reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

jjka ja pracę odpuściłam jak synka urodziłam.Teraz chętnie bym gdzieś poszła ale z 3 dzieci to musiałabym jeszcze dopłacać do tego interesu.Do przedszkola go jeszcze nie dam bo po 1jeszcze robi w pieluchę czasami
2Nie za bardzo mówi a chcę,żeby najpierw nauczył się po polsku a
później po angielsku
Starszy ma chyba ten śmieszny bunt już od kilku miesięcy ale teraz to przesadza.Wszystko wylewa,przewraca,wysypuje,bije,gryzie,Dawidka cały czas popycha,szczypie i cały dzień jęczy aż mnie głowa boli.I tak już od 2 tygodni.Proszenie,bicie,krzyki,nic nie pomaga:no:

A nie ma w uk jakiś klubow dziecka, mini-przedkola. Cos gdzie moglabys zostawić synka na 2-3 godziny. Dobre to by było i dla ciebie i dla niego, bo na bank on tez trochę wariurie w domu z toba i bliźniakami. Żadna to dla niego rozrywka, może pare godzin wśród rowiesnikow dobrze mu zrobi.
A państwowe przedszkole? nie należy ci się tam? W uk podobno taki socjal bogaty dla rodzin. Zwariowac można dzień w dzień tyle czasu z dziecmi w domu. ja po roku na chacie już swiruje a co dopiero po prawie 3 latach.
 
reklama
Darunia- kurcze, a ja myslalam, ze takie 6 letnie dziecko to już jak dorosły i idzie się z nim dogadać na każdy temat. O naiwna ja!
Bardzo jesteś dzielna, ze to wszystko sama organizujesz, z chorobą w tle. Tylko leki bierzesz czy jeszcze jakas psychoterapia, spotkania z psychologiem?

Napierajka- jak moi przez zęby buzili się co pol godziny to dopiero było przesrane. Teraz jak budza się 4x w nocy to jest super. Wszystko zależy od punktu widzenia. Ale tez marze o tym, żeby calą noc spali. A tu taj ok 3 cos odstawiają, przebudzają się, kręcą, jęczą. A o 5 jedzenie, potem znowu się krecą tak ok 30-40 min i spia do 7. Wiec noc tak od 3 to z częstymi przerwami jest. Ale tak jak pisałam wcześniej, mój maz co 2gą noc spi z nii wiec wysypiam się co 2 dzien. To już narzekac nie mogę.
 
Celina, niestety, ale ostatnio coraz więcej myślę. Moje dzieci jak na razie nie są w ogóle absorbujące. Potrafią spać w dzień około 3 godzin, zabawią się same sobą, poleżą na macie, w bujaczku, gadają same do siebie. A ja siedzę i myślę.

Jjka, moja starsza cofa się w rozwoju, chce chyba żeby zajmować się nią tak samo jak bliźniakami. A leki biorę. Musiałam do nich wrócić, bo nie dawałam już rady. Dlatego też przestałam karmić.
 
jjka mamy darmowe 3 godziny po skończeniu 3lat w przedszkolu ale tak jak pisałam nie chcę żeby mu się języki całkiem pomieszały bo jak będzie szedł do przedszkola w pl to zjeżdżamy i wtedy będzie problem.Wyślę go za 2 lata a do tego czasu muszę jakoś wytrzymać.
 
Gotadora - spóźnione , ale szczere życzenia zdrówka dla maluchów, które dumnie skończyły roczek oraz udanej niedzieli ;)
Darunia - wiem o czym mówisz, tylko u mnie choróbsko pojawiało się jak szłam do pracy, teraz nadmiar obowiązków i dom powodują, że czuję się spokojna, ale wiem, że ta dolegliwość łapie w nieoczekiwanym momencie i z nienacka, trzymaj się dzielnie ;)
Wszystkim dzieciaczkom zmagającym się z infekcjami życzę dużo zdrówka, zaś rodzicom pokładów siły, cierpliwości.


Dziewczyny mam takie pytanko. Moje córcie wczoraj skończyły 3 miesiące ;) Z tej okazji zostały zważone, Milenka z wagi początkowej 2 kg waży 4,9 kg, Laura 2,2 a obecnie 5,8 - myślicie , że to norma? Wiem, że książkowo dziecko nie idzie, ale moja Milenka jest taka drobniutka, malutka, w ogóle nie czuć jej wagi.

