reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Budujemy nowy dom ...

Weronika drewno mówisz? hehehe a ja właśnie drewno sprzedaje. Wszystko co z drewna, więźby, podbitki, podłogi, tarasy, fasady, elewacje, boazerie i różne inne dziwne rzeczy :-D Co do urządzania, to niektóre rzeczy teraz bym zrobiła troszkę inaczej. Ogólnie nie mam smykałki do urządzania i artystycznych rzeczy więc ogólnie bałam się jak nam to wyjdzie. Najgorsze było to, że ja niektóre rzeczy chciałam wykończyć inaczej i mąż inaczej... ale jakoś sie udawało w końcu dojść do kompromisu :tak:. No i też patrzyliśmy finansowo żeby nie szaleć, więc ograniczaliśmy sie do tych tańszych rzeczy, bo lecieliśmy przez cały czas bez kredytu. Jakoś się udało, bo przed rozpoczęciem trochę kasy odłożyliśmy, a później jak cos trzeba było kupić to moja wypłata szła na materiały budowlane i zanim mąż je "wyrobił" to mijał miesiąc lub więcej i już kolejna wypłata była. A z męża wypłaty żyliśmy.
 
reklama
Super domki dziewczyny, naprawde świetne:tak: My jak narazie mamy tylko w planach budowe, bo jak narazie mieszkamy w Danii i nie wiadomo kiedy i czy w ogole wrocimy do PL, więc jak narazie kupiliśmy tu mieszkanie, ktore kosztowalo nas tyle za ile w PL mozna wybudowac nie duzy domek, no ale takie tu sa ceny, wiec lepsze to niz placic kupe kasy za wynajem. Pozniej jesli bedziemy chcieli wrocic do Polski to bedziemy mogli sprzedac mieszkanie i juz bedzie na budowe domu, z oszczednosci bedziemy mogli dolozyc do budowy, wiec nie bedzie trzeba brac kredytu, ale zycie pokaze gdzie dane jest nam mieszkac, choc czuje, ze tu juz zostaniemy...;-)
Zycze Wam spokojnej budowy wymarzonego domku.:-)
 
Super domki dziewczyny, naprawde świetne:tak: My jak narazie mamy tylko w planach budowe, bo jak narazie mieszkamy w Danii i nie wiadomo kiedy i czy w ogole wrocimy do PL, więc jak narazie kupiliśmy tu mieszkanie, ktore kosztowalo nas tyle za ile w PL mozna wybudowac nie duzy domek, no ale takie tu sa ceny, wiec lepsze to niz placic kupe kasy za wynajem. Pozniej jesli bedziemy chcieli wrocic do Polski to bedziemy mogli sprzedac mieszkanie i juz bedzie na budowe domu, z oszczednosci bedziemy mogli dolozyc do budowy, wiec nie bedzie trzeba brac kredytu, ale zycie pokaze gdzie dane jest nam mieszkac, choc czuje, ze tu juz zostaniemy...;-)
Zycze Wam spokojnej budowy wymarzonego domku.:-)

i.
dzięki mycha w Danii macie świetną architekturę wnętrz, dużo pomysłów czerpię ze Skandynawii.
 
weronika fajny pokoj dla malucha - ja tez mialam na poczatku szalec ale nie ma sensu,

mloda i tak spi z nami i pewnie jeszcze troche bedzie,
u niej w pokoju jest szafa [meza kawalerska]
i komoda plus lozeczko [moja siostra kupila corce jak zjezdzala do kraju ale po miesiacu wrocila za granice jednak i mebelki zostaly]
Ma juz sciany wymalowane [neutralnie] i zalozone panele.

