reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

volka - te 120ml. to chyba jest w sam raz dla 1,5msc. dziecka. A próbowałaś zrobić odwrotnie żeby nie tracić pokarmu? Ja pierwsze karmię piersią, a ew. robię im jeszcze butlę jak widzę że się mi w nocy wiercą, ale nie dopijają więcej niż 60 ml. W dzień staram się tylko piersią, bo przy Mai jak zaczęłam dokarmiać ją butelką to bardzo szybko straciłam pokarm.
Ja też powoli zacznę coraz częściej karmić butlą.. mam też inne obowiązki, a karmienie piersią zajmuje mi dużo więcej czasu, pomimo że karmię dwa krasnale na raz.

My z okazji skończonych 4 tyg. maluchów wybraliśmy się do pediatry. Wczoraj ważyły po 4kg, Konrad parę deko więcej, czyli przytyły po 1 kg. od urodzenia. Poza tym na razie wszystko ok. :)
 
reklama
Dziewczyny, czy to mozliwe, zeby rano zjesc 120 kaszki, potem 120 mleko, potem obiadek, potem deser, potem mleko 120, potem mleko z kleikiem lub kaszka 120 i budzic sie w nocy co 3,5 h zeby zjesc 120 mleka i tak do rana !!:szok:
A jak zrobie 150 to jedza 120 i ani kropli wiecej ... Zwariuje ...
 
Ostatnia edycja:
Youstta u mnie znów zaskoczenie, bo kilka dni było takich, że odciągałam zaledwie 40 ml po np.6 godzinach przerwy a wczoraj w nocy cała butla, także nie mam pojęcia o co chodzi z tym moim pokarmem :p,ale generalnie tez już powoli myślę o przejściu tylko na mm, bo faktycznie karmienie piersią zajmuje kupę czasu, tymbardziej, że ja karmię ich osobno :/.
Dostali wczoraj po 125 na noc i spali mi prawie 5 godz.! :)
I skoro mówicie, że to nie jest za dużo to będę dawać tyle a nawet więcej jak będą mieli ochotę :).
 
Dziewczyny, czy to mozliwe, zeby rano zjesc 120 kaszki, potem 120 mleko, potem obiadek, potem deser, potem mleko 120, potem mleko z kleikiem lub kaszka 120 i budzic sie w nocy co 3,5 h zeby zjesc 120 mleka i tak do rana !!:szok:
A jak zrobie 150 to jedza 120 i ani kropli wiecej ... Zwariuje ...


OMG!!!! JA TEŻ BYM ZWARIWAŁA:rofl2::rofl2::rofl2:

Moi jedzą 4-5 posiłków mlecznych po 160-200ml w tym jeden na noc z kaszką a do tego obiadek i deserek, a jak pojdą spac ok 20 to wstają ok 4-5, jedzą ok 130-160 i śpią do 8. a potem już co 3-3,5h.

Dzisiaj byliśmy na szczepieniu i Kacperek waży 5600 i 62 cm, a Filipek 6700 i 65cm, i pomyśleć że urodzili się 43cm, wow jak oni urośli sama nie mogę się nadziwić:p
 
A teraz ile jedza? Widze, ze maja tyle ile moje :-)

zwykle 160 ml co 3h- jesli nie spia, przed spaniem czyli 2 x dziennie dajemy 170 ml, w sumie wychodzi 5x dziennie mleko (ostatio przesypiaja cala noc) jesli w nocy sie budza to dochodzi jeszcze jedna butla. raz dziennie dostaja jeszcze kilka lyzeczek owocow i kilka lyzeczek obiadku ze sloiczka, wieczorem 120 ml herbatki:-)
nie wybudzam maluchow na jedzenie- w ciagu dnia, w nocy wiadomo oby przesypialy cala:)
kaszke chcialam dawac na noc do mleka ale lekarz powiedzial ze to nie gwarantuje przespanej nocy a one waza dosc duzo czyli nie potrzebuja wiekszej ilosci kalorii.
 
Ostatnia edycja:
zwykle 160 ml co 3h- jesli nie spia, przed spaniem czyli 2 x dziennie dajemy 170 ml, w sumie wychodzi 5x dziennie mleko (ostatio przesypiaja cala noc) jesli w nocy sie budza to dochodzi jeszcze jedna butla. raz dziennie dostaja jeszcze kilka lyzeczek owocow i kilka lyzeczek obiadku ze sloiczka, wieczorem 120 ml herbatki:-)
nie wybudzam maluchow na jedzenie- w ciagu dnia, w nocy wiadomo oby przesypialy cala:)
kaszke chcialam dawac na noc do mleka ale lekarz powiedzial ze to nie gwarantuje przespanej nocy a one waza dosc duzo czyli nie potrzebuja wiekszej ilosci kalorii.

A ile waza Twoje szkrabki? moje okolo 6,300
 
reklama
Do góry