Z kolei Laura od kilku dni ma fazę wkładania rączek do buzi. Smoczek jest beee, zaś rączki są super, gryzak również jest zły. Powiedzcie proszę z własnego doświadczenia czy to oznacza zainteresowanie rączkami, czy może swędzenie dziąseł lub wyżynanie się ząbka, ale w tym wieku??? Jak ją mam tego oduczyć? Z biegiem czasu smoczek zawsze można wyrzucić, ale rączki nie, więc chciałabym być stanowcza w tej kwestii od początku. Poza tym zaczęła kaszleć i ciągać nosem, ale innych objawów brak, kataru nie widać, czy to możę mieć związek z intensywnym ślinieniem się?

Mam pytanko, czy jeśli sama chce przełożyć szczepienie to muszę powiadomić przychodnię? Chciałaby odłożyć je o 2 tygodnie minimum. DO którego tygodnia należy przyjąć drugą dawkę rotawirusów?
Powiedzcie mi , co sądzicie o szydełkowych sukienkach na chrzest dla dziewczynek?
Pozdrawiam wszystkie gorąco.
 
Ostatnia edycja:
santini wsadzają całe rączki czy kciuka? to taki etap rozwoju jest, minie. U mnie dziewczyny mając 3 miesiące ważyły tak: Ala z 2,49-4,9 kg a Lidka z 2,77-5,24kg.. W 3 miesiące prawie 3 kg to jest super.
 
reklama
Gotadora - spóźnione , ale szczere życzenia zdrówka dla maluchów, które dumnie skończyły roczek oraz udanej niedzieli ;)
Darunia - wiem o czym mówisz, tylko u mnie choróbsko pojawiało się jak szłam do pracy, teraz nadmiar obowiązków i dom powodują, że czuję się spokojna, ale wiem, że ta dolegliwość łapie w nieoczekiwanym momencie i z nienacka, trzymaj się dzielnie ;)
Wszystkim dzieciaczkom zmagającym się z infekcjami życzę dużo zdrówka, zaś rodzicom pokładów siły, cierpliwości.


Dziewczyny mam takie pytanko. Moje córcie wczoraj skończyły 3 miesiące ;) Z tej okazji zostały zważone, Milenka z wagi początkowej 2 kg waży 4,9 kg, Laura 2,2 a obecnie 5,8 - myślicie , że to norma? Wiem, że książkowo dziecko nie idzie, ale moja Milenka jest taka drobniutka, malutka, w ogóle nie czuć jej wagi.

Z kolei Laura od kilku dni ma fazę wkładania rączek do buzi. Smoczek jest beee, zaś rączki są super, gryzak również jest zły. Powiedzcie proszę z własnego doświadczenia czy to oznacza zainteresowanie rączkami, czy może swędzenie dziąseł lub wyżynanie się ząbka, ale w tym wieku??? Jak ją mam tego oduczyć? Z biegiem czasu smoczek zawsze można wyrzucić, ale rączki nie, więc chciałabym być stanowcza w tej kwestii od początku. Poza tym zaczęła kaszleć i ciągać nosem, ale innych objawów brak, kataru nie widać, czy to możę mieć związek z intensywnym ślinieniem się?

Mam pytanko, czy jeśli sama chce przełożyć szczepienie to muszę powiadomić przychodnię? Chciałaby odłożyć je o 2 tygodnie minimum. DO którego tygodnia należy przyjąć drugą dawkę rotawirusów?
Powiedzcie mi , co sądzicie o szydełkowych sukienkach na chrzest dla dziewczynek?
Pozdrawiam wszystkie gorąco.

Dziewczyny podwoily wagę w ciągu 3 msc to jest moim zdaniem super wynik.
U nas pierwsze objawy ząbkowania pojawily się wlasnie ok 3-4msc a pierwszy zab wyszedł w 6. TEz się slinili i pchali rączki do buzi. To wpychanie rączek to jest normalne, to najlepsza zabawka jaką dziecko ma, cwiczy sobie i to jest potrzebne. Nie zabraniaj.
Wydaje mi się, ze powinnas zadzwonić do przychodni, powiedzieć, ze dzieci mają katar i ze chcesz przelozyc szczepienie. Nie powinni ci chyba robic klopotow.

Multimaa- no to może jakies polskie przedszkole? A jak nie ma, to faktycznie musisz przeczekać:)
A długo jesteście w UK? Chyba ciężko będzie po powrocie. Ja w IRl mieszkałam 3 lata i potem było trudno się odnaleźć w polskiej rzeczywistości. Ale teraz nie zaluje, ze wrocilismy.
 
Do góry