reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania

KAtka - toxo to ja miałam robione na samym początku i pytałam ostatnio gina i powiedział mi że teraz juz nie ma potrzeby

bo to jest grożne tylko do 10-12 tygoidnia
 
reklama
mhm..to czemu moj gin mi nie zlecil tego badania.

musze sie go wypytac na najlizszej wizycie,w ogolemusze sobie stworzyc sobie liste pytan,bo na wizycie wszytsko mi wylatuje z mojej glowy.
 
ja tez mialam toxo na pocztaku. ale ostanio w programie "mamo juz jestem" rozmawiali o toxo i lekarz mowil, ze trzeba powtorzyc w trakcie ciazy. ja musze zapytac mojego gina.

a w tym tygodniu musze sie wybrac na profil cukru
 
ja jestem po tescie glukozowym. w poniedzialek wyniki.

aha - jakbyscie tez mialy robic, to koniecznie wezcie cytryne i wcisnijcie to tej glukozy, bo jest strasznie mdla. ja wcisnelam pol.
 
Gufi dzielna mamuska z Ciebie ;)  ... ja rozpuscilam w wodzie tylko ... taką malą butelke ... na poczatku bylo niezle :D .. ale pod koniec juz mi sie "zwracalo" ;)
 
Dziewczyny, powiedzcie mi jak nazywają się badania na toksoplazmozę. Ja nie miałam ich robionych w ogóle :( Wprawdzie ginka na samym początku pytała, czy mam do czynienia z kotami i powiedziałam, że nie mam bo nie mam tylko, że nie mam do czynienia od kilku lat, a całe życie wychowywałam się z gromadą kotów. Oglądałam program na tvnstyle i tam kobitka mówiła, że ona miała na początku ciąży wyniki prawidłowe a w trakcie ciąży choroba się u niej ujawniła, nikt jej drugi raz badań nie robił i okazało się po porodzie dopiero, że była chora i dziecko też! Kurcze wystraszyłam się na maksa! Czy te badania są płatne, pewnie tak, bo to do standardu nie należy, ile orientacyjnie kosztują? Badań na glukozę też nie miałam robionych!! :( :(
 
Renee w karcie ciązy mam napisane : badania miano Ig przeciwtoksoplazmowych :) ... wydaje mi sie ze wcale nie musisz miec skierowania na te badania, a jak cos to nawet Twoj lekarz rodzinny moze Cie skierowac ... a czy platne wszedzie to nie wiem ... ja placilam kolo 40 zł :)
Nie denerwuj sie , wszystko napewno jest dobrze :)
 
Renee29 - w pierwszej ciazy mialam ronbione badanie na toksoplazmoze,teraz nie.Lekarz mi powiedzial,ze jesli wczesniej nie bylam chora,prawdopodoboienstwo,ze zachoruje jest znikome.Przyjelam to i staram sie nie myslec inaczej.
Co do badan przez glukoze - moj gin twierdzi,zenie mam zadatkow na cukrzyce ciazowa.To badanie sie robi wowczas gdy,wyniki ze zwyklego badania krwi sa nie najlepsze.W pierwszej ciazy tez nie mialam tego badania,cukier caly czas w normie.

Co do toxo - pamietam,ze lekarz dal mi skierowanie,i moznabylo sobie to zrobic odplatnie <koszt wtedy okolo 100> albo normalnie na kase chorych,mi sie udalo znalezc miejsce w terminie wymaganym przez gina.Ja jestem z Poznania i badania robilam w szpitalu na Lutyckiej.
Jesli nie wiesz gdzie zrobic takie badanie,to albo dowiedz sie u siebie w przychodni albo zadzwon do wiekszego spzitala,gdzie jest oddzial zakazny,powinni pokierowac.
Badanie na krzywa cukrowa zrobisz w kazdej przychodni.

POzdrawiam
 
reklama
Wlasnie odebralam wyniki badan

cukier w porzadku, mocz chyba tez :D

Bardzo wzrosly mi biale cialak krwi 12.8  (norma 4,0-10,0)
a czerwone pospadaly ::)

wczesniej biale tez mialam wysoko, bo nawet powyzej 13,xx ale czerwone tez mialam w normie, a teraz czerwone poniezej normy ::)

tak samo hemoglobina spadla do 11.6 ( nie jest tak zle ;) )

wydaje mi sie jednak ze to normalne ze pod koniec ciazy jakos te wyniki sie zmieniają :) zreszta dzisiaj jade z wynikami do gin. wiec wszystkiego sie napewno dowiem :)
 
Do góry