reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Choroby, wizyty u lekarzy.

U nas astygmatyzm jest na jednym oku i jego oznaczenie to -2 i na tym oku jest nadzwroczność +4,5 a na drugim jest ok + 2,5 bez astygmatyzmu. Moja siostra miała +7 na obu oczkach i jednym astygmatyzm. W wieku 18 lat zeszło jej do + 4,5. Ja tak sobie myślę, ze jak u nas tak dobrze pójdzie to moze kiedyś osiagniemy nadzwroczność chociaż do +1 i 1,5 lub +2 i wtedy coś z tym astygmatyzmem zrobimy laserem. Skąd masz informację, ze laser całkiem wady nie usunie(astygmatyzmu)? Ja musze jeszcze podpytać okulisty co o tym sądzi, kto wie, za 16 lat to moze coś się ruszy w tym kierunku.
Wiem, ze niektórzy maja astygmatyzm i nawet okularów nie noszą, bo moze jest jego mała skala i nadzwroczność lub krótkozwroczność towarzysząca niska.
 
reklama
zabka tak mojej mamie powiedzial okulista, ze calkowicie wady nie usunie sie laserowo ale moze byc duzo mniejsza...no ale za kilkanascie lat to kto wie...kto wie. Ja musze syna zbadac, bo u mnie wlasnie dziedziczny jest astygmatyzm i nadwzrocznosc i ostatnio przez przypadek okazalo sie ze moj siostrzeniec (5 lat) ma nadwzrocznosc i dostal +3,5 na obydwa...
 
Mój synuś właśnie skończył 2 m-ce i podczas snu rączki lub nóżki mu drżą i się budzi przez to(wygląda to tak jakby coś mu się śniło i się czegoś wystraszył), czy to normalne w tym wieku???
 
taka jedna moja Julka wazy 12 kg i ma wzrostu tyle co Ty i ja uwazam ze jeszct wszystko w normie;-)
madzialinska nie znam całej historii Twpjego i Twojego synusia ale 11,600 to mała waga???
 
Mój starszy syn ma 8 lat i waży 18 kg. A młodszy ma 2 i waży 10.800. Starszy na bilansie dwulatka ważył 10 kg. Ja ważyłam 10.400. U nas to chyba uwarunkowania genetyczne. Lekarz mówi, że lepiej jak mają niedowagę jakby mieli nadwagę.
 
reklama
Na pewno przed weekendem pójdź z nią do lekarza, jeśli nie będzie poprawy. A do tego czasu dawaj śliwki suszone (mogą być ze słoiczka - Gerber robi) i dużo picia. marudna jest pewnie przez to, że kupki zrobić nie może, pewnie brzuszek boli. A gorączki nie ma?
 
Do góry