reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania ginekologiczne

reklama
To odnieś się do wszystkich wpisów a nie tylko wybiórczo.
Nie zamierzam wertować wszystkich Twoich wypowiedzi, bo takie masz życzenie.
A z tego konkretnego akurat wynika, że raczej uważasz badanie szyjki za niekonieczne, bo w niektórych krajach się go nie wykonuje. Wyrażaj się precyzyjniej na przyszłość, jak Ci przeszkadza, że ktoś zwraca Ci uwagę. Nie każdy odpowiadając wertuje dany wątek od początku sprawdzając wszystkie wypowiedzi danego rozmówcy.
 
Nie zamierzam wertować wszystkich Twoich wypowiedzi, bo takie masz życzenie.
A z tego konkretnego akurat wynika, że raczej uważasz badanie szyjki za niekonieczne, bo w niektórych krajach się go nie wykonuje. Wyrażaj się precyzyjniej na przyszłość, jak Ci przeszkadza, że ktoś zwraca Ci uwagę. Nie każdy odpowiadając wertuje dany wątek od początku sprawdzając wszystkie wypowiedzi danego rozmówcy.
Kochana, ale to taki typ działania. Jak coś nie pasuje, to nie przeczytałaś / nie rozumiesz jej wypowiedzi. Nie wygrasz 🙈
 
Nie zamierzam wertować wszystkich Twoich wypowiedzi, bo takie masz życzenie.
A z tego konkretnego akurat wynika, że raczej uważasz badanie szyjki za niekonieczne, bo w niektórych krajach się go nie wykonuje. Wyrażaj się precyzyjniej na przyszłość, jak Ci przeszkadza, że ktoś zwraca Ci uwagę. Nie każdy odpowiadając wertuje dany wątek od początku sprawdzając wszystkie wypowiedzi danego rozmówcy.
Nie uważam,że jest ono niekonieczne. Ale skoro sprawia aż taki dyskomfort to nie jest obowiązkowe. A co zrobi z tym autorka pytania to już jej sprawa. Pytała czy jest konieczne takie badanie. Odpowiedziałam zgodnie z prawdą,że nie jest. Skoro chcesz się do czegoś przyczepić to może jednak warto przeczytać cały wątek a nie odnieść się tylko do jednej wypowiedzi.
 
Kochana, ale to taki typ działania. Jak coś nie pasuje, to nie przeczytałaś / nie rozumiesz jej wypowiedzi. Nie wygrasz 🙈
Widzę właśnie 🙈
Nie uważam,że jest ono niekonieczne. Ale skoro sprawia aż taki dyskomfort to nie jest obowiązkowe. A co zrobi z tym autorka pytania to już jej sprawa. Pytała czy jest konieczne takie badanie. Odpowiedziałam zgodnie z prawdą,że nie jest. Skoro chcesz się do czegoś przyczepić to może jednak warto przeczytać cały wątek a nie odnieść się tylko do jednej wypowiedzi.
Skoro uważasz, że pisanie, że można rezygnować z badania (mogącego w niektórych przypadkach uratować życie malucha) bo w innych krajach się go standardowo nie robi, to ok. Kwestia Twojego sumienia. Ja pasuje w tej wymianie zdań, bo widzę, że nie dociera. Jesteś tak zacietrzewiona, żeby wyszło na Twoje, że masz całą resztę w nosie. Trudno, noc nie poradzę. Mam tylko nadzieję, że autorka wyciągnie z wątku odpowiednie wnioski i postąpi rozsądnie. Nie musisz się silić na odpowiedź.
 
Widzę właśnie 🙈

Skoro uważasz, że pisanie, że można rezygnować z badania (mogącego w niektórych przypadkach uratować życie malucha) bo w innych krajach się go standardowo nie robi, to ok. Kwestia Twojego sumienia. Ja pasuje w tej wymianie zdań, bo widzę, że nie dociera. Jesteś tak zacietrzewiona, żeby wyszło na Twoje, że masz całą resztę w nosie. Trudno, noc nie poradzę. Mam tylko nadzieję, że autorka wyciągnie z wątku odpowiednie wnioski i postąpi rozsądnie. Nie musisz się silić na odpowiedź.
Nie mam zamiaru. Pozdrawiam.
 
Ja przez całą ciążę rozebrałam się dwa razy..raz u pl gina na usg gin w 7tc a drugi podczas porodu. W kraju gdzie jestem też nie bada się szyjki itd..
 
Ja miałam w ciąży robione USG dopochwowe do 10 tc. Później już przez brzuch, natomiast co wizytę mam badanie ginekologiczne, lekarka sprawdza szyjkę. Nie wiem czy jest to konieczne, nie zastanawiałam się nad tym.
 
Ja bardzo często musiałam się rozbierać przy badaniu. Zawsze mówiłam sobie że będę chodzić tylko do kobiety ginekolog a jednak zmieniłam lekarza i chodzę do faceta. Lekarz taka atmosferę robi że nawet nie mam żadnego wstydu. Jeśli na prawdę masz traumę to kup sobie majtki albo swoje wykorzystaj które masz i zrób dziurę tak aby lekarz mógł wykonać badanie bez ich ściągania. Ja kiedyś miałam też tak jak Ty że się wstydziłam i tak robiłam serio. Lekarz musi zrozumieć że każda kobieta jest inna i proponuje taka opcję i nie będziesz się stresować chociaż Kochana 😃
 
reklama
Ja bardzo często musiałam się rozbierać przy badaniu. Zawsze mówiłam sobie że będę chodzić tylko do kobiety ginekolog a jednak zmieniłam lekarza i chodzę do faceta. Lekarz taka atmosferę robi że nawet nie mam żadnego wstydu. Jeśli na prawdę masz traumę to kup sobie majtki albo swoje wykorzystaj które masz i zrób dziurę tak aby lekarz mógł wykonać badanie bez ich ściągania. Ja kiedyś miałam też tak jak Ty że się wstydziłam i tak robiłam serio. Lekarz musi zrozumieć że każda kobieta jest inna i proponuje taka opcję i nie będziesz się stresować chociaż Kochana d
 
Do góry