reklama

Bezpieczny specyfik na lekki trądzik u nastalatka

Temat na forum 'Mamy nastolatków' rozpoczęty przez Dzoana1, 16 Czerwiec 2014.

1. Dzoana1

Dzoana1 Początkująca w BB

Drogie mamy może mi polecić jakiś apteczny specyfik dostępny bez recepty w aptece na lekki trądzik u mojego 16 letniego syna?

2. mamusia.kubusia

mamusia.kubusia Zaciekawiona BB

Każda skóra inna więc tak jak dziewczyny piszą ciężko jest doradzić. Mój syn stosuję po konsultacji z lekarzem curiosin i jest bardzo zadowolony z efektów jakie uzyska. Wiadomo, że tu liczy się systematyczność ale warto bo syn pozbył się trądziku z którym zmagał się dość długo.

3. reklama
  4. rogalik89

rogalik89 Początkująca w BB

O ja też stosowałam curiosin. Ale mi go dała koleżanka na wycieczce szkolnej i zadziałał :) Po powrocie poszłam do dermatologa i skonsultowałam z nim używanie tego żelu i powiedział, że jak najbardziej się nadaję :)

5. hiddyl

hiddyl Początkująca w BB

6. Blubalon_pl

Blubalon_pl Fanka BB :)

Niestety ale moim zdaniem tymi domowymi sposobami nie pomożemy dziecku jeżeli mowa o trądziku,tutaj polecam konsultację z lekarzem,który doradzi maść i powie z jakim rodzajem trądziku mamy do czynienia. Im szybciej się tam udamy tym lepiej.

7. Beata2710

Beata2710 emerytka

Czesc
    najlepiej iść do dobrego lekarza - zapewne zapisze antybiotyk ( tabletki lub maśc)
    domowe sposoby:
    - papka Jadwigi- mozna kupic na allegro 18/20 zł
    - przebywać Borasolem
    salon kosmetyczny:
    - darsonval
    -osoby które ukończyły 23 lata IPL + RF

8. ariaaria

ariaaria Zaciekawiona BB

Ja bym stawiała na naturalne metody. Podobno czarnuszka świetnie się sprawdza.

9. nutka30

nutka30 Aktywna w BB

Kiedyś miałam duże problemy z trądzikiem teraz mam minimalne, świetnie doradzają Panie sprzedajce w aptece Ziko Dermo- potrafia pomóc w problemach z cerą a przy tym sa bardzo miłe.Jest tam dużo zniżek co jak dla mnie jaest ważne :-)

10. reklama
  11. Beata2710

Beata2710 emerytka

Jeżeli tradzik agresywnie atakuje twarz lepiej iść do lekarza, prosze mi wierzyć ze zle leczony prowadzi do blizn potradzikowych.
    A blizny potradzikowe nie wyglądają dobrze
    Aktualnie mam kilka klientek które w młodości same leczyly tradzik, niestety brak wiedzy w temacie zostawił po sobie ślad w postaci blizn.
    Teraz usuwamy to laserem- jest to długi i kosztowny proces.
    Dlatego uważam ze tradzik u młodych ludzi powinien obejrzeć lekarz.
    mozna kupic rożne papki, zele ale to raczej działa zapobiegawczo.
    Tu nie ma co oszczędzać , chodzi o twarz.
    jezeli stać nas na fryzjera to moje pytanie brzmi- Dlaczego oszczędzam na lekarzu?
    Prosze pamietac
    zle leczon tradzik = blizny potradzikowe
    a usuwanie blizn jest bardzo kosztowne- a efekt nie zawsze zadowoli i tak osobę która ma ten problem.

12. matyldda

matyldda Zaangażowana w BB

Nie każdy trądzik trzeba zaraz leczyć silnymi lekami czasami wystarczy jakaś zwykła maść, ale faktycznie warto wybrać się do dermatologa i mieć pewność aniżeli później szukać ratunku po samodzielnym leczeniu

Poleć forum