reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Nifty to również badanie krwi, tylko że z krwi matki wyodrębniają krew dziecka i tę badają. Jest dużo dokładniejsze. Będziesz u lekarza, to na pewno Ci wszystko wytłumaczy. Powodzenia :)
 
reklama
Czesc dziewczyny ja robilam fish i wyszedl prawidłowo wyniki dostałam po 2 dniach, a dzisiaj dzwonil z kliniki Genom i z amniopunkcji tez wyszedl pozytywny wynik. Jestem ogromnie szczesliwa.
Nie taki diabeł straszny... nakłucie samo w sobie nie boli ale owszem stres jest i to duży.
 
Czesc dziewczyny ja robilam fish i wyszedl prawidłowo wyniki dostałam po 2 dniach, a dzisiaj dzwonil z kliniki Genom i z amniopunkcji tez wyszedl pozytywny wynik. Jestem ogromnie szczesliwa.
Nie taki diabeł straszny... nakłucie samo w sobie nie boli ale owszem stres jest i to duży.


No taaak... jeśli nie ma powikłań, to jest to extra badanie... :)
 
Dziewczyny, pamiętam swoje początki tu - robiłam pappa, lekarz nie mógł zbadać kości nosowej. Inny lekarz znalazł bez problemu. Namawiano mnie na amniopunkcję z uwagi na wiek - 39l. Odmówiłam :) 5 grudnia urodził się mój silny, zdrowy, cudowny syn. Mamom czekajàcym na wyniki życzę siły. Zawsze trzeba wierzyć, że koniec będzie piękny. To pomaga:) pozdrawiam.
 
Kochani odmowilam aminopunkcje no i w koncu lekarz zaproponowal test Nifty tutaj w Szwajcarji termin 20.12 godz.10 takze prosze was trzymajcie kciuki i poproscie Boga w moim imieniu aby wyniki wyszly pomyślne! Wynik dopiero po 14 dniach wiec pewnie zaraz po nowym roku jak bede jeszcze w pl sie dowiem bo do szwajcarji wracam 8 stycznia kurde boje sie okropnie ! Myslicie ze 50 % szans to duzo ? Ze mizna miec nadzieje? Pozdrawiam was kochane i dzieki za slowa otuchy
Znasz już wyniki? Daj znać jak już będziesz wiedzieć. Myślę ciepło o Tobie i trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze :)
 
Kochani odmowilam aminopunkcje no i w koncu lekarz zaproponowal test Nifty tutaj w Szwajcarji termin 20.12 godz.10 takze prosze was trzymajcie kciuki i poproscie Boga w moim imieniu aby wyniki wyszly pomyślne! Wynik dopiero po 14 dniach wiec pewnie zaraz po nowym roku jak bede jeszcze w pl sie dowiem bo do szwajcarji wracam 8 stycznia kurde boje sie okropnie ! Myslicie ze 50 % szans to duzo ? Ze mizna miec nadzieje? Pozdrawiam was kochane i dzieki za slowa otuchy
Napewno bedzie wszystko dobrze, ja robiłam fish i moje wyniki sa dobre, Twoje z pewnoscia tez beda, trzymam mocno kciuki za Was :) daj znac
 
reklama
Przepraszam, ale co to za badanie to fish? Inwazyjne czy nie? Przyznam, że pierwszy raz się spotykam z tą nazwą. Dużą daje pewność?

Fish to badanie przyspieszone, robi się je z tego samego materiału co kariotyp, czyli np. Z płynu płodowego pobranego podczas amniopunkcji. Czyli inwazyjne. Po prostu płacisz jakieś 700 zł i masz poza kariotypem na który czeka się 2-3 tygodnie wynik przyspieszony w 2 dni na podstawowe trisomie. Wynik jest bardzo wiarygodny, ale istnieje maleńkie prawdopodobieństwo, ze da wynik fałszywy. Dlatego rozstrzygający jest kariotyp. Odkąd jestem w temacie, czyli prawie od 2 lat poznałam tylko jedna osobę, której fish wyszedł fałszywy. Dziecko miało być z Trisomia a kariotyp wykazał ze zdrowy chłop. Potem powtarzano dziewczynie kariotyp, kilku specjalistów go interpretowali i jeszcze raz wynik, ze zdrowy. I był zdrowy.
Ale to sytuacja naprawdę wyjątkowa była, większość ginekologów z którymi rozmawiałam się z czymś takim nie spotkało.


PGS, 5 zdrowych blasteczek na mnie czeka, od stycznia pierwsze crio :)
 
Do góry