reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Antykoncepcja po....?

Megi my też chcemy Filipka za 3,4 lata:-D podejrzewaliśmy że Paula będzie Filipem ale zrobiła nam niespodzianke bo do samego końca nie pokazała co tam ma między nogami:eek:
a jeżeli chodzi o różnice wieku między rodzeństwem to wszystko zależy od charakteru...mam siostre starsza o 3 lata i tak naprawde nigdy jej nie znałam,ciągle sie nie zgadzałyśmy ze sobą,i bardzo mało rozmawiałyśmy ze sobą,praktycznie byłyśmy jak dwie obce sobie osoby...ona ogień ja woda...dopiero od roku nadrabiamy straty,te wszystkie lata...
 
reklama
Mi się wydaje,że nie ma reguły na to jaka różnica wieku jest najlepsza.Ja mam brata starszego o 2 lata,różnie to między nami bywało,dopiero od całkiem niedawna mamy jako taki kontakt (nieco utrudniony bo on mieszka od 3 lat w Anglii) i mam siostrę młodszą o lat 8 i z nią układa mi się dobrze.
A ja nie chcę więcej dzieci...Mi moja ukochana Oliwka wystarczy,ma "przyszywaną" siorkę starszą o 9 lat i mi tak pasuje.
 
Hmm, właśnie....Mój poród wspominam jako koszmar, ale myślę, że niezależnie od tego szybciej czy też później, jeśli i tak mam się tak męczyć , to nie ma znaczenia po jakim czasie.
Jeśli chcemy by różnica wieku była nieduża (czyli ok. 2lat)to pewnie będziemy sie starać w ostatnim kwartale tego roku..Jak się uda, to na 2-3 lata wakacje w tropikach mamy z głowy:-( A potem jak młode podrosną to fruuu na Malediwy:-) (marzy mi się taki tydzień lenistwa bez dzieci, pieluch, karmienia) tylko byczenie się na plaży, leżenie bykiem z drinkiem w ciepluchnej wodzie, rajskie widoki i nurkowanie na rafie...mmmrrrr...
 
Pola marzenia sa potrzebne za jakis czas moze 2m-ce bedziesz mogala sobie wziasc urlop od macierzynstwa ale wiesz jak szybko bedziesz wracac.... ja tez nie moge sie doczekac takiego sam na sam bez dzieci bez ciaglego spieszenia sie bo za chwile bedzie chcial jesc albo co innego....ale jeszcze...:tak: damy rade ? co?:dry:
 
Pola popieram Twój pomysł, bo jeśli chcecie mieć jeszcze jedno dziecko to trzeba iść za ciosem. 2 lata to dobra różnica wieku, choć wiem po sobie że czasem ciężko, ale tak jedno przy drugim się będzie chować.
My chyba (podkreślam chyba) trzecie dzidzi trochę po dłuższej przerwie (za około 5 lat), choć życie samo pokaże jak to jeszcze będzie. :-p
 
Weszlam sobie na ten watek myslac ze sie wiele dowiem o antykoncepcji a tu tymczasem kobitki o rozenstwie dla swoich maluchow mysla:-D :-D :-D i dobrze , ja tez dlaczam sie do tematu narazie dzieci ne:-D Martusia chyba bedzie jedynaczka ale kto wie bo antykoncepcji tez nie stosujemy, bo niedobrze mi bylo po tych tab dla kobiet karmiacych piersia :baffled:
 
reklama
u nas tylko gumki w użyciu. po ostatnich tabletkach hormonalnych nie mogłam zajść w ciążę a okres sam przez prawie rok mi się nie pojawił, bez przerwy było wywoływanie aż tu nagle fasolka w brzuchu... jakby były hormonki dla facetów to by mój mąż teraz pobrał...może niedługo coś tam wymyślą...
 
Do góry