reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chrzest naszych pociech

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.

iza1

Fanka BB :)
Dołączył(a)
20 Luty 2006
Postów
2 895
Miasto
Tauzen :)
Dziewczyny macie już w planach chrzest? A jak będą ubrane Wasze pociechy? My chrzcimy Karolinkę dokładnie za tydzień w niedziele 4 czerwca i mam dla niej śliczną sukienusię :)
 
reklama
My z powodu remontu zupełnie nie mieliśmy głowy do chrzin i odbęda się one dopiero pod koniec czerwca - prawdopodobnie 25 czerwca, ale jeszcze nie mamy wszystkiego ustalonego
 
Ja jeszcze zupełnie nie myślałam o chrzcinach ;) musze poprosić tate by zagadał w tej sprawie do znajomego księdza - udzielał mi pierwszej spowiedzi, a teraz jest proboszczem w naszej parafi :) i trzeba by się jeszcze nad chrzestnymi zastanowić... moja siostra (to nie ulega wątpliwości) i... właśnie i kto? czy musi być to tata chrzestny, nie mogą być dwie mamy? byłoby dużo prościej ;) właśnie taki rodzić chrzestny musi być pełnoletni? czy wymagane jest bierzmowanie? ja się wogóle nie orientuje w tych sprawach :-[
 
My chrzciny planujemy dopiero w lipcu, czekamy na mojego brata - tatuśka chrzestnego, ktory jeszcze nie wie, ze nim będzie:) No ale nie ulega wątpliwości, ze się zgodzi:) mamą bedzie Michała siostra - Ona z kolei już wie o tym:)

KOSMI ja też uwazam ze dwie mamy chrzestne było by lepiej. A wogóle po co chrzestni???? Niektórzy myslą, ze to zobwiązuje materialnie itp. Niepotrzebne zamieszanie. Moim zdaniem należałoby pójść do kościółka, jak w normalną niedzielę, i ochrzcić dziciąko.
No i do bycia chrzestnym wystarczy tylko bierzmowanie, moja siostra zostala chrzestną jak miała 16 lat:)
 
Ja mam z tym dylemat bo z jednej strony nie chciałabym zwlekać z chrzcinami, a z drugiej mój tata jest poza granicami i wróci na jesieni. No a wiem, że chciałby być na tej uroczystości. Już rok temu przyjeżdżał na nasz ślub, a nie jest to łatwe.
Więc nie wiem czy czekać, bo jednak lato bardziej sprzyja, a i jak dzidziuś mniejszy to łatwiej nad nim zapanować, więcej śpi i jest szansa, że w kościele będzie spokojnie spał.
 
My mamy chrzest 25 czerwca. Zaraz po moim wyjściu ze szpitala proboszcz zaczepił Artura kiedy chrzest i że on chce udzielać :) (dobrze mieć znajomości w parafii, hehe).
Matkę chrzestną już wybrałam jak byłam w ciąży. A chrzestny nadal nie wybrany. Miał być nasz kumpel (naprawdę złote serce), ale nie ma bierzmowania i dupa. W ogóle wiecie jaki bezsens?! Chrzestnym może być innowierca ale katolik bez bierzmowania już nie. Schiza...
Co do innych informacji na temat chrztu - może być tylko jeden chrzestny, druga osoba nie jest "wymagana".
A robicie potem jakąś imprę? Bo jestem temu przeciwna. Nie mamy kasy (wsio idzie na pieluchy ;)), ale już czuję naciski ze strony rodziny, że coś powinno być zorganizowane, grrr. Co najwyżej kawka/herbatka i wypad ;)
 
Ja uwielbiam gości, tylko miejscem u nas kiepsko, bo jak wiecie mam duzą rodzine. Nie chcę szalec bo to nie czasy na jakieś wielkie, huczne chrzciny. Dlatego chciałabym zrobić u moich rodziców jakis skromny poczęstunek, moze grila, tylko Oni też nic o tym nie wiedzą. Muszę sobie wszystko uplanowac i porozmawiać:) Ale wiem, ze nie będzie z tym problemu:)
 
No tak, jak się ma jakiś ogródek to można strzelić grilla :) Albo warunki mieszkalne. Ale u nas to nie za bardzo z pomieszczeniem tylu ludków (wyliczyliśmy około 15!!). Też lubię imprezki, gości itd, ale gdzie ich upchnąć? Na knajpę nas nie stać. Nie wiem, kombinuję. Chyba wprosimy się na parafię, hehe.
 
my planujemy chrzciny lipiec-sierpien,chrzestni nie wybrani,chyba moj brat ale mamy problem z matka chrzestna,mamy w planch dziewczyne ale ma 16 lat i chyba nie ma jeszcze bierzmowania.tez nie mamy kasy a mieszkanie mamy male 32 m2 wiec nawet rodzice z chrzestnymi sie nie pomieszcza:) i musimy wynajac lokal.dowiadywalismy sie juz o ceny i wolne terminy i na razie zapisalismy sie na 20.08 (akurat 23.08 mamy 3 rocznice slubu hihi) ale mamy jechac jeszcze w 1 miejsce.jak tak wyliczylismy to zaplacimy ok 2 tys.zgroza,skad wziac tyle kasy?a gosci planujemy 20-30 tak wyjdzie sama najblizsza rodzina,po co kuzyni maja po 4 dzieci?
 
reklama
A my tak jak pisałam wcześniej mamy chrzciny w najbliższą niedziele, o 12.15. Zapraszamy tylko chrzestnych i dziadków, w sumie wychodzi 8 dorosłych osób, jedno dziecko no i nasz szrab ;) Robimy małą imprezkę, dziś zamówiam wypasiony tort :p . Musimy niestety dać gościom obiad bo jak msza na taką godzinę ::) a potem normalna imprezka, torcik, kawka itp.
A jakie macie plany ubraniowe dla dzidziulków???
Ja się długo zastanawiałam czy kupić małej sukienusie czy nie, w końcu dostała od dziadków :) śliczną białą z różowym :) ale pojedziemy do kościoła wózkiem bo jest blisko i w wózku dodatkowo będzie biały becik chrzcielny.
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry