reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bolcio - 30/31 tc - 1380/1240 g

MamoBolcia super maluch sobie radzi a fakt ze podnosi glowke swiadczy tylko o tym ze jest bardzo silny rosnie i przybiera pieknie, widac ze chlopakowi spieszno do domu.
A o personel sie nie martw ja zauwazylam ze na odzialach dla noworodkow pracuja chyba jako jedyne pielegniarki z powolania(bynajmniej u mnie)one musza zawsze czuwac nad malenstwami, wiec pozostaje im zaufac:)

U nas bylo tak ze jak pielegniarka podawala mleko przez sonde wkladala rekawiczke i masowala gorna czesc podniebienia wlasnie zeby wyrobic odruch ssania, po instruktarzu tez malemu delikatnie masowalam i nauczyl sie ssac ladnie a smoczek tez byl bo maly ciagle na rece sie domagal.
Smoczek nalepiej taki malutki dla wczesniakow (u nas nuk i canpol maja takie) nie wiem jak w czechach.
Bolcio jest silny i pokaze swoj charakterek, wczesniaki to wyjatkowe dzieci.
Przypomnialo mi sie jak raz sie wystraszylam , przychodze a Kacperka nie ma w lozeczku, myslalam ze zemdleje bo zadnych badan nie mial no i sie odwracam a moj baczek na rekach u pielegniarki sobie chodzil bo ciegle na rece chcial. Zauwazylam tez ze jak codziennie przychodzilam o 11 godz jak tylko mozna bylo wchodzic isiedzialam z malym, ktoregos dnia zadzwonilam o 10 i powiedzialam ze bede dopiero o 14-15 bo musze kilka spraw zalatwic. Jak przyszlam to pielegniarki mowily ze od 11 Kacperek byl nieznosny wiedzial ze mamusia powinna juz byc wiec sie denerwowal ze mnie nie ma, od tej pory coby sie nie dzialo bylam na 11 heheh :)
 
reklama
Bolunia wcina 24 ml, wazy wg nowej wagi 1420 :/ i tak naprawde dzis sie okaze czy przybiera, ale musi!!! oczka znowu chore kurcze :( dzis pobrali probke do badania co to za bakterie to moze wceluja z kropelkami, poza tym juz zabka jest bez wogole wspomagania oddychania!!! ja sie martwie czy sobie poradzi ale musze zaufac lekarzom, wyjmuja mu tez dzis wklucie od kroplowy, juz nie bedzie, poza tym oczka mial badanie dzis przez okuliste i jest super :) i bedzie mial badane co czwartek, co jeszcze... aa! od wczoraj nie pasowal mi zapach krwi - po badaniu okazalo sie ze nie mam infekcji ale cos tam mam /// :| krwiaka czy cos, nie zrozumialam i dostalam zastrzyk i proszki na 3 dni, i nie moge mu mleczka dawac wiec dostaje innej mamy :/ nie chcialam ale mnie przekonali ze to lepiej dla niego :/ a tak to od jutra bym go do cyca przystawiala a tak musimy czekac do wtorku :( poza tym ja nadal czuje nie taki jak trzeba moim zdaniem zapach i nie rozuemiem o co chodzi ;( a po tym zastrzyku i proszkach krwawie i boli ale pielegniarka powiedziala ze to wlasnie ma sie oczyscic... ehh nie mam sily nad tym myslec musze zaufac

siostra przypisana do Bolcia go kocha :))) przychodzi ciagle i sie z nim wita, zajmuje sie nim z wielka czuloscia :D i mielsimy dzis tuleczki ale tylko godzine dziennie mozemy ;( dla mnie to za malo :( i spal sobie golasek na mnie ale caly czas musze mu spiewac bo inaczej jest wiercenie :D no i dzis sie calowalsimy pierwszy raz ACH :)))

dziekujemy za kazdego kciuka, kazda dobra mysl, i prosimy nie przestawac :)
a ja z calego serca dziekuje za kazda rade i dobre slowo :)
 
