reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bezpieczny specyfik na lekki trądzik u nastalatka

Dołączył(a)
15 Marzec 2014
Postów
3
Drogie mamy może mi polecić jakiś apteczny specyfik dostępny bez recepty w aptece na lekki trądzik u mojego 16 letniego syna?
 
reklama
Każda skóra inna więc tak jak dziewczyny piszą ciężko jest doradzić. Mój syn stosuję po konsultacji z lekarzem curiosin i jest bardzo zadowolony z efektów jakie uzyska. Wiadomo, że tu liczy się systematyczność ale warto bo syn pozbył się trądziku z którym zmagał się dość długo.
 
O ja też stosowałam curiosin. Ale mi go dała koleżanka na wycieczce szkolnej i zadziałał :) Po powrocie poszłam do dermatologa i skonsultowałam z nim używanie tego żelu i powiedział, że jak najbardziej się nadaję :)
 
Niestety ale moim zdaniem tymi domowymi sposobami nie pomożemy dziecku jeżeli mowa o trądziku,tutaj polecam konsultację z lekarzem,który doradzi maść i powie z jakim rodzajem trądziku mamy do czynienia. Im szybciej się tam udamy tym lepiej.
 
Czesc
najlepiej iść do dobrego lekarza - zapewne zapisze antybiotyk ( tabletki lub maśc)
domowe sposoby:
- papka Jadwigi- mozna kupic na allegro 18/20 zł
- przebywać Borasolem
salon kosmetyczny:
- darsonval
-osoby które ukończyły 23 lata IPL + RF
 
Kiedyś miałam duże problemy z trądzikiem teraz mam minimalne, świetnie doradzają Panie sprzedajce w aptece Ziko Dermo- potrafia pomóc w problemach z cerą a przy tym sa bardzo miłe.Jest tam dużo zniżek co jak dla mnie jaest ważne :-)
 
Jeżeli tradzik agresywnie atakuje twarz lepiej iść do lekarza, prosze mi wierzyć ze zle leczony prowadzi do blizn potradzikowych.
A blizny potradzikowe nie wyglądają dobrze
Aktualnie mam kilka klientek które w młodości same leczyly tradzik, niestety brak wiedzy w temacie zostawił po sobie ślad w postaci blizn.
Teraz usuwamy to laserem- jest to długi i kosztowny proces.
Dlatego uważam ze tradzik u młodych ludzi powinien obejrzeć lekarz.
mozna kupic rożne papki, zele ale to raczej działa zapobiegawczo.
Tu nie ma co oszczędzać , chodzi o twarz.
jezeli stać nas na fryzjera to moje pytanie brzmi- Dlaczego oszczędzam na lekarzu?
Prosze pamietac
zle leczon tradzik = blizny potradzikowe
a usuwanie blizn jest bardzo kosztowne- a efekt nie zawsze zadowoli i tak osobę która ma ten problem.
 
reklama
Nie każdy trądzik trzeba zaraz leczyć silnymi lekami czasami wystarczy jakaś zwykła maść, ale faktycznie warto wybrać się do dermatologa i mieć pewność aniżeli później szukać ratunku po samodzielnym leczeniu
 
Do góry