reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Atopowe zapalenie skóry - AZS

witAM po długim czasie,
u nas raz lepiej a raz gorzej.
C8bra ja też podejrzewałam szczepionki bo dziwnym trafem po każdej miał natężenie tego paskudnego AZS:baffled:
Teraz mam kilku pewnych kandydatów - jajko, roztocza, grzyby i pleśnie i na bank sierść psa (po kontakcie z psem mojej babci spuchł na twarzy jak balon i wysypało go w ciągu kilku minut):szok: no a lecąc do alergologa na wizytę dowiedziałam się, że do końca roku nie ma miejsc:wściekła/y: Dobrze, że po antyhistaminach mu przeszło ale dopiero na drugi dzień a gdyby doznał szoku alergicznego to co wtedy???? Oddziału u nas w szpitalu nie ma, alergolog nie ma miejsc, dziecko puchnie a ja nie mogę liczyc na pomoc - super:baffled:
 
reklama
jak dziecko puchnie to wzywamy pogotowie!!!!!! nie wiemy co sie dzieje wewnątrz organizmu
to może byc wstrząs anafilaktyczny
ja nie straszę tylko wskazuje, że objawy wstrząsu to nie tylko puchnięcie, a my przeceiż nie wiedzimy co sie dzieje w środku ciała
to nie jest kwestia panikowania, ale udzielenia prawidłowej pomocy lekarskiej
 
Moje dziecko również jest chore na AZS i to od urodzenia. Początkowo nie bardzo wiedziałam co robić jeżeli dziecko jest na to chore, gdyż wcześniej o niej nie słyszałam. A dermatolog zalecał różne maści, balsamy, ale nic nie było skuteczne. Dopiero po Cetaphilu reastoraderm widoczna jest poprawa. Krzysio nie drapie sie, skóra jest nawilżona i nie łuszczy sie. :) Mam nadzieję, że wam również pomoże.
 
ja zauważyłam, że każdemu atopikowi co innego pomaga z kosmetyków, u nas sprawdza się np kuracja lipidowa z Ziaji tanie i duża ilość. A wypróbowałam naprawdę wiele firm i tych drogich i tańszych :/ I kąpie go całego 2 x w tygodniu, na początku gdy dermatolog mi zalecił rzadsze kąpiele popukałam się w czoło i stwierdziłam, że chyba na głowe upadł ale faktycznie skóra jest w o wiele lepszym stanie jeśli nie moczę jej codziennie:tak:
 
Hej,
Nie jestem w stanie na chwilę obecną przejśc przez cały wątek...
czy jest tu mama dzieciaczka ktorego strasznie swędziały stopy a głównie dłonie po wewnętrznej stronie? Borykamy się z tym probmeme od 2 miesięcy. W sumie wczesniej skóra go swędziała na klatce piersiowe i posladkach. Nie było zadnych plam poprostu się drapał az do krwi. Teraz to przeszło na dłonie. W nocy się wierci. Stopy i rece potrafi brac do buzi i gryzc. Alergolog na26.12! prywatnie..wczoraj bylismy u dermatologa i zapisala na zmiany miedzy palcami pimafucort, cethapil do tego mam zuzyc emolium krem trójaktywny i mam krem la roche posay i pharmaceris zel i emulsję...i kremowac4x dziennie. Zapomnieć o modelinie, plastelinie i roznych farbkach w pkolu. Kredki drewniane albo w papierku...a i na wieczor5ml xyzalu....czy mu to minie:-(
 
widac ma alergię kontaktową :/ Minąć może i zapewne tak będzie tylko musicie uważać na barwniki i substancje chemiczne, pierz bieliznę w szarym mydle nieperfumowanym, skarpetki tylko z białej bawełny - sprawdź może pomoże choc troszkę. Na rączki to niestety nie poradze bo tu akurat dziecka nie ubierzesz w rękawiczki ale poszukam na pewnym forum bo coś mi się obiło o oczy z tymi raczkami i dodam ci linka.

Acha i zmiana mydła koniecznie oraz wszelakich płynów w których dziecko sie kąpie :) Podaj także wapno takie w płynie zawsze łagodzi wysypki :)

Napisz jeszcze czy nie macie gdzieś kontaktu ze zwierzakiem, czy nie głaszcze jakiegos kota, psa, chomika?
 
