reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badanie HCG

katie7

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
13 Marzec 2017
Postów
40
Dziewczyny doradźcie, ostatnia miesiączkę miałam 28lutego, cykle mam 30dniowe. W tym cyklu staraliśmy się z mężem o dzidziusia, doradźcie kiedy mogę pójść zrobić badanie beta HCG? W dniu planowanej miesiączki czyli 30marca czy mogę wcześniej? Dzięki za odpowiedz. Pozdrawiam [emoji4]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Monia nic się nie denerwuj,mnie beta takiej pisałam wcześniej przyrastala o około 50% i tez płakałam ze mało dlatego później juz tej bety nie robiłam. Niepotrzebny stres. Faktycznie norma tsh jest 2,5,szczególnie jest to ważne w 1 trymestrze także warto by było udać się do endokrynologa:-)

Napisane na D2303 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Tak, tak idę juz we wtorek, więc myślę ze cos mi poradzić tym temacie ;) zrobię tez tak jak zalecił mi lekarz. Powtórzę te badania. Chociaz bardzo sie boje. Ale bedzie to juz ostatni raz, bo za duzo mnie to kosztuje. Chyba ze znów mi kiedyś lekarz zaleCi.
Dzięki dziewczyny za wsparcie, zawsze to inaczej ;)
 
Później beta juz właściwie niewiele wnosi,rokuje się na podstawie badań usg :-) jak się nie mylę to od 10tyg beta również spada także się nie wystrasz jak dostaniesz wynik :-) ;-)

Napisane na D2303 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Także tak jak piszemy głowa do góry i bądź dobrej myśli, a my wszystkie będziemy mocno trzymać kciuki :D. Daj znać we wtorek jaki wynik :)
 
Hejka, byłam dziś u lekarza. No serduszka dalej nie widać, ale lekarz stwierdził że to dopero 4 tydzien i 4 dzień od zapłodnienia i kazał mi się zapisać na wizytę za 2 tyg i powiedział że wtedy już napewno coś będzie wiadomo.
Robiłam też te badania, tsh znów się podwyższyło do 3,91, dzwoniłam do swojego endokrynologa i kazał podwoić dawkę eutyroxu ( czyli na czczo 2x po 50), i powtórzyć badanie za jakiś tydzień, również ta beta mi mało przyrasta i lekarz też to powiedział :/ 4 dni temu miałam 1418 a dziś 2686.
i d-dimer mam teraz 0,2, a ostatnio miałam 0,25.
Ehh już sama nie wiem co myśleć i robic..
 
Kurcze wydaje mi sie ze przyrost bety jest w normie,ale mogę się mylić. Co do tsh,pewnie należy poczekać aż leki zaczną działać :-) także na razie się tym nie stresuj,no i musisz poczekać na kolejną wizytę. Ciąża niestety uczy nas cierpliwości:-( nic nie dzieje się z dnia na dzień :-/

Napisane na D2303 w aplikacji Forum BabyBoom
 
No niestety. Ale juz tyle mnie to nerwów kosztuje ze nie wiem co robić. Chciałabym juz wiedzieć na czym stoję.
Chciałabym wiedzieć ze dzidziusiowi bije serduszko i ze jest wszystko tak ja powinno być.
 
Ja też tak miałam,szczególnie ze pierwsza ciążę poronilam w 7tyg. Jak dowiedziałam się o kolejnej to chciałam wszystko wiedzieć tu i teraz :-/ ale tak się nie da niestety,tez latalam ronić betę,po lekarzach a i tak musiałam czekać na usg. Masz może jakieś objawy ciąży? Ja miałam tylko bolące piersi,to mnie trzymało przy życiu,że coś się dzieje bo one bolały. Żadnych mdłości wymiotów nie miałam:-)

Napisane na D2303 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Tak. Mmne piersi tez bardzo bolą, ale też nie mam żadnych mdłości ani wymiarów.
I czuje ciągle takie zmęczenie i senność, ale to chyba przez to ze podniósł mi sie ten poziom tarcycy.
Mam nadzieje że u mnie wszystko bedzie ok. Nie wyobrazm sobie gdyby miało sie cos złego przydazyc.
 
Do góry