reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

chrzciny, urodziny i inne uroczystości

Jestem Nicolku,jestem.Tak,bez tego całego kazania i tych innych podobno było.Bo tak z mszą to prawie,albo przeszło godzinę,zależy ile dzieci by było.Właśnie też tak chcę i dlatego będziemy gadać w środę
 
reklama
My tak mieliśmy z chrztem córci, z racji tego, że miała już 6 lat uzgodniliśmy z księdzem, że nie chcemy chrztu razem z innymi dziećmi, więc była chrzczona w sobotę po wieczornej mszy, dosłownie weszliśmy, ksiądz uczynił swoją powinność i wyszliśmy, chyba nie trwało to nawet pół godziny.
No nam dzisiaj tak mówił,że po wieczornej mszy albo przed by to było,a jak da radę to na 12 ewentualnie.A jak nie wypali,tzn, ten ksiądz się nie zgodzi to wtedy zostaje ta niedziela
 
my mamy z mszą, ale powiedział nam ksiądz, że możemy mszę przesiedziec w zakrystii, a wyjśc tylko na samo polewanie:) tam podobno można dziecko nakarmic, zmienic pieluchę.

Nicole ja mam sukienkę odcinaną pod biustem, dół jest czarny, a góra w czarno szare-pasy, rękaw półdługi, kupiłam jakieś 2 tygodnie temu w orsey'u, i zapłaciłam 99 zł, do tego mam szary sweterek z krótki rękawkiem.
Najlepsze są moje buty, kupiłam wtedy co sukienkę no i postanowiłam je kiedyś wypróbowac, na szczęście... bo wróciłam prawie na rękach u mojej mamy:p
 
hej hej..a my zaplanowalismy chrzest na 24 padziernika. Sciagam na ta okazje cala moja najblizsza rodzineke czyli rodzicow i siotre z mezem i dzieciaczkami wiec ze wzgeledu na loty ...trzeba bylo wybrac date w terminei nie wakacyjnycm i nie blizko swiat bo ceny rosna.
wloskie chrzciny przeobrazaja sie w weselicho prawie. jest tu dodatkowow pare *******ek jakisch nie ma w Polsce...a mianowicie bomboniery ...czyli upominki dla gosci.
http://neonisi.com/images/items/0011/0349/SDC14246.JPG?1249996303
Zazwyczaj sa to jakies figurki aniolkow, misiaczko czy innc stworzen z doczepinona paczuszka z confetti czyli takie cukierki w kasztalcie kamienia z migldalem lub czekolada w srodku.
w zwizku z tym, ze mi sie te figurki nie pododbaja i sama niestetye juz nazbieralam mala kolekcje tych bombonier z roznych okazji: slub, chrzest obrona..postanowilam uderzyc w cos bardziej orginalnego. Mianowicie zrobimy bomboniery w postaci drzewek bonsai...cenowo na to samo wyjdzie.
http://www.vogliadibonsai.it/assets/img/bomboniera_angelo.jpg
Sa ladne zielone i moze nie dolacza do kolekcji bombonier ukrytych w szafach heheh.
Paczuszki z confetti zrobie sama. Juz zakupila organze i wstazeczki . Teraz tylko dokupie confetti na wage i bede sie bawic w bomboniery "fai da te".

Do tego zamowilam zaproszenia przez internet dla polskich i wloskich gosci Zaproszenia, zawiadomienia o narodzinach dziecka, kartki okoliczno


W mojej rodzinie też jest zwyczaj dawania prezentów gościom :p Najczęściej na weselu to właśnie te migdały bądź inne słodkości a na chrzcinach figurki aniołków :)
 
my mamy z mszą, ale powiedział nam ksiądz, że możemy mszę przesiedziec w zakrystii, a wyjśc tylko na samo polewanie:) tam podobno można dziecko nakarmic, zmienic pieluchę.

Nicole ja mam sukienkę odcinaną pod biustem, dół jest czarny, a góra w czarno szare-pasy, rękaw półdługi, kupiłam jakieś 2 tygodnie temu w orsey'u, i zapłaciłam 99 zł, do tego mam szary sweterek z krótki rękawkiem.
Najlepsze są moje buty, kupiłam wtedy co sukienkę no i postanowiłam je kiedyś wypróbowac, na szczęście... bo wróciłam prawie na rękach u mojej mamy:p
Heheh na samo polewanie. Ksiądz do Was podejdzie i powie -"Polewam, chodźcie":-D;-)
Idę dzisiaj coś kupić w Niemcu tzn dom towarowy nazywa się Niemiec a sprzadają Chińczyki;-) Moja mama po raz pierwszy zostaje z Lenką na więcej niż godzinę, jak jej mała da czadu to ja nie wiem jak se kobieta poradzi;-)

No i wymyśliłam przez noc że chciałabym kupić marynarkę, koszulę i jakąś fajną spódniczkę za kolano :)
 
U nas alkohol będzie ale taki w małych ilościach. Ot 2 butelki szampana, 2 wina, parę piw na 16 osób. To nie wesele. Nie ma się co schlewać.
Najwyżej potem młodzi czyli dwudziestoparolatkowie przyjadą do nas i tu zrobimy imprezkę a Lenka zostanie u dziadków;)
Dziewczyny- ja się nie mam w co ubrać na chrzest!!! Moja mama mówi żebym włożyła spodnie i marynarkę (ten sam zestaw w którym chodziłam na egzaminy na studiach) ale ja nie chce. Będę wygladać jak mój R. jeszcze tylko krawatu by mi brakowało;)
Byłam dzisiaj na zakupach ale sukienki które mi się podobały na chrzest nie bardzo się nadają ;)
a Wy co zakładacie?
Nicole ja miałam sukienke i biała marynarke z krótkim rekawkiem...
 
reklama
ale jaką miałaś sukienkę?
Taką z dużym dekoltem? z małym? jasną ciemną czy tez może w ciapki? ;)
Nicole ja z racji tego ze nic mi sie nie udalo kupic ostatecznie wystapilam w sukience- czarna krotki rekaw, dekolt spory:p i do tego czerwona bizuteria
asieek- w jakim kościele ?
elwiwas nie w krakowie, u rodzicow w mielcu chrzcilismy. zapewne jakbym trafila na proboszcza to by bylo inaczej..
 
Do góry