jak dziecko ugryzie pszczoła? Początek szkoły 1