reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciąża a bóle głowy

Ja przed ciążą cierpiałam na bóle migrenowe, które standardowo jak już dopadały to trwały kilka dni na szczeście u mnie nie kończyło się wymiotami ale czułam się jak naćpana uughhh. Na szczęście odkąd jestem w ciąży nie boli prawie wcale ale jak już zaczyna ćmić to biorę 1 apap i wszystko mija. Dawniej w życiu by mi apap nie pomógł. No i profilaktycznie codziennie rano piję słabą kawę pomimo iż ciśnienie mam w normie, ale mimo to jak nie wypiję w porę to jest większe prawdopodobieństwo bólu głowy (sprawdzone). Konsultowałam to z lekarzem i stwierdził, że lepsza kawa z mleczkiem niż tabletka ale i lepsza tabletka od bólu nie do zniesienia...

A czy leczyłyście migrenę przed ciążą? Ja przez jakiś czas brałam Flunaryzynę kuracja powinna trwać pół roku i po tym czasie powinno wygasnąć jakieś tam ognisko migrenowe. Brałam to przez miesiąc i później z głupoty zaniedbałam. W zasadzie jedynymi tabletkami które mi na ból głowy pomagały były rozpuszczalne Solpadeine. Znacie je? Chyba nawet byłam od nich uzależniona.
 
reklama
Witam
Dziewczyny powiedzcie mi od czego mnie może boleć głowa boli praktycznie cały czas wcześniej raczej nie miewałam takich bóli a teraz mi strasznie dokucza czasem budze się już z bólem czy któras coś takiego miała?
 
mnie boli głowa już od trzech tygodni dzień w dzień ale jakoś to znoszę.....
Tyle że lepiej kontrolować ciśnienie czy ten ból oby nie jest właśnie spowodowany wysokim ciśnieniem
Pozdrawiam
 
witajcie,mnie glowa nie boli,ale jak zobaczyłąm ten wątek to pomyslalam o kolezance,ktorą glowa boli dzien w dzien juz od ponad roku!!!!:szok: wykluczono migrene, cisnienie,powiem jej o tym zelazie....teraz bierzee leki antydepresyjne(bo jest chorowota i ma chore dzieci i jeszcze ta glowa) mialy podobno na te bole tez pomoc ale nie pomogly,jak macie jakies inne sugestie lub sposób na to to piszcie
ps. w ciazy jej te bóle mineły lub zelżały a po ciazy wróciły
 
Ostatnia edycja:
Na bóle głowy to narzekałam do 5 m-ca ciąży, były codziennie i nieznośne. Trudno mi było sobie z nimi poradzić, tymbardziej że mam zdjagnozowana migrenę :( Po suplementacji żelaza jakby zrobiło się lepiej a obecnie bóle głowy mam sporadycznie i nie tak silne jak wczesniej.
 
U mnie są to bóle głowy połączone z osłabieniem. Diagnoza: niedobór żelaza. Od jakiegoś czasu biorę biofer i jest lepiej.
Ale słyszałam też, że przyczyną może być nadciśnienie.
 
Witajcie !!!

Mam pytanie: czy macie bóle głowy w ciązy?

Bo ja od tygodnia nie mogę wytrzymać.

Bóle są jednostronne, następują nagle, znikają po ok 20-30 minutach. Są bardzo silne.

Dodam, że przed ciążą głowa bolała mnie naprawdę sporadycznie.

Przez całą ciążę też nic... aż tu teraz - w ostatnim tygodniu - no ból okropny. :crazy:

Bole są średnio co godzinę, te najmocniejsze co 2 godziny.

Poradźcie coś :sorry2:
 
reklama
mnie głowa bolała tak najczęściej w 1 trymestrze, lekarz mówił że to hormony itd. W drugim chyba bolała mnie tylko raz. Mnie też bolało z jednej strony, ale jak już zaczęło to musiałam się położyć i raczej nie przechodziło po 20 min. Z tego co pamiętam to bolało mnie tylko kilka razy.
W każdym razie moim zdaniem powinnaś jak najszybciej powiedzieć o tym lekarzowi, bo Twoje bóle głowy są zbyt częste i jakieś dziwne. Sprawdź sobie może jakie masz wtedy ciśnienie...??? może tak reaguje Twój organizm na ciążę, a może to jednak być objaw czegoś niedobrego, np. nadciśnienia.
Skontaktuj się ze swoim lekarzem, zdrówka życzę!!
 
Do góry