reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chusta czy nosidełko?

Jak jest głupia matka to wszystko może być niebezpieczne... A wystarczy trochę rozsądku i uwagi skierowanej na dziecko.
Wiadomo jak to jest z plotkami. Mówią "chusta", a to nawet nie o chustę chodziło tylko o takie nosidełko - pouch? na jedno ramię. Więcej wraz z instrukcją bezpieczeństwa tu: Infant Deaths Prompt CPSC Warning About Sling Carriers for Babies

Dziecko z wózka też może wypaść jak rodzice nie przypilnują. A ile było takich przypadków? Albo takich, że wózek "odjechał" bo rodzicowi nie chciało się pilnować dziecka?
 
reklama
Witam,

Właśnie powstał w Warszawie na Woronicza 15 nowy sklep Filiorum, gdzie można kupić Chusty do noszenia dzieci tkane, kółkowe, pouch, elastyczne firm: Hoppediz, Didymos, NatiBaby, nosidła ergonomiczne Manduca, Bondolino, Angel Pack, Marsupi Plus, Sleepy Nico, Connecta, nosidła Mei Tai: Hop Tai, Kozy Carrier.
Właścicielka sklepu jest doradcą po kursie średniozaawansowanym Die Trageschule Dresden,ertyfikowaną instruktorką masażu Shantala, absolwentką szkoleń dotyczących opieki nad matkami i dziećmi organizowanych przez Fundację Rodzić po Ludzku i Centrum Nauki Laktacji.
Podczas wizyty w sklepie można zapoznać się z rodzajami chust, nosideł oraz nauczyć się wiązań odpowiednich dla wieku dziecka, oprócz tego kupisz w nim produkty specjalistyczne pieluszki wielorazowe Bitti Tutto, DreamEze, otulacze, torby na pieluszki, myjki firmy Happy Heiny's, Cheeky Wipes i Mam2Mam; płaszcze dla noszacych dzieci w chustach, polary dla dwojga Peekaru, osłonki Hoppediz, getry Hoppediz z wełny Merynosów; maty do przewijania dziecka Wickelmax, Mamma's Milk; buciki Daisy Roots, Pololo, zabawki , bluzki, tuniki, sukienki do karmienia firmy Ziabaqlu, ekologiczne zabawki drewniane puzzle Sleepy Nico, nocniczki pottete, kubeczki doidy cup i camo cup itp
Zapraszam serdecznie wszystkie mamy z dziećmi
[h=3][/h][h=3][/h]
 
Ja w chuście nigdy bym nie nosiła dziecka .Bałabym się . Lepsze jest nosidełko .

Strach może wynikać z niewiedzy, poczytaj, porozmawiaj z kimś kto nosi, tu nie ma się czego bać.
A jeśli chusty Cię mimo wszystko nie przekonują, to popatrz proszę na nosidła ergonomiczne, nie nosidełka. Większość nosidełek jest tak skonstruowanych, że dziecko zwisa na kroczu, co zdecydowanie nie sprzyja profilaktyce rozwoju stawów biodrowych, nie mówiąc o nadmiernym obciążeniu kręgosłupa niegotowego do funkcjonowania w pionie. I oczywiście z nosideł nie korzystamy od urodzenia, ani nie nosimy przodem do świata.
 
Witam,
proszę o radę w czym teraz nosić mojego synka. Ma roczek jest duży ma 82 cm i waży 12 kg do tej pory mieliśmy chustę elastyczną ale czuję że już czas ją wymienić tylko nie wiem czy lepiej nosidełko mei tai czy może chustę tkaną? Nie bardzo też wiem czym się kierować patrząc na ceną nosidełek mei tai znalazłam już takie za około 70 zł i takie ponad 200 zł? Będę wdzięczna za rozjaśnienie tematu :-)
 
:szok: 12 kg w elastycznej? masz kręgosłup ze stali !!!
W przypadku doboru nosidła ważna jest szerokość i wysokość panela - zmierz odległość od jednego dołka podkolanowego do drugiego podczas, gdy dziecko jest w chuście, i będziesz wiedziała, jakiej szerokości panela szukasz. Dobrze też, gdy nosidło ma "kapturek" - służy on do podtrzymywania głowy dziecka, gdy ono zaśnie na plecach rodzica.
CHusta tkana jest bardziej uniwersalna, i nie trzeba jej dobierać do dziecka :tak:
 
Na mnie 12 kg w elastyku też zrobiło wrażenie.
Śmiało o miękkim nosidle lub ergonomiku już można myśleć, będzie sie dobrze sprawdzało, szczególnie na plecach, w tkanej jak nie nosiłaś może być Ci na początku trudno się odważyć, by wiązać plecaki, a z takim ciężarkiem to już głównie z tyłu noszenie.
A cena - tak jak z chustami - możesz kupić za 150 a możesz za 500 i więcej. Ważne, by był mei tai rozmiarowo odpowiedni - do WZROSTU dziecka, miał dobrze wypełnione pasy, by ładnie rozkładały ciężar, kapturek, np. dopinany to też dobra rzecz. A jeśli nosidło z klamrami to też dobre, z atestami.
A jeđli jednak chusta to może z jakąś domieszką odejmującą kilogramów - lnem czy wełną?
 
Dzięki za rady :). A ja się cieszyłam, że mi lżej w chuście niż bez a Wy mi się dziwicie :-D. Kurcze ja o noszeniu na plecach wogóle nie myślałam rzeczywiście mnie to trochę przeraża ale skoro tak może być lżej to w końcu też się przemognę;-). Jeszze raz dziękuję :-)
 
reklama
cześć
mam do sprzedania chustę Babylonia kółkową kolor coctail fruit - 100zł
oraz nosidło Hipseat - 100zł

są świetne i mogę je polecić z pełnym przekonaniem

jeśli ktoś z was jest zainteresowany to porszę info na priv
 
Do góry