reklama

Becikowe.

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez PannaNiebieskooka, 5 Grudzień 2014.

  1. PannaNiebieskooka

    PannaNiebieskooka Zaciekawiona BB

    Cześć,chciałam zapytać o becikowe. Nie wiem czy ktoś miał taki problem ale sprawa wygląda tak że mój chłopak nie rozliczyl się za rok 2013. Ktoś miał go rozliczyć, nie dopilnowal tego i dostał pismo z zawiadomieniem. Niedawno urodziło nam się dziecko, w akcie urodzenia widnieje nazwisko ojca. Chcieliśmy złożyć wniosek o becikowe jednak nie mamy jeszcze rozliczenia (w trakcie załatwiania) które potrzebne jest do tego wniosku. Chciałam zapytać czy jest jakas możliwość by to ominąć, czy musimy koniecznie mieć te rozliczenie? Czy jeśli dziecko ma nazwisko ojca mogę złożyć wniosek o becikowe nie uwzględniając go? Chodzi o to że zależy nam na czasie. Więc da to się załatwić w jakiś sposób?
     
  2. Wenusjanka

    Wenusjanka Gość

    Becikowe - Przewodnik Krok po Kroku
    Wy się chyba ubiegacie o dodatek z tytułu urodzenia dziecka? Bo to dodatkowy 1000zł. Można zamiast zaświadczenia z US złożyć oświadczenie o dochodzie, ale trzeba się pilnować i wpisać co do grosza , tak jak w rozliczeniu. I tak to zweryfikują...
     
  3. reklama
  4. labo75

    labo75 Fanka BB :)

    becikowe możesz wziąć sama na siebie bo ile dobrze zrozumiałam to nie jesteś mężatką a wtedy dochody ojca nie mają znaczenia - to , że w akcie urodzenia dziecka jest nazwisko ojca nie ma nic do rzeczy
    a tu znalazłam coś takiego
    stanowisko w tej sprawie zajęło Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Określa ono jasno, że „w sytuacji, kiedy o jednorazową zapomogę z tytułu urodzenia się dziecka, o której stanowi art. 15b ustawy o świadczeniach rodzinnych, występuje osoba, która jest osobą samotnie wychowującą dziecko (bez względu na fakt ustalenia, bądź nie, ojcostwa dziecka), nie wymaga się wpisania drugiego rodzica do wniosku o jednorazową zapomogę z tytułu urodzenia się dziecka (becikowe) lub zasądzenia alimentów na rzecz dziecka”.
    Składaj sama wniosek bo z tego co wiem nie ma też ograniczeń co do dochodów .
     
    Ostatnia edycja: 5 Grudzień 2014
  5. labo75

    labo75 Fanka BB :)

    jeśli nie mają ślubu to nikt im nie udowodni , że mieszkają razem i są w związku partnerskim co do wysokości dochodów to samotna matka dostanie becikowe bez względu na wysokość dochodów co napisałam wyżej więc nie wprowadzam ludzi w błąd .
     
  6. labo75

    labo75 Fanka BB :)

    oj dziewczyny .napisałam tylko ,że dziewczyna nie musi czekać na rozliczenie chłopaka a mam wrażenie , że robicie na mnie nagonkę . Tak naprawdę to nie wiemy czy mają razem meldunek czy nie , nie wiemy w jakiej są sytuacji finansowej - może jest im ciężko i potrzebują pieniędzy na wyprawkę - nie mnie to oceniać czy postępują uczciwie czy nie .
    A tak na marginesie to owszem zgadzam się , że jest tylu ludzi wykorzystujących państwo bo skoro można to dlaczego nie i też mnie to wkurza ale nie można z góry zakładać , że tak jest w tym przypadku .
     

Poleć forum