Narazie takie meble jej wystarcza, a jak bedzie wieksza to wtedy sie cos zrobi fajnego - b narazie wg mnie jest to bezsensowne]

mycha05 ja mialam siedziec za granica tyle zeby odlozyc na remonty wszystkie, no a wyszlo jak wyszlo i jestem. Jako takie meble mamy i bedzemy powoli dlubac pewnie we wszystkim, heh.

tekla sliczne wszystko! I wcale tak tano nie wyglada ;)
 
Dzięki dziewczyny. :-)

Emotion, w sumie to nie braliśmy takich całkiem najtańszych rzeczy ale trzymaliśmy się tych z "dolnej" lub ewentualnie "średniej" półki cenowej. A powiem Ci, że te niektóre rzeczy, te tańsze były czasami 2 razy ładniejsze niż te droższe. Płytki w całym domu np. mamy z 2-3 gatunku (no poza salonem, bo nam się udało kupić pierwszy w cenie drugiego, zostały w sklepie po jakiejś inwestycji i juz takich nie chcieli sprowadzać, więc chcieli wyprzedać) Te w 2 gat. niczym nie różnią się prawie od pierwszego. mają jakieś drobne defekty, ale prawie niewidoczne gołym okiem. np plamke o średnicy pół mm :-)

Karolq, łazienka byla naszym największym kompromisem... ja chciałam fioletową, mąż chciał zieloną - i w efekcie jest fioletowo zielona hahaha :-D
 
tekla domek masz super !!! i popieram weronike - sciana z cegiel BOSKA !!! to masz naturalna cegle ?? domyslam sie ze ze starego domu co ??

co do materialow to u nast tez w wykonczeniowce polka srednia/sensowna ... dewiza dziadka sie sprawdzila
co drogie to tanie a co tanie to drogie dwa razy ...

co do podswietlen - kocham nad zycie ... u mnie jest tyle ledow ze glowa mala ale kazde przemyslane i sensowne :) (no moze z wyjatkiem lazienki - tam chcialam tak tylko dla nastroju :) i udalo sie)

komu sie chcialo wycinac panele w salonie w polokrag ?? mi sie takie cos marzylo ale maz mi to wybil z glowy bo powiedzial ze se sama mam to wycinac :) ostatecznie zostal prostokat ale tez mi sie podoba wiec luz :)

weronika a ja ci powiem ze nie wiem czemu nie lubie drewna w domu ... duzo ludzi sie pyta dlaczego a ja nie umiem na to odpowiedziec ... u kogos mi sie bardzo podoba ale u mnie nijak mi nie pasuje ... ja mam ogolnie bardzo duzo kolorow - dobrze sie czuje w takim otoczeniu i jakos nie uleglam trendom bieli i szarosci (znowu u kogos mi sie to podoba a u mnie jkos wole kolorki ... ale ostatnio stwierdzilam ze to chyba rodzinne wiec nie bede z tym polemizowac :)

poszukam moich zdjec z domku to tez wam wrzuce :)
 
reklama
zaczne od swiatelek :)

moje podswietlane schody (to jest zdjecie zaraz jak to uruchomilismy wiec wisza jeszcze kabelki ale teraz juz ich nie ma :) )
5a07e34790a2a61bffb403c0e6821217,10,19,0.jpg


fajny bajer jest taki ze uruchamiaja sie same 20 min po zachodzie slonca i wylaczaja sie 20 min przed wschodem slonca ... my funkcjonujemy noca wiec oswietlenie schodow jest wiecej niz konieczne :)

teraz zielona lazienka :)
a16b2ac9fe3a6d73ab4b04a1fcb109b9,10,19,0.jpg

7e3f58b16b96d76a31b3c59175532890,10,19,0.jpg


te diody nad wanna sa rgb ale wlasciwie to i tak swieca tylko na biale lub zielono :)

a teraz dolna lazienka
10c8e0947d34f987280652bfc83b28cb,10,19,0.jpg


7ab04ec79a0d9810c01e91481147e5bc,10,19,0.jpg


i salon

ceff742607b07d438caab83d1c244e7d,10,19,0.jpg


55b859d8b82dfb08aa7a0113c5938f00,10,19,0.jpg


ogolnie salon jest w fioletach ... ciemny fiolet widac tylko na tym ostatnim zdjeciu po prawej cieniutki pasek :)

a ogolnie to mam chopla na punkcie szycia firanek ... to moje ostatnie dzielo

e2d906f45947ce18442455e63febfa46,10,19,0.jpg


niestety maz kazal mi je skrocic mimo ze mi sie takie szalenie podobaly ale faktycznie hardcore przy odkurzaniu ...
 
Do góry