reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

chrzciny, urodziny i inne uroczystości

U nas za chrzest jest niby co łaska, ale nie mniej niż 200zł i do tego to nie jet żadna oddzielna msza, tylko msza, która jest co tydzień.
Szatka i gromnica muszą być (duży ich wybór jest na Allegro)
 
reklama
Dziewczyny ile płaciłyście za chrzest? Chodzi mi jedynie o opłatę za kościół, czyli przysłowiowe "co łaska" :p My się przymierzamy do pójścia do kościoła aby zamówić chrzest w Boże Narodzenie i chciałabym mniej więcej widzieć jak się ceny kształtują aby wiedzieć jak gadać :p
nam ksiądz prosto z mostu podał cenę 200 zł
skoro mamy już taki topic, to mam pytanie: czy kupowałyście jakieś specjalne szatki do chrztu i świece, znaczy gromnice:p?
u nas chrzestna kupiła szatkę i świecę, zwykła szatkę i zwykłą swiecę
A po co jest ta szatka wogóle i gdzie się ja zawiązuje? Matko ja nic nie wiem o chrzcie :p No ale chrzestną jeszcze nigdy nie byłam a swojego chrztu też nie pamiętam jako że miałam 2 miesiące ;)
szatki nie zawiązujesz tylko w danym momencie przykładasz na dziecko- robi to matka chrzestna, a ojciec chrzestny odpala świecę
 
w kościele, w którym chrzciliśmy świece odpalał ojciec dziecka, a matka dziecka kładła szatkę. zastanawiam się po co byli chrzestni w kościele? ;) świecę kupiłam sama, a szatkę uszyła prababcia Jagody :) Śliczna, lniana, wyszywana :)
płaciliśmy 100 za chrzest, a teściu, jak to pieknie ujął ksiądz 'złozył ofiarę na kościół' żeby mógł zdjęcia robić (bo to kościół który ma ponad 700 lat i raczej nie wolno robić w nim zdjęc z lampą :/
 
alis ja dałam 100 zł, mnie ksiądz powiedział, ze jest to dobrowolna ofiara na kościół

skoro mamy już taki topic, to mam pytanie: czy kupowałyście jakieś specjalne szatki do chrztu i świece, znaczy gromnice:p?

szatkę kupiła chrzestna, wyhaftowane jest imię i data chrztu, świece kupowałam sama na Balickiej, gromnica jest na Matki Bożej Gromnicznej :-D
 
my chrzest mamy 25 wrzesnia
zapłaciłam w kosciele 250 zł 200 za chrzest i 50 dla organisty
szatke kupuje matka chrzestna a swiece ojciec chrzestny :)
i chrzest robimy w lokalu na 25 osób płacimy 75 zł od osoby
i u nas na chrzecie nie bedzie alkoholu a jak było u Was ?
 
Aguska u nas tez nie było alkoholu, zresztą na komuni Emilki 3 lata temu też co było powodem zdziwienia u paru osób ale miałam to zupełnie gdzieś...
my dawalismy księdzu 100zł bo tyle uznałam za stosowne
ale świecę i szatke kupiłam sama bo chrześni nie zaproponowali... no cóż nie zbiedniałam
 
hej hej..a my zaplanowalismy chrzest na 24 padziernika. Sciagam na ta okazje cala moja najblizsza rodzineke czyli rodzicow i siotre z mezem i dzieciaczkami wiec ze wzgeledu na loty ...trzeba bylo wybrac date w terminei nie wakacyjnycm i nie blizko swiat bo ceny rosna.
wloskie chrzciny przeobrazaja sie w weselicho prawie. jest tu dodatkowow pare *******ek jakisch nie ma w Polsce...a mianowicie bomboniery ...czyli upominki dla gosci.
http://neonisi.com/images/items/0011/0349/SDC14246.JPG?1249996303
Zazwyczaj sa to jakies figurki aniolkow, misiaczko czy innc stworzen z doczepinona paczuszka z confetti czyli takie cukierki w kasztalcie kamienia z migldalem lub czekolada w srodku.
w zwizku z tym, ze mi sie te figurki nie pododbaja i sama niestetye juz nazbieralam mala kolekcje tych bombonier z roznych okazji: slub, chrzest obrona..postanowilam uderzyc w cos bardziej orginalnego. Mianowicie zrobimy bomboniery w postaci drzewek bonsai...cenowo na to samo wyjdzie.
http://www.vogliadibonsai.it/assets/img/bomboniera_angelo.jpg
Sa ladne zielone i moze nie dolacza do kolekcji bombonier ukrytych w szafach heheh.
Paczuszki z confetti zrobie sama. Juz zakupila organze i wstazeczki . Teraz tylko dokupie confetti na wage i bede sie bawic w bomboniery "fai da te".

Do tego zamowilam zaproszenia przez internet dla polskich i wloskich gosci Zaproszenia, zawiadomienia o narodzinach dziecka, kartki okoliczno
 
reklama
Do góry