Ostatnia edycja:
tu jeszcze wklejam rodzaje wysypek i z która dolegliwością sie wiążą:
Atopowe zapalenie skóry Na zaczerwienionej skórze pojawiają się grudki, skóra jest sucha, łuszczy się i bardzo swędzi. Dziecko rozdrapuje krostki i wtedy tworzą się ranki. Zmiany umiejscowione są zwykle na policzkach, w zgięciach łokci i kolan. U kilkulatków mogą też zajmować kark, grzbiety dłoni i stóp.
Wyprysk kontaktowy (kontaktowe zapalenie skóry)
Na skórze powstają wyraźnie oddzielone skupiska drobnych swędzących grudek i pęcherzyków, a po rozdrapaniu sączące się ranki przysychające w strupki. Pojawia się po 12-24 godzinach od zetknięcia się z drażniącą substancją. Wyprysk kontaktowy pojawia się najczęściej w miejscu zetknięcia skóry z alergenem (np. metalowym guzikiem).
Pokrzywka
Jest zwykle skutkiem gwałtownej reakcji organizmu na kontakt z alergenem. Objawia się czerwonymi bąblami podobnymi do tych, które pojawiają się po oparzeniu pokrzywą. Najczęściej wywołują je pokarmy, takie jak truskawki, orzeszki, czekolada oraz leki. Zmiany na skórze pojawiają się w ciągu zaledwie kilku minut i zwykle znikają po kilku lub kilkunastu godzinach.
 
dzieki bardzo
ma kontakt z psami dwoma. Mieszka z nimi od urodzenia. Dermatolog powiedziała, że na pokarmową to nie wygląda. Zawsze tolerował wszystko ok, bez wysypek, itd. Kosmetyków nie zmieniałam, nivea, hipp naprzemiennie. Pościele antyalerigczne. Problemy skórne zaczeły się jak podałam mu szczepionkę na odre. Wtedy go całego wysypało, dermatolog stwierdziła zespol crostis i od tego momentu ciagle cos. sucha skora, potem drapanie się na klatce iersiowej i posladki do krwi ale nie bylo przy tym zadnych suchych plam. Teraz przerzuciło się na dłonie. Ma zaczerwienione, w nocy jak sie nie drapie <odkad do kremuje jest nawet lepiej> te dlonie mają normalny kolor, wtedy były gorące. Aha i zmianki ma miedzy palcami ...nic sie nie sączy.
Alergolog 26.12 mylsę czy nie spytac o te testy płatkowe ale czy on nie jest za maly? Duzo ludzi mi mowi ze na testy jeszcze musi podrosnąc...
 
Ostatnia edycja:
Marciaa mój ma 2 lata pierwsze testy miał gdy miał rok z krwi a niedawno drugie kiedy z dusznościami trafiliśmy na oddział dziecięcy. Na bank ma silną alergię na psa, bo po kontakcie z mojej babci psem spuchł jak balon w ciągu 10 minut i z krwi wyszła silna alergia akurat na te zwierzę, dodatkowo roztocza i białko oraz żółtko i jedne testy wcześniejsze i drugie potwierdziły alergię na dokładnie te same produkty:tak:


I najlepsze news, że alergen może nie od razu uczulać, czasem ktoś dobrze toleruje koty, mieszka z nimi kilka lat i nagle zaczyna mieć wysypki i np duszności, to przykład mojej koleżanki, ma dwa koty od kupy lat i dopiero niedawno zaczęła na nie reagować wysypką i atakami astmy:baffled:

Także dokładnie obserwuj dziecko:tak:
I jeśli w nocy się nie drapie to raczej nie azs bo mój w nocy wręcz chyba najbardziej się drapał i drapie jeśli ma pogorszenie stanu skóry:baffled:


Acha i przykład mojej córy gdy była mała tolerowała wszystkie kosmetyki oprócz oliwki a później zaczęły się schody bo nagle skórę podrażniały płyny, proszki, mydło, płyn do kąpieli po którym kiedys wyglądała jak poparzona. Także z alergią to bywa różnie.
 
reklama
Witam i ja :)
poczytalam ten wątek co nieco i zapewnę będę tu zaglądać bo też jestem mamą małego atopika :( Adaśko od urodzenia miał bardzo suchą skórę,jak miał 3 tyg wysypało go pierwszy raz,po kilku dniach przeszło a jak miał ponad 3 miesiące to miał takie nadkażenie,że wylądowaliśmy w szpitalu :( Zmiany u nas są na szyji,w zgięciach łokciowych i pod kolanami oraz na biodrach i udach,na główce też ciemieniucha. Są lepsze i gorsze okresy,pije bebilon pepti,smaruje go kilka razy dziennie,kąpię w emolientach no i bardzo ostrożnie rozszerzamy dietę.
 
Do góry