reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Budujemy nowy dom ...

piec głównie na ekogroszek, ewentualnie pellet, owies, miał węglowy a dodatkowo kominek z płaszczem wodnym
najlepiej byłoby mieć piec gazowy, czysto i problem z głowy, ale koszta gazu :szok:
 
Ostatnia edycja:
reklama
szukaj taniego zrodla bo masz bardzo energozerny projekt !!! wbrew pozorom najtaniej w eksploatacji wychodzi pompa ciepla ale takiego domu pompa nie da rady ogrzac ... jak jeszcze nie zamkneliscie projektu to popatrz czy nie dalo by sie wyeliminowac jak najwiecej kantow z bryly budynku - kazdy kant to mostek termiczny ktory ciezko zaizolowac ... moze to ladnie wyglada ale wyklniesz ten pomysl przy ociepleniu, podlogach, meblowaniu ... no i przede wszystkim przy kosztach opalu !!!

ja osobiscie nie jestem zwolennikiem kominka ... nie lubie miec kotlowni w salonie - ale zawsze sie pytam wszystkich planujacych kominek ile razy beda go uzywac ?? a kominek z plaszczem przy piecu na ekogroszek TOTALNIE MIJA SIE Z CELEM ... kominek z plaszcem ma ci dogrzewac jak nie uruchamiasz pieca a skoro piec i tak idzie caly rok to po co pakowac kase niepotrzebnie ?? - opcja do przemyslenia :) uruchomienie pieca i puszcenie obiegu na ogrzewanie to doslownie 15 sek roboty :) kominka w tym czasie nie dasz nawet rady odpalic :)
 
lojalnie ostrzegam - bede wam tu torpedowac niektore pomysly ale nie dlatego ze ja tak mam i tak jest dobrze (mam kupe bledow w domu i przy drugiej budowie juz bym ich nie popelnila!!!) ale dlatego ze wiem jakie rozwiazania sie sprawdzaja !!!

z moich najwiekszych bledow popelnionych przy budowie wylicze :
1. bark ogrzewania podlogowego na gornej kondygnacji ... w lazience i przedpokoju jest podlogowka a w pokojach kaloryferyzmory ... NIGDY WIECEJ TEGO BLEDU !!!
2. piec na ekogroszek zamiast dolozyc do pompy ... po tysiackroc zaluje !!!
3. za mala izolacja dachu - mam 20cm ... mialam dac wiecej bo latem jest za goraco !!!

ale i tak najwiekszy blad to pozwolic tesciowej z nami zamieszkac :)
 
U mnie bedzie podłogowe wszędzie i kominkow kilka, wychodzi oszczędnie, wszystko mi architekci tłumacza, a jak kocham kominki i bedzie ich kilka :-)
 
Witam i ja :)

My tez budujemy ,własnie osiągnęliśmy stan sueorwy zamknięty :) PRzed nami elektryka zima i dalej pewnie na wiosnę :)

Izabela - my tez mamy ogrzewanie w planie na ekogroszek i pompa ciepła na okres wiosna-jesien :) Podłogówka cały dół i na górze przedpokój, pralnia i łazienka :)

Aha kominek też będzie ale bez płaszcza, raczej rekreacyjnie

Pozdrawiam
 
Witam i ja :)

My tez budujemy ,własnie osiągnęliśmy stan sueorwy zamknięty :) PRzed nami elektryka zima i dalej pewnie na wiosnę :)

Izabela - my tez mamy ogrzewanie w planie na ekogroszek i pompa ciepła na okres wiosna-jesien :) Podłogówka cały dół i na górze przedpokój, pralnia i łazienka :)

Aha kominek też będzie ale bez płaszcza, raczej rekreacyjnie

Pozdrawiam

przemysl to ogrzewanie na gorze ... naprawde na nic tak nie klne jak na te kaloryfery na gorze !!! normalnie wchodzisz do pokoju i czujesz ze jest ci nieprzyjemnie chlodno w stopy ...
druga sprawa ze piec bardziej ekonomicznie chodzi na niskotemperaturowych ustawieniach (jak dla podlogowki) a tak dogrzewasz wode do kaloryferow a potem musisz ja schlodzic bo podlogowka 45stopni nie przegryzie (bedzie cholernie nieprzyjemna i nieekonomiczna)

a jaka pompe dajesz na lato ?? powietzre - woda tylko do bojlera ?? u mnie to jest alternatywa na lato (jak sie kasa znajdzie to kupimy) ale niestety to mocno obniza wytrzymalosc pieca ... zamiast wytrwac lekko 10 lat po 5-6 bedzie zardzewialy
 
to kominki masz zamiast ogrzewania ??
wytlumaczmi ta ideologie bo nie wiem jak to moze wyjsc tanio :) nie mowiac juz o paleniu ...


no coś ty, piszę przecież że będę miała podłogowe ogrzewanie wszędzie w cąłym domu, jeszcze wybieramy rodzaj ogrzewania, na pewno wybierzemy ekologiczny ale kominki nie będą tylko do ozdoby, też będą ogrzewać w sezonie, skoro kochamy żywy ogień to projektuejmy tak aby to ciepło ni euciekało, tylko bylo wykorzystane. Będziemy też mieć inteligentny system sterowania ogrzewaniem i światłem, roletami w oknach itd, to drogi system ,ale podobnież bardzo ekologiczny i energooszczędny.
 
reklama
mea, my nad wieloma rzeczami rozmyslalismy, one nie są nieprzemyślane te nasze decyzje
pompe ciepła chcieliśmy, ale koszt 20tys zl to za dużo, woleliśmy te pieniądze wydac na co innego, mąż chciał, ale brak funduszy nie pozwolił, sąsiad ma który na brak kasy nie narzeka a ogrzewa kominkiem... za drogi interes mu chyba wyszedł
izolacja itp. już dawno za nami, mąż wybierał dobre produkty i na to raczej pieniędzy nie szczędziliśmy, więc o izolację jestem spokojna
piec będzie grzał w zimie tylko, czasami kominek nam ogrzeje dom, no i mieć kominek to moje marzenie, więc na pewno nie było opcji z jego rezygnacji a płaszcz również przemyślany, do ogrzania wody w lato mamy solary, dół domu to podłogówka, na górze podłogówka jest tylko w łazience, w pokojach zrezygnowaliśmy a również myśleliśmy o jej rozłożeniu na piętrze
w tych kwestiach myslę, że nie będziemy narzekać, mąż dobrze to przemyślał z pomocą co niektórych
 
Ostatnia edycja:
Do góry