reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania i leczenia w czasie ciąży

Ja robilam na poczatku 13tc, u dr Dudarewicza-polecam, przepowiedzial mi wtedy plec u malenstwa, wiadomo nie na 100%, ale sie sprawdzilo.
Z tego co widzialam dziewczyny sa zadowolone i polecaja go.
 
reklama
dziekuje ci bardzo za rade,słyszałam ze podobno jest bardzo dobrym lekarzem.Zobaczymy narazie ide w srode na Sterlinga i zobaczymy co tam powiedzą.Pozdrawiam
 
Też polecam Dudarewicza:-) ja byłam w 17 tc. Trzeba się umawiać wcześniej, bo można czekać około 3 tygodni. To były najlepiej wydane pieniądze w moim życiu. Super lekarz, bardzo sympatyczny, dobry fachowiec. Powiedział płeć dziecka, a jak wychodziłam to powiedział, żebym nie wydawała pieniędzy na dodatkowe badania, bo na prawie 100% wszystko jest ok. Prawie 100% - bo nikt nie da całkowitej gwarancji. Ale lekarz, który nie chce żebym mu więcej płaciła - to był szok.
Nie ma sie co zastanawiać, jeżdża do niego ludzie z całej Polski. Jak byłam to sporo osób było spoza Łodzi.
 
Ja również byłam u dr Dudarewicza w 12 tyg miałąm zlecony test PAPPA,i okresloną płeć,jednak na 80% i w piątek byłam jako 19 tydz z maluszkiem wszystko oki a płeć uległa diametralnej zmianie,jeśli dysponuje się środkami finansowymi to bardzo polecam wizytę,również jak byłam było dużo pacjentek spoza łodzi...
 
Witam.
Dziewczyny napiszcie mi co to są te badania na Sterlinga, bo ide za 2tygodnie ze względu na to, że mam 35 lat ( druga ciąża i poród) skierowała mnie doktor, napiszie trochę co tam się działo na tych badaniach, bo też sie denerwuje. pozdrawiam z Łodzi
 
Nie wiem jakie masz skierowanie,ja dostałam skierowanie do poradni genetycznej na zrobienie usg ale zdecydowałam się pójść prywatnie,to zwykłe badanie usg tyle ze bardzo szczegółowe i wykluczające wady genetyczne te które za pomocą takiego sprzętu można wykryć....w razie niepewności lekarz kieruje na dalsze badania,tak jak pisałąm ja miałam zlecony test PAPPA i na tym koniec bo wynik wyszedł ok.;-)
 
Do Dina82
Witam, dzięki za odpis, ja dzwoniłam do tej poradni i właśnie też Pani mi powiedziała, że pierwsze badanie to będzie USG genetyczne dzidziusia, bardzo dokładne, a potem to sama mam podjąć decyzję czy chcę następne badania, a co to jest ten test po USG, o którym mi napisałaś i jeśli możesz napisz dlaczego Ty byłaś skierowana na takie badania genetyczne???? Poprostu Twój lekarz kieruje z urzędu czy inne powody???:-)
Sorki, że tak drążę temat, ale pierwsze dziecko urodziłam 16 lat temu i świat był wtedy zupełnie inny, zresztą nie ma co porównywać.:-DWiek też inny.
Pozdrawiam!
 
Miałam przezierność karkową w górnej granicy normy i lekarz stwierdził ze test powinien wykluczyc wady(typu down i mase innych o ktorych nawet nigdy nie słyszałam) jesli wszystko jest ok,droga impreza bo zapłaciłam 250 zł...do 35 roku zycia nie jest to badanie refundowane...idź sobie państwowo na pczatku bo usg prywatnie tez w okolicach 200 zł....
 
najlepiej poczytać trochę o tych badaniach prenatalnych bo to tak jest ze jak się wie więcej tojest się spokojniejszym, tak jak z porodem- poczytałam, porozmawiałam ze znajomymi z położnymi i jestem bardziej spokojna, nie boję się już tak bardzo porodu:sorry2: jest taka strona poświęcona badaniom prenatalnym można tam poczytac o wszystkim, komu należą się bezpłatne,kiedy warto je wykonać a kiedy nie, na czym poszczególne badania polegaja itd Badania prenatalne - www.badaniaprenatalne.pl
 
reklama
Do góry