reklama

chrzciny, urodziny i inne uroczystości

Temat na forum 'Archiwum maj 2010' rozpoczęty przez nataliak, 1 Wrzesień 2010.

1. nataliak

nataliak Gość

chrzciny, komunie, sluby, urodziny, swieta i inne uroczystosci. pomysly, inspiracje i dobre rady jak zorganizowac.

2. Alis84

Alis84 mama majowej Majeczki

Dziewczyny ile płaciłyście za chrzest? Chodzi mi jedynie o opłatę za kościół, czyli przysłowiowe "co łaska" :p My się przymierzamy do pójścia do kościoła aby zamówić chrzest w Boże Narodzenie i chciałabym mniej więcej widzieć jak się ceny kształtują aby wiedzieć jak gadać :p

3. reklama
  4. estragon

estragon mamusia synusia:P

alis ja dałam 100 zł, mnie ksiądz powiedział, ze jest to dobrowolna ofiara na kościół

skoro mamy już taki topic, to mam pytanie: czy kupowałyście jakieś specjalne szatki do chrztu i świece, znaczy gromnice:p?

5. Alis84

Szatki to chyba wolny wybór, ale gromnicę to wydaje mi się że trzeba kupić...tak przynajmniej było kiedyś :p

6. Frigga

Frigga Fanka BB :)

My daliśmy 50zł.Gromnicę kupił chrzestny a szatkę chrzestna.wydaje mi się,że szatka jest obowiązkowa,bo podczas ceremonii matka chrzestna kładzią ją dziecku na piersi.

7. iwi3

iwi3 Fanka BB :)

U nas byla opłata stała - 50zł.
    Kupiłam i święcę i szatkę, obie rzeczy potrzebne są na mszy:-)

8. Alis84

W takim razie, jako że wiem co to gromnica, to niech mi ktoś powie co to ta szatka...;P Naprawdę nie wiem:zawstydzona/y:

9. Alis84

Bardzo dobry pomysł :) I łatwo będzie daty zapamiętać ;)

10. reklama
  11. katagorka20

katagorka20 Fanka BB :)

12. Alis84

A po co jest ta szatka wogóle i gdzie się ja zawiązuje? Matko ja nic nie wiem o chrzcie :p No ale chrzestną jeszcze nigdy nie byłam a swojego chrztu też nie pamiętam jako że miałam 2 miesiące ;)

Poleć forum