reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

chusty do noszenia dzieci

Ja mam taką chustę - 5 metrów materiału który się wiąże w fajny sposób. Można w niej dziecko umieścić na 5 różnych sposobów, ale Karolcia w pierwszej pozycji - dla noworodka darła się jakby ją żywcem obdzierali, w drugiej nie siedziała długo, ale jak przeszłyśmy do trzeciej - dla dzieci pewnie trzymających główkę, w której może sobie patrzeć na cały świat - jest super zadowolona i często po 15 min usypia w niej słodziutko :tak: a znaleźć możesz na chusta.pl - chusty nosidełka dla dzieci i niemowląt - Start (to jest chusta wiązana elastyczna) co prawda nie jest ona najtańsza (widziałam ciut tańsze alternatywy) ale ja jestem z niej bardzo zadowolona :tak: i gorąco polecam, do tego ma na końcach takie śmieszne kieszonki na np. butelkę - rzeczywiście się przydają i można ją złożyć w taki poręczny plecaczek :tak: I choć na początku wiązanie jej trwa kilka minut, to po kilku razach trwa to już ok 30 sek :-p
 
reklama
czesc dziewczyny

..przekopałam sie przez mase stron sklepowych z chustami , allegro itp ..i doszłam do wniosku ..ze wszystko pięknie , ładnie ale ..po co wydawać ok 200 zł jak można za cene 40 zł sobie samemu uszyć taka chuste .Wystarczy dobry materiał ..dziewczyny na watkach o chiustowaniu polecają ..flanele na chłodniejszy okres i len bawełna na lato .

Wystarczy dobrze ją przyciąć , obrabić ..i zaoszczędzić ok 150 zł :)

Sposoby wiazania można znaleść na wiekszości stron :)


ja własnie ejstem an etapie poszukiwań fajnego nwzoru tkaniny na allego :)

a może znajdzie sie w śród nas jakaś mama która juz ma za sobą tworzenie chusty i nam podpowie co i jak :)


a może razem uszyjemy ?


pozdrawiam L4dy
 
Ja mam hamalu i Nati - taką wiązaną i powiem Wam, że tej wiązanej materiał nie jest wcale taki super. Fakt, że jest przewiewny, więc sprawdza się nawet w upały, ale do torebki jej nie upchnę;-), a hamalu tak. Gdybym miała teraz kupować chustę to faktycznie kupiłabym materiał - moja siostra tak zrobiła - kupiła cienką flanelkę, a ja osobiście polecam len! Jak będziecie szyły to polecam też zaznaczyć jakąś niewielką ozdobą środek chusty - wtedy łatwiej wycyrklować z której strony będzie wiązanie.:-D
 
ja własnie kupiłam materiał : wziełam 5, 5 metra len bawełna w ładne pasy tłoczone delikatnie.
JAk przyjdzie mi materiał i go obszyje to zademonstruje fotke :)

koszt zakupu : 33 złote :p
 
Tylko, że gdzieś czytałam, że materiał musi mieć jakiś specjalny splot, zęby sie nie rozchodził i nie darł pod ciężarem. Jaka musi być szerokość? Większość materiałów ma 1,5 metra... Ja też jestem taka Zosia samosia i wolę sama uszyć firanki czy np. posłanie dla psa... Może i chustę uszyję... Tylko namiar na dobry materiał już sprawdzony.
 
Tylko, że gdzieś czytałam, że materiał musi mieć jakiś specjalny splot, zęby sie nie rozchodził i nie darł pod ciężarem. Jaka musi być szerokość? Większość materiałów ma 1,5 metra... Ja też jestem taka Zosia samosia i wolę sama uszyć firanki czy np. posłanie dla psa... Może i chustę uszyję... Tylko namiar na dobry materiał już sprawdzony.

tak jak pisałam wczesniej ..flanela ..swietna na zime ..bo ciepła ..i mocna..ale latem odpada :(
len z domieszką bawełny ...świetny na lato a zarazem mocny !

polecam : Witamy na forum Chusty.info - dla zainteresowanych noszeniem dzieci w chustach :: Indeks

forum dla chustomaniaczek :-p:tak:
tam wszystkiego sie dowiesz co i jak

pozdrawiam
 
zajrzyj na forum: Witamy na forum Chusty.info - dla zainteresowanych noszeniem dzieci w chustach :: Indeks - tam doswiadczone chusto-mamy odpowiedza na wszystkie Twoje pytania, ja tym sposobem tez juz upatrzylam sobie chuste ktora kupuje dla swojego dzidziusia :)

dokładnie :tak:

ja juz jestem posiadaczka 2 sztuk samoróbek na lato ..len bawełna po 5,5 metra
i elastycznej również wiązanej z chusta.pl - chusty nosidełka dla dzieci i niemowląt - Start
i mam coś już na oku jeszcze :-p


bardzo sie ciesze że chustuje Tymka ...szkoda tylko że wczesniej o tym nie wiedziałam :zawstydzona/y:
 
ciao :)

trafilam na ten watek przez przypadek
nosze moja coreczke w chuscie od jakichs 3- 4 miesiecy
na poczatku bylam scepytcznie nastawiona do calej tej "chustomanii" , wydawalo mi sie ze to bardziej snobistyczny kaprys
ale kiedy zawiazali mi Lule pierwszy raz ( znajoma wyciagnela mnie na spotkanie chustowe) zmienilam zdanie, jak najszybciej pozbtylam sie babybjorna i zakupilam swoja chuste

mala ja uwielbia, ja tez, obie jestesmy super zadowolone
zasypia w niej blyskawicznie i daje rade w kazdych warunkach
czasami tez motam w nia mojego poltoraroczniaka na plecach i tez jest fajnie

moja chusta to didymos 4,6 m kupiony tutaj : chusty.com.pl
chusty sa drogie ze wzgledu na sposob tkania, tzw skosnokrzyzowy, chodzi o to by chuste mozna bylo dociagnac a potem zeby dzic utrzymywal sie w jednej pozycji bez opadania etc

zwykle nosidelka sa rowniez niezdrowe dla dziecka ktore ciagle wisi na swoim kroczu!
w bjornie Lula NIgdy nie zasnela w chuscie pada jak kawka ;)

polecam ja wszystkim mamom , juz od urodzenia

co do wiazania to wystarczy troche wprawy i czasu i wszystko idzie blyskawicznie

mialam tez bebelulu model lulu ale do zwyklej tkanej chusty nie ma zadnego porownania

tak jak wczesniejsze dziewczyny polecam forum chusty.info i goraco pozdrawiam :-)
 
reklama
Do góry