reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

Dzięki dziewczyny za rady! Zobaczymy co z tego wyjdzie. Może jeszcze z miesiąc pociągnę, zobaczymy :).
Ashiarona- moi chłopcy przeważnie ok.4-6 h.
Yousta- ja już nie mam chęci...cierpliwości i czasu mi brakuje na karmienie piersią, poza tym chłopcy moim mlekiem nigdy sie nie najadają i zawsze i tak muszę jeszcze dorobić butli. Jak jestem sama (a praktycznie 3/4 dnia jestem sama) to jest na prawdę ciężko.
 
reklama
karola79 - Ty to laska teraz jesteś bo sie nie objadałaś w ciązy plackami ziemnaczanymi tak jak ja :cool2: :-DA jak zdrówko? Jak dajesz radę z trójcą? pomaga Ci mama? Ja chyba Maję do przedszkola spróbuje dać tak od kwietnia..

volka - moim też się często nie najadają, czasami ich dokarmiam tak z 40ml., czasami nie..dlatego sprubuję jeszcze z tym laktatorem, może jakoś sprawniej to będzie szło.. Ja też cały dzień sama i do tego jeszcze mam rozbrykaną 3latkę. Sajgon czasami jest :tak: Ale bliźniaki są w miare grzeczne, nie mają kolek i gdyby nie to karmienie nocne to nw ogole byłoby super :)
 
dziewczyny od kiedy wasze maluszki zaczęły przesypiać w miarę całą noc, np od 23 do 5-6 rano ?

Tossa - dobre pytanie :-D u mnie na razie pobudka co 3h. ale zjedzą i idą spac, nawet nie musze usypiac tylko klade do łóżeczka.

Ashiarona - może jakiś żel do smarowania na dziąsełka przyniesie ulgę, u nas dobry jest Dentisept.

volka - czy Twoje maluchy wodzą już wzrokiem, i odwzajemniają uśmiech?
 
u nas na razie co 4-5 godzin pobudka, czasami co 3 godziny ...już myślałam że moje maluchy są jakieś dziwne :p
u mnie Zuzia to po jedzonku usypia sama i nie kwęka, natomiast młody to zupełnie inna historia - zaczyna się przeciągać, stęka, kwęka itp - także z pół godziny siedzę przy jego łóżeczku bo jak ma smoka to jest jeszcze ok ale jak tylko smok wypadnie z pysia to wrzask
 
u mnie pobudka co 3 godziny i kwekanie całą noc, ręce mi w d.. wchodzą od dyndania. Jak nie jedno to drugie, chociaż tyle , że płaczą na zmianę :):):). Ale pocieszam się, że będzie lepiej .... kiedyś :-D:-D:-D


P.S Czy jest jeszcze ktoś, prócz mnie kto nie karmi piersią ???? Aż mam wyrzutu sumienia ;(
 
Ostatnia edycja:
walawenderki - ja nie karmię piersią....jestem już po 1 okresie i od wtorku biorę pigułki anty
ostatni dzień karmienia moim mlekiem to 23 grudnia, czyli w sumie maluchy dostawały moje mleko ok 20 dni - i tak na prawdę nie karmiłam cyckiem tylko musiałam odciągać mleko żebym widziała ile jedzą

walawenderki - tez miałam wyrzuty sumienia itp ...ale potem sobie powiedziałam : szczęśliwa mama to szczęśliwe dzieci ! i tego się trzymam O! :-)
 
reklama
Tossa -20 dni - to i tak dobrze, u mnie wszystkiego może było z 5 dni. Najpierw miałam podawana morfinę , więc się bałam karmić, mimo, ze w szpitalu mówili, że można, a potem dostałam zapalenia oka i byłam na antybiotyku a dodatego akcje z Laurą i stres spowodował, że po godzinnym odciąganiu miałam tylko 20 ml , więc dałam sobie spokój, bo więcej zachodu było. Ach..... Zawsze powtarzałam, że to nie będzie koniec świata jak nie bedzie mi dane karmić cycem, ale sumienie daje się we znaki.
 
Do góry