reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Antosia-27 tydzień 1000 gram

Franiowa Mamo, u nas nie ma dysplazji. Raz jeden jedyny w szpitalu miala katar zapewne przez przeciag. A tak to nic jej nie bylo. Odpukac;-) przyznam sie tez ze nie stronimy tak calkiem od ludzi. Oczywiscie nie odwiedzaja nas tlumy od czasu do czasu ktos wpadnie. My tez jezdzimy do dziadkow.

A na to usg to tak- podjezdzamy pod same drzwi.
 
reklama
Mam do Was pytanko. Nie wiem czy moja Antosia je odpowiednia ilosc jedzenia. Zjada ok 650 ml na dobe w 6 posilkach. Mnie sie ciagle zdaje ze to za malo...jak sadzicie? Wazy 4150
 
Jak na 4 m-c, to piękna waga:tak:. Myślę, że bardzo ładnie przybiera i nie masz się czym martwić, nawet jak chwilę stoi w miejscu, to też nie powód do zmartwień. Gdy maluch ubywa z wagi, to wtedy jest problem.
 
Mam do Was pytanko. Nie wiem czy moja Antosia je odpowiednia ilosc jedzenia. Zjada ok 650 ml na dobe w 6 posilkach. Mnie sie ciagle zdaje ze to za malo...jak sadzicie? Wazy 4150

Porozmawiaj z neonatologiem jeśli coś cie niepokoi.
Z własnego doświadczenia powiem Ci podobnie jak Wiola - 110 ml w jednym posiłku to mistrzostwo swiata! Franc w wieku Antosi ciagle był na etapie wciągania 30-40 ml na jeden raz. Zaraz po wyjściu do domu zjadał na jeden raz max 10 ml. Miałam wrażenie że ciagle tylko go karmię..Robiłam po 30 ml mleka a i tak wiekszość lądowała w zlewie. Jak mial 8 mies lekarze kazali mi zapisywać ilość zjadanego mleka - chodziło głównie o przyjmowanie płynów. Wtedy miał "nakaz" wypijania 800 czy 850 ml. Powiem Ci że praktycznie nigdy nie dobijał do tego poziomu. Normą było 650-750. Mysle więc, ze te 650 ml w wieku 4 mies to b dobry wynik, ale...patrz wyżej;-) neonatolog:tak:
 
Nasz pediatra- neonatolog zna Antosie od urodzenia. Zawsze pyta ile Antosia je a jak mu odpowiadam to poprostu mowi "dobrze". Chyba mieotrzebnie sigeruje sie nomami z opakowan mleka
 
Jeśli lekarz jest spokojny o ilośći zjadanego mleka to bądź i Ty spokojna:)
Dla pocieszenie powiem Ci, że Franek do dzisiaj nie jest w stanie zjeść jednorazowo porcji jak dla zdrowego dziecka.
Ale co to sa normy? Powiedz sama?
Każde nasze dziecko nienormowe przecież:)
Wot, taki zbiór przecudnych indywidualistów;-)
 
No tak- racja, że nienormowe;-)

Ja nigdy nie mogę ustrzelić z ilością mleka. Antonka zjada od 80 do 150 ml. Zazwyczaj albo zrobie za duzo mleka albo za mało i muszę dorabiać. Kilka nocy z rzędu jadła po max 90 ml . No iktorejś nocy zrobiłam jej właśnie tyle. Jadła i drze się o więcej, dorobiłam 30 no bo myślę- więcj nie zje. Pomyliłam się i dorabiałam kolejne 30 :p
 
reklama
Oj my też mieliśmy z tym jedzeniem. Na etapie 4 miesięcy nie było wiecej niż 60-90 ml na raz, ale raczej to 60ml. 4100 to chyba nieźle, biorąc po uwagę wagę urodzeniową Antosi. Ważne, ze przybiera... Łucja waży 8700 a za miesiąc 2 lata;-)
 
Do góry