reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Beta Hcg

Daga1995

Fanka BB :)
Dołączył(a)
3 Październik 2020
Postów
194
Witam, zrobiłam dwa testy ciążowe i wyszły pozytywne zgłosiłam się do lekarza który skierował mnie na bete hcg 1.07. 2022r wynik bety 50,4, lekarz stwiedzil że endometrium wskazuję na zapłodnienie ale nic wievej nie widać I powiedział że może być to pozamaciczna więc natychmiastowo skierował mnie na kolejną bete która dzisiaj wyszła 104,5 czy ona jest w porządku? Czy przyrost jest okej? Denerwuje się bardzo a lekarza już nie ma. Cykle mam bardzo nieregularne więc nie mam pojęcia kiedy była owulacja.
 
reklama
Po pierwsze postaraj się nie denerwować, już na nic wpływu nie masz, bądź dobrej myśli. Kiedy miałaś mieć planowana miesiączkę? Jakie masz cykle? To ważne w jakim teraz możesz być momencie :) nie rozumiem lekarzy którzy od razu wysuwają taka diagnozę.. mnie również tak kiedyś lekarz powiedział, na co inny go wyśmiał że wogole jak na takim etapie można to stwierdzić. Dobrze że wyslal Cię na betę, potwierdza ona ciążę jednak przyrost robi się po 48h lub 72h więc jeśli robiłaś 1 lipca to dopiero powinnaś iść w niedzielę, ewentualnie poniedziałek:)
Trzymam kciuki żeby wszystko było w porządku! ;)
 
A dobra doczytałam końcówkę że masz nieregularne cykle, a kiedy miałaś ostatnia miesiączkę?
 
Pęcherzyk ciążowy widać dopiero od bety Ok 1000, wiec nic dziwnego, że jeszcze nic nie widać. Przyrost jest w porządku, choć ogólnie sprawdza się po 48 lub 72h. A masz jakieś dolegliwości, że lekarz podejrzewa od razu ciążę pozamaciczną? Jakieś bóle brzucha, plamienie, krwawienie? Badałaś może też progesteron?
 
Brawo. Udało Ci się wyłapać sam początek ciąży. 👏 Beta jest malutka, ale pięknie rośnie.
Skonsultowałabym się z innym lekarzem. Ten obecny, rzucający tak dramatyczne diagnozy na wyrost nie jest zbyt dużym wsparciem. Dobry lekarz to podstawa spokojnej ciąży.
Gratuluję dzidziusia. 🥰
 
Pęcherzyk ciążowy widać dopiero od bety Ok 1000, wiec nic dziwnego, że jeszcze nic nie widać. Przyrost jest w porządku, choć ogólnie sprawdza się po 48 lub 72h. A masz jakieś dolegliwości, że lekarz podejrzewa od razu ciążę pozamaciczną? Jakieś bóle brzucha, plamienie, krwawienie? Badałaś może też progesteron?
Właściwie to nawet nie pytał o dolegliwości. Nie mam żadnych plamień ani krwawień, jedynie brzuch mnie boli jak na miesiączkę i nic poza tym
 
Właściwie to nawet nie pytał o dolegliwości. Nie mam żadnych plamień ani krwawień, jedynie brzuch mnie boli jak na miesiączkę i nic poza tym
No to nie wiem , skąd diagnoza cp. Tak jak dziewczyny piszą, na tym etapie nie mógł niczego zobaczyc na usg. Sprawdziłabym progesteron.
 
Zaczęłam plamić gdzieś 30 mają a miesiączka się rozkręciła około 4 czerwca
No to masz 28dc jeśli uznajemy ze 4 czerwca miałaś ostatnia miesiączkę, to nie miał szans nic jeszcze zobaczy raczej, także nie przejmuj się narazie idź w pon do tego samego laboratorium powtórz betę i progesteron. Lekarza zmien :))
 
reklama
Dokładnie, zmień lekarza bo niepotrzebnie Cię straszy. Ja pierwszą betę też miałam niską bo 31, po dwóch dniach już było 130. Do lekarza poszłam w 6+4 i już było widać serduszko. Na pewno wszystko będzie dobrze:)
 
Do góry