reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból zęba

mamusia

Mama czerwcowa'06 Fan(ka)
Dołączył(a)
16 Styczeń 2006
Postów
1 059
Witam chciałabym poznać Wasze opinie na temat wyrwania zęba w ciąży .Dziś byłam u dentysty i chciała mi rwać ząb który mnie strasznie boli ale się nie zgodziłam.Już sama niewiem co mam robić czy ktoś miał podobny problem co ja a tak wogóle czy psuja Wam się zęby wiem że to okropny temat .Pozdrowionka
 
reklama
Mój znajomy jest dentystą. Leczę się u niego. Chciałam ze względów kosmetycznych usunąć sobie wszystkie ósemki i nawet byłam już umówiona na wizytę. W dzień wizyty zrobiłam test ciążowy - i tą metodą dentysta był drugą osoba po mężu, która dowiedziała się o naszym Maleństwie. Poszłam do niego tak czy tak na kontrolę i zapytać, co mam teraz robić z tymi zębami i on powiedział, że wyrywanie lepiej odłożyć na po. Jeśli byłaby taka konieczność, to najlepiej wyrywać w drugim trymestrze - w pierwszym i trzecim są przeciwwskazania. Co do leczenia to powiedział, że jak najbardziej można leczyć, a nawet trzeba, tylko, że pacjentka w ciąży jest pacjentem szczególnej troski i nie wszystkie leki można podawać. Znieczulenie można podawać, ale tylko miejscowo i małe dawki - ma to dużo mniejszy wpływ na Maleństwo niż ból i stres wijącej się na fotelu mamy.

Co do prześwietleń, to podobno nowe aparaty mają tak słabe promieniowanie, że właściwie żadnego wpływu nie mają, ale na wszelki wypadek się ich nie robi.

Ja na wizytę wybieram się za miesiąc - w prawdzie nie ma jeszcze pół roku od ostatniej wizyty, ale stwierdziliśmy, że w ciązy zęby lubią się sypać, więc można na nie częściej rzucić okiem.

Tyle z moich doświadczeń
 
Mamusiu!
Dwa tygodnie temu, przez zwiększoną ilość słodyczy i nie tylko przez to byłam zmuszona pójść do dentysty z okropnym bólem zęba. Myślałam że czeka mnie rwanie tego zęba, ale jak się okazało ząb jest do uratowania. Najgorsze jednak było to że pani stomatolog nie dała mi żadnego znieczulenia i robiła mi na żywca. Ale czego się nie robi dla siebie i maleństwa.
Wytrzymałam, tylko jak otworzyłam oczy to kilka łez mi popłynęło i bardziej przez mocno zaciśnięte powieki niż z bólu, wiedziałam że muszę to zrobić żeby więcej nie bolało.
Pani dentystka powiedziała że nawet wskazane jest leczenie zębów w ciąży i ciężarówki mają refundowane przez NFZ leczenie kanałowe, tylko trzeba od gina donieść jakieś zaświadczenie że jest się w ciąży.
Więc nie ma na co czekać i męczyć się, biegiem do dentysty!!!
Pozdrawiam! ;D
 
jestem w 25,4 tygodniu i naszczescie nie bolał mnie jeszcze ząb ODPUKAĆ tego samego wam życze a w razie czego to szałwia pomaga :D pozdrawiam
 
J poleczyłam sobie wszystkie zabki w tymtym roku- bo -raz dużo wyjeżdżałam i nie chciałam miec problemów za granicą z zębami- dwa - postanowiliśmy z mezem postarać sie o Dzidziusia i dobrze do tego przygotowac - a w zwiazku z tym ..m.in. zrobiłam generalny oprzeglad ząbków i luuuz..do wczoraj..:( cos ostatnio boli mnie..sama nie wiem.., czy dziąsło..czy zab- tak pulsuje pod plombą..ale nie wiem własnie, czy to nie dziaslo...:(...i chyba w przyszłym tyg czeka mnie dentysta..Cóż jak mus to muś..a i mąż chce przeglad zrobic..i tato..więc "rodzinna pielgrzymka" sie szykuje ;D :D :laugh:
 
No to Rusałko mozemy podac sobie ręce. Do wczoraj luzik. ;D A wczoraj zaczeły mnie boleć dziąsla, dostałam zajada i juz szósta w ciaży opryszczkę. Ale to nie wszystko....... od wczoraj ząbkuję... rosną mi ósemki ;D ;D ;D ;D I jak tak dalej pójdzie to będę jeść tylko papki
 
ząb przestraszyl się dentysty :laugh: Mąz zarejestrowal siebie i pyta - czy mnie tez?- a ja- nie..nie - bo przecież mam zdrowe - a ten jeden - przestał bolec :)- i wydaje mi sie (i tak pojde to sprawdzić) , ze to jednak z dziąslem coś nie tak.
 
ja musze isc do dentysty.......poszlam jak tylko sie dowiedzialam, ze jestem w ciazy i cos tam mi zrobil i mialam isc jeszcze raz, ale nie bylo kiedy i bleeee, teraz musze znowu isc, a ja NIENAWIDZE, bez znieczulenia nie daje dotykac swojej buzi, a poza tym tym paskudom zawsze musi omsknac sie wiertlo i potem mam np dziure w policzku albo cos......

co do dziasel to krwawia mi jak glupie wrrrrr

Okey......ZADZWONILAM! UMOWILAM SIE!!!
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!
maz sie ze mnie smieje :( ale ja poprostu nie znosze dentystow i szczegolnie teraz sie boje isc, nie wiem czy dam rade otworzyc buzie
:p
 
reklama
maz za mna chodzi i wydaje dzwieki wiertel, a przed chwila wlaczyl mikser, ktory ma potworny dzwiek prawie jak wiertlo dentystyczne :mad: :( :mad:
nie ma to jak wsparcie najblizszych :p
 
Do góry