Ostatnia edycja:
MamoBolcia waga sie nie przejmuj raz maluchy sa wazone z kupa inne dnia bez i stad czasami maja o wiele wiecej a drugiego dnia mniej. Co do mleka nam nie pozwalali dawac innej mamy (lezalam z dziewczyna ktora brala leki i nie mogla karmic coreczki a ja Kacpra a mleka mialam pelno i chcialam zeby jej corcia miala chociaz ta siare) ale nie pozwolili ze niby mleko matki jest dostosowane do kazdego wczesniaka indywidualnie no i to co ty jadlas w ciazy malemu moze smakowac a innej mamy pokarm nie, albo odwrotnie ze twoj mu przestanie smakowac wiec u nas podawali wtedy mieszanki. Ale jak widac co kraj to obyczaj.
Infekcje u maluchow to chleb powszedni ciesz sie ze to tylko ropiejace oczko dadza kropelki i bedzie zdrow. Moj Kacper w ciagu 3 mc w szpitalu byl tylko 2tyg bez antybiotyku a tak jak jakas infekcja sie konczyla to druga sie zaczynala i chociaz nie karmilam go mlekiem za dlugi odkad wyszedl ze szpitala mial tylko typowe przeziebienie kilka razy. Kacper dostawal takie silne leki ze dopiero teraz mu wlosy na glowce ladnie rosna a tak nie mial ani brwi ani wlosow tak wyniszczony byl czasami wygladal jak po chemii. Takze glowa do gory.
No i ja czekalam 2 mc na przystawienie malego do cyca wiec ty do wteorku tez spokojnie dasz rade:)

Buziaki dla Ciebie i Bolcia.
 
Dziewczyny Kochane!

Jestem taka szczesliwa i taka PRZERAZONA! Bolcio wg lekarzy tak swietnie sobie radzie, ze go dzis przeniesli na prawie zwylky oddzial
( leza tam wczesniaczki z 35-36 tc... ) jest tez np maluch z 26 ale ma 3 meisiace!!! ja nie jestem pewna tej decyzji, oczywiscie sie boje ze to za wczesnie, wolalabym chyba zeby polezal na
intensywnej kurcze :( ale tez jestem taka z niego dumna!!!
Panie Boze prosze tylko zeby juz nic si enie popsulo, prosze prosze prosze....
Wogole zachowalam sie jak idiotka dzis, poplakalam sie zamiast sie cieszyc, od razu zaczelam, ze a to mu napewno za zimno, a to siostra niezbyt delikatna, a to czujnik na nozce gorszy... kurcze, tam byl taki zaopiekowany a tu jest tak bardziej... no luzacko :(
Wiem, ze musze zaufac lekarzom ale jest mi ciezko, strach taki o niego czuje. Najgorsze ze wlaczyla mi sie faza z bakteriami i obserwuje wszsytkich jak dezyfekuja rece i wyadje mi sie ze robia to niedkladnie :(
Dziewczyny czy Wy tez mialyscie takie jazdy? Czy ja powinnam cos na uspokojenie zaczac brac? :(

Ach i poza tym Bolcio dzis rano wazyl 1480 g :))))))))))))))

Kati dziekuje Ci ogromnei ze tak mi o Kacperku opowiadasz, to mi bardzo pomoga i jest mi latwiej patrzec w przyszlosc :) tak jak inne tu historie maluchow :) co do mleka innej matki... kurcze nie czuje sie z tym dobrze ale mnie przekonywali ze to dla Bola lepsze, a tu w szpitalu jest bank mleka, kazde jest badane i pasteryzowane wiec mowie sobie, ze to tak jak ze sklepu... ale nie wiem jak dalej bedzie bo ja mam ciagle mleczka malo i jesli nie bede karmila piersia to chyba nie chce zeby caly czas byl na cudzym mleku, chyba lepsze bedzie sztuczne - jak myslicie?
Co byscie wybraly majac na uwadze wczesniaczka?

FraniowaMamo oj niech idzie niech idzie byle na spokojnie i bez przygod :)
 
Ostatnia edycja:
na tym oddziale wazenie jest o 24, wlasnie dzwonilismy i Bolo nic nie przybral od wczoraj - boze czy ja sie juz powinnam martwic?
oczywscie rycze i sie uspokoic nie moge, a moze takie przestoje wagowe sa normalne co? dziewczyny prosze powiedzcie kiedy jest zle, jak
jedne dzien nie przybierze czy dwa czy jak to jest?
no to noc mam z glowy :(
 
Z wagą nie powinnaś sie martwić, ważne że utrzymuje, widocznie Bolcio więcej spala, takie czynniki oddychanie bez wspomagania, picie z butelki, po wyciągnięciu z inkubatora utrzymanie odpowiedniej temp. ciała jest dla naszych maluszków dużym wisiłkiem i wtedy nie ma czasu aby sadełko się odłożyło. Zobaczysz lada moment waga znów ruszy do przodu.
 
Ostatnia edycja:
Nie martw sie ... maluszki maja swoje tempo rozwoju... spytaj lekarza i moze popros kogos kto pomoze ci fachową radą rozbujac laktacje :)
Buziaki dla Bolcia i gratulacje ... zmiana sali to krok bliżej do domku
 
reklama
Do góry