reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cera naczynkowa

reklama
cześć

ponieważ moja mama ma ten sam problem z naczynkami robię jej maseczki z siemienia lnianego - 1 łyżkę mielonego siemienia lnianego zalewam 1/2 szklanki wrzątku. Po 20 minutach gęstą papkę nakładamy na twarz i pozostawiamy na 15-20 minut. Używa też kremów AA do cery naczynkowej

powodzenia
 
Anika siemię lniane to za mało, do niego należy dodać ziele arniki górskiej, korzeń prawoślazu i korę kasztanowca w proporcjach po 2 łyżki stołowe zmielonego siemienia i zmielonego prawoślazu, oraz po stołowej łyżce pozostałych ziół. zalać to wszystko ciepłą wodą do konsystencji papki, na buzię położyć gazę, na to maska i przykryć folią aluminiową dla utrzymania temperatury. trzymać 20 minut.

margerytka nie wolno ci jeść gorących i ostrych potraw, unikaj dużej ilości kawy, herbaty, alkoholu i papierosów, nie kąp się w gorącej wodzie, latem krem z dużym filtrem UV, łykaj rutinoscorbin, polecam krem Ivostin do cery naczynkowej, lub tańszy z Lirene.
jak masz okazję i trochę grosza wybierz się do kosmetyczki na zamykanie naczynek, ale to dopiero jak się skończą upały
 
Przy cerze naczynkowej na pewno powinno się dbać o ochronę zwłaszcza w zimie. Ponadto unikać ostrych potraw i alkoholu. Ja używam kremów do cery naczynkowej z soraya i lirene. Nie wiem czy coś dają, pękniętych naczynek w każdym razie nie są w stanie usunąć...
 
Rutinoscorbin podobno pomaga, regularne stosowanie filtrów przeciwsłonecznyc, kosmetyki które mają w składzie wyciąg z kasztanowca, arniki lub wit.C
 
ja na noc stosuje LIRENE CERA NACZYNKOWA - ODŻYWCZY KREM ŁAGODZĄCY NA NOC - Apteka internetowa - Domzdrowia.pl a na dzień LIRENE CERA NACZYNKOWA - KREM NAWILŻAJĄCO - WZMACNIAJĄCY NA DZIEŃ SPF 8 - Apteka internetowa - Domzdrowia.pl a wcześnie jmiałam polecony przez dermatologa BIODERMA SENSIBIO AR krem 40 ml - [BIODERMA] - Apteka Internetowa i bardzo mi pomógł mimo ze to tylko 40 ml mialm długo pojawila sie nowośc Ziaja ja zamierzam po skonczeniu Liren zakupic ziaje chciałamyb wybróbowac szczegolnie ten
Ziaja pozatym unikam alkoholu ostrych przypraw goracych napojów i umnie tez przy duzym wysulku policzki mam czerwone jak wymalowane :-D no i oczywiscie fluid ja mam ten Kafeteria - Damska torebka - Mineral Velvet Skin - Mineralny fluid liftingująco-kryjący i ładnie kryje moje rumieńce
 
mnie np ziaja kompletnie nie odpowiada, uczula jak diabli. nie dośc że cera podrażniona to jeszcze krosty wyskakują. niestety te kosmetyki nie dla mnie :(a znacie może dr Beta serie różana, to moje najnowsze odkrycie i jestem pozytywnie zaskoczona. delikatne, ładnie pachną, pojemne opakowania...naturalny olejek różany w składzie hmmm póki co moja cera jest w lepszej kondycji niz kiedykolwiek chyba :)

Seria R
 
Ja również mam cerę naczynkową. Podstawą u mnie jest dobry krem i regularne maseczki. Obecnie stosuję krem Iwostin - na redukcję zaczerwień i do tego 2 razy tygodniu maseczkę z czerwonej glinki. łykam czasami witamine C, ale sama nie wiem czy daje jakiś efekt. Raz na jakiś czas chodzę również na peeling medyczny FAST PEEL - dedykowany właśnie dla cery naczynkowej. Kiedyś w przypływie desperacji poszłam na darmową konsultacje do kliniki Derma Solutions w Poznaniu i polecony mi został własnie ten zabieg. Myślę, że we wszystkim najważniejsza jest systematyczność - dwa razy dziennie krem i maseczki. Z cerą naczynkową cieżko jest walczyć, ponieważ nic (poza laserem) nie będzie w 100% skuteczne. Ale kondycja mojej cery znacznie się poprawiła, koloryt stał sie bardziej wyrównany i niektóre przebarwienia zniknęły :)
 
reklama
Stosowałam już wiele różnych środków nic jednak w stu procentach nie pomogło. Chyba najlepiej sprawdza się jak dotąd peeling enzymatyczny w kremie. Nakłada się go na noc, zmywa rano. Do tego jakieś maseczki od czasu do czasu, lub inny peeling, tym razem kawitacyjny u kosmetyczki.
 
Do góry