reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bóle kręgosłupa

A może warto by się udać do ortopedy? Może to jakiś ucisk miedzy kręgami? Widać przyczyn bólu jest tyle ile ciężarnych;) Pozdrawiam i trzymam kciuki żeby przestało boleć :)
 
reklama
Jestesaniolkiem.
Zadnych boli nie wolno bagatelizowac, bo moga ale nie musza zle prognozowac.
Ja mialam takie bole w odcinku ledzwiowo-krzyzowym i zle zapowiedzialy w poprzedniej ciazy.
Teraz tez mam takie i narazie jest dobrze!
Dlatego moim zdaniem warto dokladnie sie temu przyjrzec
 
Hej
5 miesięcy temu urodziłam córkę. Od 3 miesięcy mam bóle kręgosłupa, najbardziej w okolicy krzyżowej podczas schylania się. Odczuwam również ból kolan w czasie wstawania, schodzenia po schodach czy klękania. Powiem szczerze, że sporo nosiłam małą na początku, teraz ograniczam się tylko do niezbędnych czynności związanych z przenoszeniem córki. Mimo to odczuwam ból, jest on trochę mniejszy jednak nadal go odczuwam.
Czy któraś z Was miała podobne dolegliwości? Za 2,5 tyg idę z córką do lekarza na szczepienie czy powinnam mu coś o tym powiedzieć ? Dziękuje z góry za porady :-)) Paulina.:-D
 
oczywiscie ze tak, lekarz da Ci skierowanie do neurologa lub ortopedy, dostaniesz porade albo nie, nic na tym nie stracisz
rozmawialam z kolezanka ktora po porodzie uskaza sie na takie bole glowy i jest pod kontrola neurologa

Paulina mialas znieczulenie w kregoslup przy porodzie , moze masz jakis nerw uszkodzony?

Idz do lekarza, szkoda zycia :)
 
Hej
5 miesięcy temu urodziłam córkę. Od 3 miesięcy mam bóle kręgosłupa, najbardziej w okolicy krzyżowej podczas schylania się. Odczuwam również ból kolan w czasie wstawania, schodzenia po schodach czy klękania. Powiem szczerze, że sporo nosiłam małą na początku, teraz ograniczam się tylko do niezbędnych czynności związanych z przenoszeniem córki. Mimo to odczuwam ból, jest on trochę mniejszy jednak nadal go odczuwam.
Czy któraś z Was miała podobne dolegliwości? Za 2,5 tyg idę z córką do lekarza na szczepienie czy powinnam mu coś o tym powiedzieć ? Dziękuje z góry za porady :-) Paulina.:tak:
 
Dzięki za odp. Nie miałam żadnego znieczulenia. Wiesz mieszkam w Danii a tu trochę inaczej niż w Polsce podchodzą do leczenia ludzi. Jak byłam w ciąży i coś mnie bolało to zawsze odpowiedz była "to normalne" ale nic na to nie poradzili :-( Także teraz obawiam się podobnej odpowiedzi. No ale pójdę i zapytam.
 
Powiedzieć zawsze możesz może coś na to dostaniesz, jakąś maść lub tabletki przeciwbólowe, mnie nawet kierowano do fizjoterapeuty ale że była długa kolejka i musiałabym jeździć kilkadziesiąt km to odmówiłam bo nie mam z kim małego zostawić :-(
Mieszkam w UK i też w ciąży ciągle słyszałam że wszystko jest normalne ;-)
 
Bóle kręgosłupa sa czymś zupełnie normalnym i nie ma reguły kiedy się pojawiają. Mnie dosięgły w połowie 3 miesiąca, tak, że w nocy nie idzie się przekręcić z boku na bok. Skonsultowałam to z ginekologiem i ten zalecił mi wizytę u ortopedy. Ból kręgosłupa (dolny odcinek - krzyżowo-lędźwiowy) jest wynikiem zmiany układu miednicy. Kręgosłup dostosowuje się do tego, że za moment zmieni się nasz układ ciężkości (brzuch ) i stąd bóle. W trakcie ciąży lekarze nie podejmą się zrobienia żadnego RTG by nie naświetlać dziecka. Leków również nie przepiszą, bo w większości przenikają do łożyska. Ja dostałam maść do smarowania na noc, ale i tak nie pomogła. Męczę się do dziś.

Sugerowałabym konsultowanie takich rzeczy z lekarzem , bo posty typu - "może prowadzić do poronienia", ja jakbym przeczytała, to w panikę bym wpadła.
 
Mnie dopadły pod koniec 3 miesiąca tak silne bóle w okolicy kości ogonowej, że miałam poważne problemy z chodzeniem, a że cały czas chodzę do pracy, było to dla mnie szczególnie bolesne i uciążliwe.Ostatecznie pomogła mi dopiero rehabilitacja i w tej chwili (5 miesiąc) czuję się bardzo dobrze :-)
 
reklama
ja jestem w 16 tygodniu i juz od jakis 3 tygodni miewam bóle kręgosłupa ale jakoś się tym specjalnie nie przejmuję z tego względu że od młodzieńczych lat miałam problemy z krzyżem. Moim zdaniem po prostu kręgosłup jest obciążony, inaczej niż zawsze muszę spać (zawsze spałam na brzuchu) teraz jest to nie możliwe i z tego względu boli :) podobno to jest całkiem normalne :-)
 
Do góry