reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Atopowe Zapalenie Skóry - Wasze doświadczenia

A ja mam pytanie, sama cierpię na różne dolegliwości skórne i pokarmowe (alergia, atopowe zapalenie itp.) i dość niedawno urodziłam maluszka. Karmię go piersią, ale czy wtedy może pojawić się alergia u dziecka? I jak ona się objawia?
 
reklama
A ja mam pytanie, sama cierpię na różne dolegliwości skórne i pokarmowe (alergia, atopowe zapalenie itp.) i dość niedawno urodziłam maluszka. Karmię go piersią, ale czy wtedy może pojawić się alergia u dziecka? I jak ona się objawia?
Jeśli jest uczulony a Twoje jelita przepuszczą alergeny (co nie jest takie oczywiste, zwlaszcza jesli o nie dbasz) to pewnie pojawi się brzydka kupa, brzydka wysypka (nie krostki na buzi...), sucha skóra, czasem wzmożone ulewanie - różne są objawy. Ale równie dobrze może nie mieć alergii pokarmowej. Wcale może nie mieć alergii.
 
Tu na pewno warto porozmawiać z lekarzem, a najelpiej z dermatologiem dziecięcym. Choć często takie objawy u malucha mijają samoistnie. Możesz np. zapytać o emulsję do ciała z emolientem, jak atoperal, która pomoże odbudować płaszcz lipidowy.
 
To też nie musi być alergia pokarmowa... Mój syn reaguje skórnie na alergie wziewną, na pyłki. Możliwe, że krzyżowo z jakimś pokarmem, ale ciężko to wykryć, staramy się metodą prób i błędów. Póki co, leki na alergię i emolienty są z nami na stałe ;) Bardzo lubię atoperal, swietny skład i dobre ceny. Bardzo lubię pianke do mycia, moim zdaniem znacznie lepiej się sprawdza u dzieci niż płyny czy emulsje.
 
Masz rację! No i właśnie, kwestia najważniejsza, to znaleźć odpowiedni sposób, żeby poradzić sobie z tymi problemami skórnymi i przynieść dziecku ulgę :)
 
No dokładnie, ja nie chciałam używać ciągle sterydów, dlatego długo szukałam odpowiednich kosmetyków. Przerabiałam rózne serie emolientów, ale atoperal sprawdził się najlepiej.
 
Tutaj niezastąpione będą preparaty z ozonem. Polecam zakupy w firmie Ozonella. Preparaty od nich są niezwykle skuteczne w walce ze zmianami skórnymi. To przełomowe odkrycie w dobrej cenie.
 
O! O takich kosmetykach, to przyznam, że nie słyszałam. A czym różnią się od emolientów. W sensie, jakie mają działanie? Bo, jak wspominałam, ja korzystam z atoperalu i on otacza skórę płaszczem lipidowym, przez co ją chroni i pomaga szybciej się regenerować.
 
reklama
Witam.
Zapraszam mamy, których maleństwa zmagają się z tym schorzeniem do wspólnej dyskusji.:-D
Mój synek ma 7 miesięcy. kiedy miał 3 lekarz stwierdził skazę białkową i kazał stosować mleko Bebilon Pepti 1. Faktycznie pomogło, jednak kiedy Marcinek skończył pół roku, ponownie rozpoczęły się kłopoty ze skórą - szorstka buzia, wysuszone plamy na łydkach, wysypka na brzuchu i plecach. Lekarz powiedział, że to AZS, kazał przejść na Nutramigen 1 i wykonać testy alergiczne z krwi (tzw. IgE). Oczywiście stosujemy kosmetyki Emolium i żadnych innych, faktycznie pomagają. Ale wysypka jest nadal. Wyniki wyszły pozytywnie - IgE w normie, czyli nie powinien być na nic uczulony. :-)
I tu nie wiem co robić. Czy nadal karmić go Nutramigenem (teraz jesteśmy już na 2), czy przejść na ogólnodostępne mleko modyfikowane? Nutramigen jest bardzo drogi, o smaku i zapachu nie wspomnę :) to po co męczyć dziecko, skoro testy alergiczne nic nie wykazały. Mały od dwóch miesięcy je także stałe posiłki, po których nigdy wysypka się nie zwiększyła.
Czy ktoś może jest w podobnej sytuacji? A może to nie jest AZS? :-)
Mi mówili wszyscy ze albo alergia albo AZS, byłam u lekarza okazało się że ma tylko wrażliwa skórę. Dostaliśmy maść z antybiotykiem i druga nawilżająca. Zaczynamy już RD i też nic nie wyskakuje innego. A gdzie masz te pryszcze/ szorstką skórę ? U nas pediatra powiedziała że na policzkach jest od zmiany temperatury np jak wracamy z dworu a pod szyją to od śliny i faktycznie tam gdzie wypluwa ślinę tam ma i wtedy smarujemy maścią.
 
reklama
Do góry