reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chrzest, chrzciny, urodziny - formalności, lokale, torty

ja zamawiam w cukierni JAgodka-->nie sa z Krakowa, ale jest kilka punktow gdzie mozna zamowienie zlozyc i odebrac.
Ale polecam tylko jeden smak-smietankowo-truskawkowy.
Reszta jest juz taka "zwyczajna".
 
reklama
A ja polecam upiec tort samemu i zamówić dekoracje np. na allegro.Jest wiele pomysłów i wychodzi smaczniej i taniej niż z cukierni.Można np zamówic coś takiego z opłatka na tort na Allegro - Wyniki wyszukiwania - Aukcje internetowe Allegro .My w sobotę robimy Majce urodziny i właśnie taka dekorację zamówiliśmy.Dzisiaj powinno do mnie dojść to mogę napisać jak to wygląda na żywo.
 
A ja polecam upiec tort samemu i zamówić dekoracje np. na allegro.Jest wiele pomysłów i wychodzi smaczniej i taniej niż z cukierni.Można np zamówic coś takiego z opłatka na tort na Allegro - Wyniki wyszukiwania - Aukcje internetowe Allegro .My w sobotę robimy Majce urodziny i właśnie taka dekorację zamówiliśmy.Dzisiaj powinno do mnie dojść to mogę napisać jak to wygląda na żywo.


ja w tamtym roku za tort zapłąciałam niecałę 50 zł próbuje sobie przypomnieć nazwę cukierni
są na nowym kleparzu jak przypomnę sobie nazwę dopisze :)))

a tort super wyszedł Zobacz załącznik 221156
 
Witam
Planuje chrzciny mojej coreczki na lato tego roku alemam duzy problem ze znalezieniem restauracji (tzn w naszym pieknymmiescie krakowie jest ich duuzo za duzo :D ), dlatego zastanawialam sie czy ktoras z krakowskich mamusi juz to przerabiala i ma jakies rekomendacje (niekoniecznie chrzciny ale wszystko jak komunie wesela itp restauracja gdzie organizuja przyjecvia okolicznosciowe).
Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam :)
 
Witam Cię bardzo serdecznie !
Myślę ,że brak ślubu kościelnego nie powinien stanowić problemu aby ochrzcić dziecko . Moja Tośka jest ochrzczona mimo iż ja jestem rozwódką a jej ojciec kawalerem i nie mamy żadnego ślubu. Ksiądz nie robił żadnych problemów . Istotne jest aby to rodzice chrzestni byli wierzący i praktykujący i jak mi kiedyś ksiądz powiedział na kolędzie to oni proszą o chrzest . Żaden ksiądz nie ma prawa odmówić chrztu . Mam nadzieję ,że również trafisz na mądrego księdza , który nie zrobi Ci problemu. Mam pytanko czy już byłaś w parafii i masz problem czy tylko się przymierzasz ?
Pozdrawiam
 
Hej. Ja miałam mały problem z ochrzczeniem małego bez ślubu, ksiądz nam powiedział że mamy najpierw wziąć ślub aby dziecko zostało ochrzczone na mszy. Poszliśmy do drugiego kościoła(w tej samej miejscowości) tam ochrzccił małego bez rzadnego przykrego słowa. Więc dużo zależy jaki ksiądz jest w twojej parafii.
 
reklama
Witam
Studiowałam kiedyś teologię...z punktu widzenia prawa kanonicznego:Kościół nie ma prawa odmówić chrztu...zazwyczaj jeśli rodzice nie mają ślubu kościelnego to warunkiem stawianym przez proboszczów jest aby rodzice chrzestni byli po kościelnym ślubie i byli przykładnymi katolikami-parafianami....
 
Do góry