reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Blagam o pomoc autyzm

AleksandraW

Początkująca w BB
Dołączył(a)
11 Marzec 2024
Postów
20
Jestem 27 mamą 1.5 rocznego Szymka
Miesiąc temu zaczęliśmy chodzic z synem do lekarza bo syn nie chce jesc nie reaguje na imie nie wybudza się przy głośnych hałasach, poszliśmy do Neurologopedy okazało się że ma skrócone wędzidełko 1 stopnia czekamy na podciecie czas czekania 3 miesiące,
Pani neurologopeda skierowała nas do Neurologa, Otorynolaryngologa, okulisty, i na rehabilitację ze względu na szpatowosc nóżki
Pierwsze spojrzenie na syna podejrzenie autyzmu laryngolog tak samo ze widzi zachowania autystyczne szukaliśmy wszedzie i znaleźliśmy lekarzy prywatnie w tym znaleźliśmy poradnie czy też ośrodek w Opolu który nazywa się "jednym słowem" pierwsza wizyta to konsultacja ale potem diagnoza 1100 zł mamy też dużo innych lekarzy na których prywatnie nas nie stać a na nfz kolejki są kosmiczne. Dlatego przychodzę do was z prośbą pomocy założyliśmy zbiórkę jeśli byście byli tak mili i spróbowali pomóc to nie jest duża kwota, ale u nas niestety pracuje tylko mąż
 
reklama
Idziesz do poradni psychologiczno-pedagogicznej i nie musisz wydać 1100zł za diagnozę.
Proszę link do bezpłatnej poradni w Opolu: Link do: Poradnia
Laryngolog nie jest od stwierdzania autyzmu, więc na takie "diagnozy" bym nie zwracała uwagi.
 
Proszę się udać do poradni psych-pedagogicznej. Wówczas cała diagnoza jest darmowa. Tam robią cały pakiet, a oczekiwanie zależy zapewne od regionu ale wynosi około miesiąc.
 
Rok czasu na wizytę u pedagoga i psychologa w ppp? To u nas jest podobno ciężko, a czas oczekiwania na pierwszą konsultację nie przekracza dwóch miesięcy.
Dzwonilam na katowice opole Kraków wszedzie i termin jeden z nfz nam zaśpiewali koniec tego roku jedni na 15.10.2025 ... a inni max 6 msc czekania.
 
Dzwonilam na katowice opole Kraków wszedzie i termin jeden z nfz nam zaśpiewali koniec tego roku jedni na 15.10.2025 ... a inni max 6 msc czekania.
A gdzie dzwoniłaś, do jakich poradni? Mogę podpytac w pracy jak sytuacja w tym rejonie wygląda. Myślę, że uda się znaleźć wcześniej.
 
Taka diagnoza z ppp da możliwość wwr i innych terapii oraz dodatkowego wsparcia dla dziecka w przedszkolu.
 
Rok czasu na wizytę u pedagoga i psychologa w ppp? To u nas jest podobno ciężko, a czas oczekiwania na pierwszą konsultację nie przekracza dwóch miesięcy.
Dzwonilam na katowice opole Kraków wszedzie i termin jeden z nfz nam zaśpiewali koniec tego roku jedni na 15.10.2025 ... a inni max 6 msc czekania
A gdzie dzwoniłaś, do jakich poradni? Mogę podpytac w pracy jak sytuacja w tym rejonie wygląda. Myślę, że uda się znaleźć wcześniej.
Śląskie centrum rozwoju to napewno,
Focus, na Łętowskiego i jeszcze gdzieś ale tyle tego było ze nie chce mi sie juz szukac bo pierwsze co czytam opinie jak mam gdzieś się umawiać.
 
reklama
Do góry