reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

BLW czyli baby-led-weaning

moj synek wcina papki lyzeczka, sam zjada chlebek,chrupaski, marchewke, ziemniaczka.. co mu sie trafi pod raczka... Musze poczytac co tam radza w tej metodzie.. choc moj trzyma ladnie lyzeczke to tylko sie nia bawi, jeszcze nic nie zaladuje nia do buzi:) Przeraza mnie jedynie fakt "porzadku" wokół kszeselka bo mam je w salonie na jasnym dywanie:) Juz gdzies od 6 miesiaca maly znaja ladnie wieksze kawalki jedzonek, co polecam bardzo jak najszybciej tez wprowadzac.
 
reklama
moj synek wcina papki lyzeczka, sam zjada chlebek,chrupaski, marchewke, ziemniaczka.. co mu sie trafi pod raczka... Musze poczytac co tam radza w tej metodzie.. choc moj trzyma ladnie lyzeczke to tylko sie nia bawi, jeszcze nic nie zaladuje nia do buzi:) Przeraza mnie jedynie fakt "porzadku" wokół kszeselka bo mam je w salonie na jasnym dywanie:) Juz gdzies od 6 miesiaca maly znaja ladnie wieksze kawalki jedzonek, co polecam bardzo jak najszybciej tez wprowadzac.

Jasny dywan... :)
Ja ma beżowy, ale nie je na nim nic takiego czym mogłaby go ubrudzić (mandarynki, serek żółty itp.). Resztę je na panelach, łatwiej je posprzątać.
Spróbuj może położyć ceratkę na dywan.
 
no tak.. ceratka bedzie dobrym wyjsciem:) Juz dzisiej zaczne od tych "nie farbujacych" jadelek:) Widze ze masz Gossha w tym samym wieku dziecko. Dzis sie zastanawiam nad podaniem ogorka zielonego.. byloby super wlasnie do samodzielnego jedzenia...
 
no to dzis mu zaserwowalam ryz z sosikiem:) chyba nie najlepsze na jedzenie raczka.. bo mu wszystko uciekalo z raczki:) ale od czegos trzeba zaczac:)
 
moj synek wcina papki lyzeczka, sam zjada chlebek,chrupaski, marchewke, ziemniaczka.. co mu sie trafi pod raczka... Musze poczytac co tam radza w tej metodzie.. choc moj trzyma ladnie lyzeczke to tylko sie nia bawi, jeszcze nic nie zaladuje nia do buzi:) Przeraza mnie jedynie fakt "porzadku" wokół kszeselka bo mam je w salonie na jasnym dywanie:) Juz gdzies od 6 miesiaca maly znaja ladnie wieksze kawalki jedzonek, co polecam bardzo jak najszybciej tez wprowadzac.

Moja mała też lubi zabawy łyżeczką :-)
 
co do łyżeczki, to ja nakładam na nią jogurcik i daje mojej małej do rączki, a dalej to ona sama świetnie daje sobie radę
zjada zawsze cale danio :)
 
Gossha - no co ty:) to slicznie je mala. To ja mojemu tez tak zrobie jutro, sadzilam ze jeszcze za malutki na to:) zreszta.. jedne dzieciaki lapia, drugie nie:) A z tym ogorkiem, tesciowa mowi ze lepiej jeszcze poczekac:)
 
Możesz dawać prawie wszystko. A jeżeli chodzi o warzywa i owoce to na pewno wszystko. To co robisz na obiad też może jeść Twój maluszek (uważaj na sól). Wystarczy, że będziesz zdrowo gotować. Ja daje Mayi wszystko co mi tylko wpadnie do głowy. Ogórka już próbowała, ale tylko pociućkała i wypluła. Może dlatego, że nie ma jeszcze ząbków i nie dała sobie z nim rady.
To, że mała tak ładnie celuje do buzi to zasługa tego, że od 6 miesiąca jadła metodą BLW i naprawdę dobrze to wytrenowała.
Ja jej daje naprawdę wszystko co zdrowe, a ona kombinuje jak tu sobie z tym poradzić. Zabawy jest po pachy, jakie one miny przy tym robi :)
Zobena nie przejmuj się nikim i dawaj małemu normalne obiadki. Początki będą trudne jeżeli do tej pory karmiłaś go łyżeczką, ale powolutku dojdziecie do wprawy.
Jeżeli masz jakieś pytania pisz śmiało.
 
Witam serdecznie. „Poszukujemy” osób zainteresowanych zakupem świeżych warzyw prosto od rolnika, z cotygodniową dostawą do domu z woj. łódzkiego oraz okolic Kalisza. Posiadamy niewielkie gospodarstwo, które zajmuje się produkcją warzyw w gruncie i pod osłonami.
Produkty nasze będą:
•świeże, smaczne i zdrowe,
•zbiór będzie przeprowadzany w dniu sprzedaży,
•do nawożenia wykorzystywane będą nawozy pochodzenia organicznego a użycie odpowiednich technologii produkcji wyeliminuje konieczność stosowania środków chemicznych (ściółkowanie i ręczne pielenie).
W najbliższych miesiącach rozpoczynamy wysiew, dlatego też osoby zainteresowane zakupem (warzyw gotowych do sprzedaży za około 2 mc) prosimy o kontakt na e-mail: warzywadodomu@tlen.pl
Zapraszamy do współpracy.
 
reklama
no racja.. choc maly ma juz dwa zabki to raczej nie da rady ogorkowi:) sniadanka czy obiadki juz jada z nami razem i to co my albo ugotowane osobno wlasnie bez soli:) NO..musze wiecej poczytac o tym BLW i daje powera z jedzeniam raczkami:)
I powiem wam ze nie kieruje sie tym co pisza w roznych artykulach czy ksiazkach... np. wyczytalam ze jajko dziecko moze jesc po 9 miesiacu cale a moj nati juz od ponad miesiaca zjada jajecznice i nic mu nie jest. Trzeba probowac wszystkiego na swoim dziecku a nie zwracac uwagi na to ze 60% dzieci robi inaczej :) Bo kazdy dzieciak iny
 
Do góry