reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Angielski dla dzieci

a ja polecam metodę supermemo. Moja srednia córka uczy sie ta metodą i juz po pierwszych miesiącącach widac efekty
Metoda SuperMemo
SuperMemo jest unikalną metodą nauki, która powstała jako odpowiedź na pytanie czy można trwale zapamiętać dowolną ilość różnorodnych informacji?
Odkrycie i opisanie krzywej zapominania to przełom w naszej wiedzy o uczeniu się i zapamiętywaniu. Badania pokazują, że efektywne zapamiętanie dowolnej ilości materiału jest możliwe, gdy informacje, które chcemy zapamiętać, podawane są w odpowiednich odstępach czasu, przy czym dla każdej jednostki materiału powinien zostać wyznaczony indywidualny wykres na krzywej zapominania. Ucząc się w ten sposób, każda osoba bez względu na wiek, miejsce zamieszkania czy indywidualne predyspozycje, może już w ciągu pierwszego miesiąca nauki opanować podstawowy zasób słów z dowolnego języka obcego (3000 wyrazów, związków frazeologicznych i form gramatycznych)

więcej na stronie supermemo
 
reklama
Macie rację. Nauka języka angielskiego jest bardzo ważna. Często mówi się, że im wcześniej dziecko zacznie naukę tym lepiej, ponieważ znacznie szybciej przyswajają nowe słówka czy inną wymowę. Jestem ciekawa jak oceniacie różnego typu kursy językowe przeznaczone dla dzieci i młodzieży, coś tego typu jak tutaj - Obozy językowe, wyjazdy, wakacyjne kursy językowe dla dzieci, młodzieży - Berlitz. Czy posłalibyście swoje dziecko na taki obóz wakacyjny? :blink:
 
Ostatnia edycja:
Witaj!

nie ma lepszego momentu dla dziecka jak właśnie taki wiek na naukę języków obcych i nie tylko. Mało kto wie, że własnie w tym wieku dziecko poprzez zabawę chłonie najwięcej informacji i znacznie szybciej się uczy. Wiem jednak, że nie kazde dziecko potrafi wytrwac całe zajęcia w jakiejś szkole - warto wtedy pomyśleć o domowej nauce z korepetytorami - można wiele doświadczonych nauczycieli z okolicy znaleźć dzięki portalowi need a school - sama tam kiedyś szukałam pomocy w nauce. Ważne by nie zmuszać dziecka i nie robić wbrew niemu - jeśli po kilku zajęciach widać ze to nie jego kierunek zainteresowań to należy odpuścić.
 
Ale o jaką szkołe Ci chodzi?
O szkołę uczącą samego jezyka angielskiego?
Czy szkołę podstawową, w której nauka jest prowadzona w języku angielskim?
Moja córka uczęszcza obecnie do Thames British School, co opisałam już w inny temacie. Jest to placówka międzynarodowa, nauka jest prowadzona w języku angielskim. Do liceum przejdzie również tam. Angielski obecnie zna perfect z akcentem, nauka prowadzona jest ciekawie. Wiele zajęć popołudniowych.
Wiadomo, że trzeba zapłącić czesne, ale biorąc pod uwagę to, ze nie muszę płacić za korepetytorów czy nie muszę jej wysyłać na płatne zajęcia pozaszkolne, nie wychodzi tak drogo.
 
Do góry